ایران هم به تلاش برای دخالت در انتخابات آمریکا متهم شد | DW | 06.11.2019

06/11/2019 07:09:00 ب.ظ

حدود یک سال مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نهادهای امنیتی این کشور نسبت به دخالت مجدد 'عوامل خارجی' در این انتخابات هشدار داده‌اند.

دخالت در انتخابات آمریکا, روابط ایران و آمریکا

حدود یک سال مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نهادهای امنیتی این کشور نسبت به دخالت مجدد 'عوامل خارجی' در این انتخابات هشدار داده‌اند.

نهادهای امنیتی آمریکا روسیه، چین، ایران و دیگر 'بازیگران مغرض خارجی' را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری یا تأثیر بر آرای مردم این کشور متهم کرده‌اند. این هشدار یک سال پیش از برگزاری این انتخابات داده شده است.

ایران هم به تلاش برای دخالت در انتخابات آمریکا متهم شدنهادهای امنیتی آمریکا روسیه، چین، ایران و دیگر"بازیگران مغرض خارجی" را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری یا تأثیر بر آرای مردم این کشور متهم کرده‌اند. این هشدار یک سال پیش از برگزاری این انتخابات داده شده است.

حدود یک سال مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نهادهای امنیتی این کشور نسبت به دخالت مجدد"عوامل خارجی" در این انتخابات هشدار داده‌اند.رؤسای هفت نهاد مهم امنیتی آمریکا دیروز سه‌شنبه ۱۴ آبان (پنجم نوامبر) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند: «دشمنان ما می‌خواهند ساز و کارهای دمکراتیک ما را تضعیف کرده، بر فضای عمومی اثر گذاشته و سیاست دولت را تحت تأثیر قرار دهند.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

کارت زرد مجلس ایران به وزیر کشاورزی این کشورپاسخ وزیر کشاورزی ایران به سوال نماینده بندرعباس درباره مجوز صیادی به کشتی‌های چینی در آبهای کشورش نتوانست نمایندگان مجلس را قانع کند. - خبرگزاری آناتولی

حرکات نژادپرستانه در فوتبال؛ تقلید صدای میمون این بار برای «سوپرماریو»پس از توهین های نژادپرستانه به ماریو بالوتلی، ستاره باشگاه برشیا، ستاره سیاه پوست ایتالیایی قصد داشت از زمین بازی خارج شود.

تاکید رئیس جمهور لبنان بر مبارزه با فساد در این کشورمیشل عون، رئیس‌ جمهور لبنان اعلام کرد که این کشور در امر مبارزه با فساد مصمم است و همه مقامات درگیر فساد نزد قانون پاسخگو خواهند بود. - خبرگزاری آناتولی

فکری: استقلال با این روند در آسیا هم حرفهای زیادی برای گفتن خواهد داشت!کالدرون مربی حرفه‌ای است پس به حریفان احترام بگذارد فکری: استقلال با این روند در آسیا هم حرفهای زیادی برای گفتن خواهد داشت!

دو متهم به «جاسوسی» برای ایران در آمریکا اتهامات خود را پذیرفتند♦️دو متهم به «جاسوسی» برای ایران در آمریکا اتهامات خود را پذیرفتند ⚡️دفتر دادستانی آمریکا در واشینگتن در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو شهروند ایرانی‌آمریکایی و ایرانی اتهامات خود درباره «جاسوسی» برای حکومت ایران را پذیرفته‌اند. چقدر شما بانمک اید، بعد رسوایی ارباب سیر هنوز نپذیرفتید که ماجرای ترور عادل الجبیر در آمریکا توطئه برخی از مقامات آمریکایی بوده؟! بندازین بیرون تنه لشارو ما رو‌ پناهنده بگیرین USAdarFarsi I personally know more than five cases of absolute no value lotto winners entering USA based on luck and chance. We stoped our contact with them many years ago but it’s crazy to see they can easily migrate to the state without even having a respect for USA.

آمریکا ایران را به دست زدن به «تحریکات هسته‌ای» متهم کردوزارت خارجه آمریکا شامگاه سه‌شنبه 5 نوامبر ضمن اتهام تهران به دست زدن به «تحریکات هسته‌ای» متعهد شد آنقدر تحریم کنید تا به علف خوردن بیافتند

ایران ایران هم به تلاش برای دخالت در انتخابات آمریکا متهم شد نهادهای امنیتی آمریکا روسیه، چین، ایران و دیگر"بازیگران مغرض خارجی" را به تلاش برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری یا تأثیر بر آرای مردم این کشور متهم کرده‌اند.پاسخ وزیر کشاورزی ایران به سوال نماینده بندرعباس درباره مجوز صیادی به کشتی‌های چینی در آبهای کشورش نتوانست نمایندگان مجلس را قانع کند.Aa شعارهای نژادپرستانه بار دیگر لیگ های فوتبال اروپا را در دو روز آخر هفته فرا گرفت و مثل همیشه سری آ ایتالیا میزبان صحنه‌های نژادپرستانه بود.میشل عون، رئیس‌ جمهور لبنان اعلام کرد که این کشور در امر مبارزه با فساد مصمم است و همه مقامات درگیر فساد نزد قانون پاسخگو خواهند بود.

این هشدار یک سال پیش از برگزاری این انتخابات داده شده است. حدود یک سال مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نهادهای امنیتی این کشور نسبت به دخالت مجدد"عوامل خارجی" در این انتخابات هشدار داده‌اند.11. رؤسای هفت نهاد مهم امنیتی آمریکا دیروز سه‌شنبه ۱۴ آبان (پنجم نوامبر) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند: «دشمنان ما می‌خواهند ساز و کارهای دمکراتیک ما را تضعیف کرده، بر فضای عمومی اثر گذاشته و سیاست دولت را تحت تأثیر قرار دهند. بالوتلی امسال پس از بیش تر از ۶ فصل بازی در فرانسه و انگلستان بار دیگر به وطن خود ایتالیا بازگشت تا برای برشا در لیگ برتر فوتبال ایتالیا، سری آ، بازی کند.» به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید بیانیه مزبور به امضای سران وزارت دفاع، دادگستری، وزارت امنیت داخلی و رؤسای اداره‌های اطلاعات ملی، پلیس فدرال (اف‌بی‌آی)، آژانس امنیت ملی و اداره امنیت سایبری آمریکا رسیده است. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پرسش احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس از حجتی درباره علت اعطای مجوز صید صنعتی به کشتی‌های چینی در خلیج فارس و عمان بود. این نهادهای امنیتی هشدار داده‌اند که روسیه، چین، ایران و دیگر"بازیگران مغرض خارجی" برای دخالت در روند انتخابات و تأثیرگذاری بر نظرات و آرای مردم تلاش خواهند کرد. وی ضمن اشاره به تظاهرات معترضین لبنانی که سبب استعفای حکومت نیز شده، گفته است: دولت آینده لبنان شامل وزیرانی با مهارت و شایسته و به دور از شبهه فساد خواهد بود.

امضاکنندگان بیانیه مزبور استفاده از شبکه‌های اجتماعی، انتشار اطلاعات تحریف‌شده و اخبار جعلی و تلاش برای انجام حملات سایبری به زیرساخت‌های انتخاباتی را از جمله روش‌هایی دانسته‌اند که می‌تواند برای تغییر نتایج انتخابات آمریکا به کار گرفته شود. وزیر کشاورزی ایران در پاسخ به نمایندگان گفته بود مجوز 16 کشتی متخلف چینی در دریای عمان باطل شده است و دیگر بحثی در این زمینه وجود ندارد. او در دقیقه ۵۵ بالاخره واکنش نشان داد و در اوج عصبانیت توپ را به سوی نژادپرستان شوت کرد. رؤسای مهم‌ترین نهادهای امنیتی آمریکا در عین حال گفته‌اند که هنوز سندی دال بر تلاش برای ایجاد اختلال در روند انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور وجود ندارد. به گفته رؤسای این نهادها، دولت آمریکا در حال همکاری تنگاتنگ و تبادل اطلاعات با ایالت‌ها، مقام‌ها و ادارات محلی و چهره‌های منفرد است تا بتواند تهدیدهای احتمالی را شناسایی کرده و از این"روند دمکراتیک حفاظت کند." دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید بر اساس برآورد نهادهای آمریکایی، روسیه در سال ۲۰۱۶ میلادی تلاش کرد، از جمله از طریق پخش گسترده اخبار و اطلاعات جعلی، به نفع دونالد ترامپ، بر انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده تأثیر بگذارد. بازیکنان هر دو تیم تلاش کردند او را آرام کنند و در عین حال توهین‌های نژادپرستانه را برای ماریانی داور بازی توضیح دهند. رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیقات موسوم به"پرونده روسیه"، در گزارش خود در ماه مارس گذشته این ادعا را تأیید کرد، اما در عین حال تأکید کرد که شواهدی دال بر تبانی ترامپ به عنوان پیروز انتخابات ۲۰۱۶ با روسیه وجود ندارد.

در همین زمینه: .