ایران مدعی اخطار به پهپادهای آمریکایی در تنگه هرمز شد | DW | 09.11.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد، در جریان رزمایش ذوالفقار در تنگه هرمز، دو پهپاد آمریکایی وارد منطقه رزمایش شدند که از سوی پدافند هوایی ارتش رهگیری شده و به آنها اخطار داده شد.

روز سه‌شنبه، ۱۸ آبان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، اعلام کرد که در جریان رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش جمهوری اسلامی پهپادهای MQ9 و RQ4 آمریکایی وارد منطقه شناسایی دفاع هوایی ایران شدند و به همین دلیل ابتدا رهگیری شدند و سپس به آنها اخطار داده شد.

بنا بر گزارش ارتش ایران، این پهپادها پس از دریافت اخطار"مسیر خود را از حالت نزدیک شونده به مرزهای جمهوری اسلامی ایران تغییر دادند".آمریکا هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده است. رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ روز یک‌شنبه، ۱۶ آبان آغاز شد. این رزمایش در منطقه‌ای به وسعت بیش از یک میلیون کیلومتر مربع در خلیج فارس و اقیانوس هند برگزار می‌شود. به گزارش تلویزیون دولتی ایران رزمایش ذوالفقار روز سه‌شنبه، ۱۸ آبان با رژه نظامی کشتی‌های جنگی و زیردریایی‌ها پایان می‌گیرد.

رسانه‌‌های داخلی ایران ظهر روز چهارشنبه، ۱۲ آبان گزارش دادند، نیروی دریایی سپاه پاسداران طی عملیاتی مانع"دزدی دریایی و سرقت نفت ایران توسط آمریکا" شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خیلی بی حیا هستن این امریکایی ها😏

اونا هم دیگه مثل سگ از ایران مینرسن 🤣👏

بهتر بود که آنها را هک می کردند و به چنگ می آوردند و بعد با مهندسی معکوس، خط تولید آن را در ایران🇮🇷 راه اندازی می کردند.😁

براي افسرده نشدن ارتشيها ، گاهگاهي از اونها هم اسم ميبرند.

عکس هاشو گرفته و رفته 😂

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران مدعی هشدار به پهپادهای آمریکایی در جریان برگزاری رزمایش ارتش شدتهران ادعا کرد که در جریان برگزاری رزمایش مشترک «ذوالفقار» ارتش جمهوری اسلامی، پهپادهای آمریکایی به «منطقه شناسایی دفاع هوایی ایران» وارد شده که توسط
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ارتش ایران: پهپادهای آمریکایی در جریان رزمایش تنگه هرمز رهگیری شدنداین رویارویی نظامی دوباره میان تهران و واشنگتن چند روز پس از ادعای سپاه پاسداران مبنی بر ناکام گذاشتن تلاش نیروی دریایی آمریکا برای تصاحب یک نفتکش حامل نفت ایران در دریای عمان صورت گرفته است. یکی نیست بهشون بگه شما فعلا سرناوی سپاهو که چندروز پیش تو آب گم کردین پیدا کنید تا بعد 😂😂😂 یه ناو خالی می‌بینید شهید میدید، ره‌گیری پهپاد پیکشتون ارتش ایران اگرعرضه داره ایران ازچنگال سپاه دزدسالارنجات بده چه غلطا
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رژه دریایی رزمایش مشترک ذوالفقار 1400 ارتش- عکس خبری تسنیم | Tasnimرژه پایانی رزمايش_مشترک_ذوالفقار_۱۴۰۰ ارتش گزارش تصویری:
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ارتش آزادی‌بخش اورومو: پیروزی ما در آدیس‌آبابا بسیار نزدیک استجال مارو، فرمانده ارتش آزادیبخش اورومو، هم پیمان جبهه آزادیبخش تیگری، اعلام کرد که نیروهایش تا نزدیکی آدیس‌آبابا، پایتخت اتیوپی پیش‌رفته‌اند و برای یورش «نشنال اینترست» در گزارش خود فاش کرد که ارتش_اتیوپی از پهپادهایی استفاده می‌کند که مشخصات آنها با نوع تولید شده ایرانی یعنی پهپاد «مهاجر 6» مطابقت دارد.. نسیم : ما خواستار افشای نقش آخوندهای تروریست ایران درجنگ اتیوپی هستیم .
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اخبار رزمایش| رزمایش ذوالفقار1400 ارتش با موفقیت پایان یافت- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimرزمايش_مشترک_ذوالفقار_۱۴۰۰ ارتش با موفقیت پایان یافت جنگنده‌های اف۴، میراژ و هواپیمای شناساییP۳F نیروی هوایی ارتش و انواع بالگرد نیروی دریایی ارتش یگان‌های سطحی و زیرسطحی را در این رژه همراهی کردند F4? بفرمایید در جنگ با دشمن فرضی موفقیت هم نداشته باشید
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

۳ تا ۵ میلیون کودک در ایران امکان تحصیل ندارند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »