ایران عکس نفتکشی که 'هدف حمله' قرار گرفته را منتشر کرد

23/07/1398 02:02 ق.ظ

ایران عکس هایی از یک نفتکش این کشور که می گوید در آب های نزدیک سواحل عربستان هدف حمله قرار گرفت را منتشر کرده است. ایران عکس هایی از یک نفتکش این کشور که می گوید در آب های نزدیک سواحل عربستان هدف حمله قرار گرفت را منتشر کرده است.

ایران عکس هایی از یک نفتکش این کشور که می گوید در آب های نزدیک سواحل عربستان هدف حمله قرار گرفت را منتشر کرده است. ایران عکس هایی از یک نفتکش این کشور که می گوید در آب های نزدیک سواحل عربستان هدف حمله قرار گرفت را منتشر کرده است. ایران عکس هایی از یک نفتکش این کشور که می گوید در آب های نزدیک سواحل عربستان هدف حمله قرار گرفت را منتشر کرده است.

این عکس ها دو حفره بزرگ را در بدنه نفتکش سابیتی که به گفته ایران روز ۱۱ اکتبر دو بار از سوی مهاجمی ناشناس هدف حمله اصابت قرار گرفت نشان می دهد.

ایالات متحده قبلا ایران را به خاطر یک رشته حملات به کشتی ها در دریای عمان و تنگه هرمز که پیشتر در سال جاری اتفاق افتاد مقصر شناخته است، اتهامی که ایران رد می کند. اگر ادعای ایران در مورد سابیتی تایید شود، این اولین حمله از این نوع به یکی از کشتی های ایران خواهد بود.

شرکت ملی نفت ایران گفته که انفجارهای هفته پیش در سابیتی نشان می دهد که احتمالا"هدف اصابت موشک قرار گرفته است."تصاویر تازه که توسط شرکت ملی نفتکش ایران منتشر شده و تاریخ آنها ۱۳ اکتبر است دو حفره را در کنار خط آب کشتی نشان می دهد. این شرکت گفت حمله باعث نشت نفت در دریای سرخ شد. headtopics.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

اینفانتینو: پیامی که این روزها از ایران به گوش می‌رسد، پیام امید استجیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال درباره ورود زنان ایرانی به استادیوم در بازی اخیر تیم ملی ایران و کامبوج گفت: «از این اتفاق بسیار خرسندم، پیامی که این روزها از ایران به گوش می‌رسد، پیام امید است.» گور باباش. اینم تماشا تشویق فوتبال از سوی زنان ایرانی. حالا مونده فقط موشک‌های بالشتی ک، چن تاهم سانتریفیوژ ir8 ناقابل البته خروج از سوریه ولبنان وعراق ویمن وافغانستان و... تا یه کشور عادی وسربه راه بشیم.

نماینده مجلس ایران: آیا مجلس کسانی که تا دیروز به آنها تروریست می‌گفتیم شده‌ایم؟نماینده شهرهای جلفا و مرند استان آذربایجان شرقی ایران نسبت به حمایت برخی نمایندگان مجلس این کشور از گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د اعتراض کرد. - خبرگزاری آناتولی anadoluajansi amin دفاع از مظلومین و واز انسانهای بی گناه که به ناحق کشته می شوند، وظیفه هر انسان با وجدان است و ربطی به هیچ حزب و گروهی ندارد.

کسانی که از عدم ارتباط بین ایران و عربستان سود می‌برند، دست به کار شدند/ بررسی‌های دقیق را درباره نفتکش «سابیتی»انجام می‌دهیم/ با هیچ تروریستی تعارف نداریمسخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ما بررسی‌های دقیق را درباره نفتکش آسیب‌دیده انجام خواهیم داد هیج تعارفی هم با تروریست‌ها نداریم، ما دشمنان و معاندانی داریم که نمی‌خواهند منطقه آرامش داشته باشد.

نخست‌وزیر پاکستان 'برای میانجیگری بین ایران و عربستان' وارد تهران شدازایران گزارش شده است که عمران خان، نخست وزیر پاکستان، وارد این کشور شده است. بر اساس گزارشها این سفر نخست وزیر پاکستان با هدف تلاشهای این کشور برای 'میانجیگری' بین ایران و عربستان سعودی خوانده شده است. این شاسگولای خاور میانه هنوز فکر میکنن روابط بین کشورها بر مبنای قانون قبیله ایست یا دوستن یا دشمن که یکی بیاد میانجی باشه میانجیگری نمیخواد نظام تروریستی ایران گروه های تروریستی شیعه را از کشورهای خلیج خارج کند و غرامت همه کشتار و تخریب در خاورمیانه را بپردازد و از مردم خاورمیانه معذرت خواهی کند همه مشکلات حل میشود به خود آش بريده نميتواند به ديگران سيميان جور ميکند .

اقتصاد ایران مجددا جان می‌گیردبانک جهانی در گزارش بازبینی شده خود از اقتصاد ایران اعلام کرده است که با بهبود وضعیت و بازگشت آرامش به بازار، شیب رشد اقتصادی ایران مجددا صعودی خواهد شد رشد اقتصادی ۰.۱ درصدی برای امسال و یک درصدی برای سال آینده پیش‌بینی شده است زرشک

«ایرانشهر بالاترین نرخ تالاسمی در ایران را دارد»تا وقتی تهران هست کی خرج شهرستانیا میکنه!

ایران می گوید عکس های نشان می دهد نفتکش هدف حمله قرار گرفته

ایران عکس هایی از یک نفتکش این کشور که می گوید در آب های نزدیک سواحل عربستان هدف حمله قرار گرفت را منتشر کرده است.

این عکس ها دو حفره بزرگ را در بدنه نفتکش سابیتی که به گفته ایران روز ۱۱ اکتبر دو بار از سوی مهاجمی ناشناس هدف حمله اصابت قرار گرفت نشان می دهد.

ایالات متحده قبلا ایران را به خاطر یک رشته حملات به کشتی ها در دریای عمان و تنگه هرمز که پیشتر در سال جاری اتفاق افتاد مقصر شناخته است، اتهامی که ایران رد می کند.

اگر ادعای ایران در مورد سابیتی تایید شود، این اولین حمله از این نوع به یکی از کشتی های ایران خواهد بود.

شرکت ملی نفت ایران گفته که انفجارهای هفته پیش در سابیتی نشان می دهد که احتمالا"هدف اصابت موشک قرار گرفته است."تصاویر تازه که توسط شرکت ملی نفتکش ایران منتشر شده و تاریخ آنها ۱۳ اکتبر است دو حفره را در کنار خط آب کشتی نشان می دهد. این شرکت گفت حمله باعث نشت نفت در دریای سرخ شد.

دکتر سیذارت کاشال محقق در موسسه"خدمات رویال یونایتد" بریتانیا به بی بی سی گفت عکس ها"احتمالا ثابت می کند" که"نفتکش هدف حمله قرار گرفته، اما روشن نیست با چه سلاحی."

او گفت حفره های قابل مشاهده در عکس ها بیشتر به خسارات ناشی از مین های مغناطیسی دریایی (یا لیمپت) شباهت دارد. ادعا می شود در حمله ماه ژوئن علیه نفتکش هایی در نزدیکی تنگه هرمز از این مین ها استفاده شده بود.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران در روزهای آخر هفته نسبت به رویدادهای اخیر در منطقه ابراز"نگرانی" کرد و خواستار راه حلی سیاسی شد.

او افزود تحقیقات درباره حمله به نفتکش ایرانی ادامه خواهد یافت.

او افزود:"اشتباه خواهد بود اگر کشوری فکر کند می تواند باعث ناامنی در منطقه شود بی آنکه پاسخ آن را دریافت کند."AFPدر ماه مه چهار نفتکش در دریای عمان هدف خرابکاری قرار گرفتند از جمله کشتی امجد متعلق به عربستانتازه ترین حادثه در میان تنش های شدید ماه های اخیر در منطقه میان ایران و عربستان سعودی روی می دهد.

ماه پیش با ۱۸ پهپاد و هفت موشک کروز به یک پالایشگاه عمده عربستان حمله شد.

شورشیان حوثی یمن فورا مسئولیت آن حملات را به عهده گرفتند اما آمریکا و عربستان و سپس آلمان، بریتانیا و فرانسه ایران را مسئول آن دانستند.

مقام های آمریکایی همچنین می گویند ایران مسئول حمله به دو نفتکش در نزدیکی تنگه هرمز در ماه ژوئن و خرابکاری در چهار نفتکش دیگر در ماه مه در دریای عمان بوده است.