ایران: برای به سرانجام رسیدن مذاکرات وین عجله نداریم | DW | 10.05.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی وزارت خارجه می‌گوید ایران برای به نتیجه رسیدن مذاکرات برجام وین عجله‌ای ندارد اما اجازه فرسایشی شدن آن را هم نمی‌دهد. او افزود آمریکا انجام بخش عمده آنچه ایران ضروری می‌داند را قبول کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی، در نشست خبری دوشنبه بیستم اردیبهشت گفت مذاکرات وین برای احیای برجام وارد"فاز نگارش در حوزه هسته‌ای و رفع تحریم‌ها" شده اما چون هر روز با جزئیات و نتایج مختلفی روبرو می‌شود نمی‌تواند درباره تمام آنها اطلاع‌رسانی کند.

مطابق مصوبه مجلس شورای اسلامی موسوم به"قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت" ایران از پنجم اسفند ماه در ادامه کاهش تعهدات برجامی خود اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی را متوقف کرد.

پیش از این برخی منابع خبری از قول دیپلمات‌های اروپایی گزارش دادند که مذاکره‌کنندگان کمیسیون مشترک برجام تلاش می‌کنند احیای برجام تا پایان مهلت توافق سه ماهه ایران و آژانس به نتیجه برسد. به گزارش خبرگزاری فارس علی خامنه‌ای گفت: «ما بحثی در این زمینه نداریم ولی باید مراقبت شود که مذاکره فرسایشی نباشد و طوری نباشد که طرف‌ها مذاکره را کش دهند، چون این برای کشور ضرر دارد.»

او در یک پیام ویدئویی در صفحه شخصی خود در توئیتر گفت همراه با همتای فرانسوی‌ای و جوزپ بورل، هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا وزیران خارجه اتحادیه را در جریان آخرین تحولات مذاکرات وین قرار می‌دهد.وزیر خارجه آلمان می‌گوید زمان در حال از دست رفتن است و ما خواهان احیای کامل توافق هسته‌ای هستیم زیرا این تنها ابزار لازم برای جلوگیری از دست یافتن جمهوری اسلامی به سلاح اتمی است و باید جلوی این اتفاق به هر ترتیبی گرفته شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

حرف ملا علی اینه ، یا همه یا هیچ! وزارت خارجه غلط زیادی نکنه!، میدان بارفروشان تصمیم میگیره شما فقط مجری فرمان الهی هستید!! ملا دستور داده جنتی از کاندیدا ها ازمایش مدفوع بگیرن تا مشخص بشه کدامیک برای ریدن در ایران مناسب ترند! نه_به_جمهوري_اسلامي

پس عجله دارن بد هم دارن

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فشار لابی رژیم ایران برای حمایت از بازگشت بایدن به برجامدر کشاکش مذاکرات هسته‌ای در وین، برخی موسسات و سازمان‌ها و لابی‌های نزدیک به رژیم ایران در ایالات متحده به تکاپو افتاده‌اند تا از بازگشت جو بایدن کیر تو لابی نوشیدن خون هموطن! NIACouncil کوس ننه همشون
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

عضو کمیته ملی سدهای بزرگ ایران: ایران به ورشکستگی آبی رسیده است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض‌ها به قتل کنشگر عراقی؛ تهران حمله به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کردوزارت خارجه ایران روز دوشنبه ۱۰ مه (۲۰ اردیبهشت) حمله به کنسولگری این کشور در کربلا را محکوم کرد و گفت: «دولت عراق باید به مسئولیت خود در حمایت از اماکن دیپلماتیک ایران در چارچوب کنوانسیون ۱۹۶۱ به دقت عمل کند.» بگید کار طرفدارهای صدام هست PZ1yZD0i7Lt3Gey باز حمله کردن؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

احضار سفیر عراق در واکنش به حمله معترضان به کنسولگری ایران در کربلاوزارت امور خارجه ایران در واکنش به حمله شب گذشته معترضان عراقی به کنسولگری ایران در کربلا، در پی ترور یکی فعالان مدنی، از احضار سفیر عراق در تهران خبر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

واکنش تهران به حمله به سرکنسولگری ایران در کربلاسخنگوی وزارت امورخارجه ایران درباره حمله به سرکنسولگری این کشور در کربلا گفت نیروهای امنیتی با این افراد برخورد کردند و امیدواریم دولت عراق به وظایف خود در صیانت از مراکز دیپلماتیک عمل کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »