ایران خواهان روابط دوستانه با همسایگان جنوبی است

  • 📰 PadDolat
  • ⏱ Reading Time:
  • 98 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 42%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس‌جمهور در جلسه هیات‌دولت: ایران خواهان روابط دوستانه با همسایگان جنوبی است

رئیس جمهور، مقاومت ملت‌های بیدار و هوشیار منطقه را شعله خاموش‌ناشدنی دانست و با تاکید بر اینکه"به جای اتهام زنی، قدرت ملت‌ها را باور کنید و هیچ دولتی در کار نیست بلکه ملت‌ها به پا خاسته‌اند"، تاکید کرد: دشمنان منطقه باید از پاسخ هشدارآمیز یمنی ها درس بگیرند و آتش جنگ در منطقه را خاموش کنند.

رئیس جمهور افزود: آنها به جای اینکه اعتراف کنند حزب‌الله لبنان دارای توانمندی‌ها و قدرت‌های بالایی هم از لحاظ دانش علمی و نظامی و هم از نظر شهامت در میدان است و یا قبول کنند بخشی از جوانان و ملت رشید عراق تحت عنوان حشدالشعبی به میدان آمده و تروریست‌ها را بیرون رانده و شهرهای شمالی عراق مانند موصل، الرمادی، فلوجه و کرکوک را آزاد کردند و به جای اعتراف به رشد و بزرگی ملت‌های بزرگی نظیر سوریه و یمن؛ به دنبال این هستند که با اتهام‌زنی اعلام کنند، پشت این ملت‌ها چه کسانی هستند.

رئیس جمهور افزود: چگونه است که وقتی مردم یمن مورد حمله قرار گرفته و سیل اسلحه و مهمات به منطقه روانه می‌شود، هیچ‌کس نباید سخنی بگوید؟ چطور وقتی رئیس جمهور آمریکا اعتراف می‌کند که عربستان سال گذشته 400 میلیارد دلار پول در آمریکا خرج کرده هیچ‌کس نباید حرف بزند، اما وقتی مردم یمن در برابر این همه تجاوز، یک عکس‌العملی نشان داده و نقطه‌ای را زدند، این همه ناراحتی و عصبانیت ایجاد می‌شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه واقعیت این است که بدخواهان باید قدرت ملی ملت‌های منطقه را پذیرا بوده و به سمت صلح و آرامش بازگردند، گفت: جمهوری اسلامی ایران همانطور که با همه همسایگان خود در شمال، شرق و غرب، روابطی دوستانه، برادرانه و صمیمی دارد، خواهان روابط دوستانه با همسایگان جنوبی خود نیز است. رئیس جمهور خاطر نشان کرد: برقراری روابط تجاری و اقتصادی با استفاده از پول ملی با ترکیه و روسیه و دیگر کشورها مانند عراق می‌تواند بسیاری از مشکلات را در توسعه مناسبات از میان بردارد.

رئیس جمهور افزود: در ماه‌های اخیر علیرغم آنکه آمریکایی‌ها سنگین‌ترین فشارها را علیه ایران اعمال کردند، اما شرایط اقتصادی کشور و حرکت آن رو به بهبود است؛ این به معنای حل مشکلات مردم نیست، اما شاخص‌ها نشان می‌دهد که ملت، دولت و مسئولان کشور قادر هستند تا شرایط را در مسیری قرار دهند که منجر به کاهش مشکلات شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکایی‌ها نمی‌توانند با فشار حداکثری به اهداف خود دست پیدا کنند، تأکید کرد: به مقامات آمریکایی‌ اعلام می‌کنم که مذاکره با فشار حداکثری ناممکن است و اگر شما راست می‌گویید و به دنبال مذاکره هستید، باید همه فشارها علیه ایران متوقف شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

قربت ساعة الموت ي خاميني

با پرو ها نه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 18. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روحانی: منطقه، تجزیه سوریه توسط آمریکا را نمی‌پذیردرئیس جمهور ایران تاکید طرحه تجزیه سوریه توسط آمریکا برای کشورهای منطقه پذیرفتنی نیست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آلمان: وضعیت در منطقه خلیج فارس به شدت نگران‌کننده است | DW | 16.09.2019هایکو ماس می‌گوید که آلمان با متحدان خود در پی یافتن عامل حمله به تاسیسات نفتی عربستان است. همزمان بریتانیا و روسیه هم این حملات را محکوم کرده‌اند و داوری درباره عاملان آن را منوط به کسب اطلاعات بیشتر کرده‌اند. اینا هنوز نمیدونن کی بوده اینا واقعاخرن؟یاخودشون روزدن به خریت انگار از اخوندها خوب سود میبرن همه خودشون روزدن به کوچه علی چپ Ich kann es nie glauben dass Herr Maas den Hauptverursachern und Unruhestiftern für solch wilden Attacken nicht kennt ! Wieso , wie lange und mit welchem Preis noch , soll man iranisches Regime, das auch Vernichter von Demokraten und Demokratie im Iran ist, unterstützen ? زیاد زحمت نکشید، هر چه سلاح به عربها انداختید ، حمله به ارامکو توسط پهپادهای فوق ابتدایی یمنی ها بی خاصیت بودن انها را تایید کرد! تا رهبران کودن سعودی بفهمند امنیت با سلاح بیشتر بدست نمی اید و هر گاو شیردهی هم تاریخ مصرفی!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

روحانی: دشمنان منطقه از پاسخ هشدارآمیز یمنی‌ها درس بگیرندپیش از این نیز سخنگوی وزارت خارجه ایران حمله یمنی‌ها به خاک عربستان را «طبیعی» خوانده بود. خببگو خودمون چرا یمنی هارو سیبل کردید Rouhani_ir بیشرف پولی رو که به حوثی های وحشی میدی خرج ملت کن بی ناموس ای سگ تو روح آخوند و مارکسیست برینه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

به جای اتهام‌زنی، قدرت ملت‌ها را باور کنید/ ملت ایران ملت صلح، دیپلماسی و مذاکره است/ اگر دنبال مذاکره‌‌اید همه فشارها علیه ایران را متوقف کنیدرئیس جمهور، مقاومت ملت‌های بیدار و هوشیار منطقه را شعله خاموش‌ناشدنی دانست و با تاکید بر اینکه 'به جای اتهام زنی، قدرت ملت‌ها را باور کنید و هیچ دولتی در کار نیست بلکه ملت‌ها به پا خاسته‌اند'، تاکید کرد: دشمنان منطقه باید از پاسخ هشدارآمیز یمنی ها درس بگیرند و آتش جنگ در منطقه را خاموش کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شمخانی: بدون رفع ریشه‌های بحران در منطقه نمی‌توان به کاهش تنش‌های موجود امیدوار بود- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimدبیر شورای‌عالی امنیت ملی کشورمان: *بدون رفع ریشه‌های بحران در منطقه نمی‌توان به کاهش تنش‌های موجود امیدوار بود *سیاست راهبردی ایران، کاهش تنش، اجتناب از هرگونه درگیری و رفع بحران‌های منطقه‌ای از طریق گفتگو است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ادعای عربستان علیه ایران در رابطه با حمله به آرامکوسخنگوی ائتلاف عربی علیه یمن در یک نشست خبری مدعی شد که حمله به آرامکو با حمایت ایران و با استفاده از سلاح ایرانی انجام شده است اعتلاف عربی علیه یمن رو از کجاتون در آوردین؟😂😂😂😂😂😂 رژیم اخوندی از خاک ایران حمله کرده. تنها راه جواب رژیم آتش است ایران کشوری تروریسم و ​​شبه نظامی است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »