ایران: فروش و حمل نفت به سوریه به هیچ‌کس ربطی ندارد

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

همزمان با رفع توقیف نفتکش ایران از سوی جبل‌الطارق،‌ عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه، در پاسخ به سوالی درباره ضمانت برای عدم اعزام گریس ۱ به سمت سوریه اعلام کرد که این کار «قانونی است و به هیچ کشور ثالثی ربطی ندارد.»

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ نزدیک به سپاه پاسداران، موسوی روز جمعه ۲۵ مردادماه با اشاره به موضوع تحریم‌ها درباره فروش نفت به سوریه اعلام کرد: «جمهوری اسلامی به هر مشتری قدیمی و تازه‌ای که بخواهد، نفت خود را می‌فروشد.»

پیشتر اعلام شده بود نفتکش ایران به دلیل حمل نفت به سوی سوریه و نقض «تحریم‌های اتحادیه اروپا» از سوی نیروی دریایی بریتانیا توقیف شده است.از سوی دیگر،‌ علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران این مساله را «شکست دیگری برای کاخ سفید و پیروزی دیپلماسی فعال ایران» خواند. او در متنی که در همین زمینه منتشر کرد نوشت:‌ «آمریکا که در تحقق اهدافش از طریق تروریسم اقتصادی از جمله با محروم کردن بیماران سرطانی از دارو، شکست خورده است، از نظام قضایی سوء استفاده کرده تا به اموال ما در آب‌های آزاد دستبرد بزند.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بریتانیا به ایران هشدار داد به تضمین‌هایی که در مورد نفتکش گریس۱ داده، پایبند بماندبریتانیا به ایران هشدار داد به تضمین‌هایی که در مورد نفتکش گریس۱ داده، پایبند بماند دولت بریتانیا روز پنجشنبه ۲۴ مرداد به ایران هشدار داد به تضمین‌هایی که در مورد نفتکش گریس۱ و محموله آن به دولت جبل‌الطارق داده و موجب آزادی آن شده است، پایبند بماند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شش زن به اتهام تلاش برای ورود به ورزشگاه‌های ایران بازداشت شدنددر حالی که رییس فدراسیون فوتبال ایران اطمینان داده بود که زنان می‌توانند وارد ورزشگاه‌های ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ شوند، چند زن که به «دختران_آزادی» معروف شده‌اند، به اتهام تلاش برای ورود به ورزشگاه‌های ایران بازداشت شدند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۳.۵ میلیون کارگر بدون قرارداد و بیمه در ایران
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گذار اصلاح‌طلبی به نومحافظه‌کاری در ایران«چرا در سخنان اصلاح‌طلب‌های_حکومتی هیچ مولفه‌ای از گفتمان_اصلاحات وجود ندارد و تقریبا تمام مفاهیم محوریِ اصلاح‌_طلبی از سخنان دعوت‌کنندگان به مشارکت در انتخابات اسفند ۱۳۹۸ غایب است؟» یادداشتی از علی حیدری، تحلیلگر سیاسی:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

افزایش ۵ درصدی گرایش به مواد مخدر در ایران | DW | 15.08.2019دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران از رشد پنج درصدی گرایش به مواد در کشور خبر می‌دهد و می‌گوید سالانه سه هزار نفر بر اثر مصرف مواد فوت می‌کنند. او از سازمان‌های مردم‌نهاد برای کمک به دولت در حل مشکل استمداد کرده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دادگاه جبل‌الطارق حکم به آزادی نفتکش ایران داددادگاه جبل‌الطارق حکم به آزادی نفتکش ایران داد
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »