ایران ۸۲۰ هزار دوز واکسن ساخت آمریکا را پس فرستاد

15/12/1400 03:43:00 ب.ظ

گمرک ایران اعلام کرد ۸۲۰‌ هزار دوز واکسن آسترازنکای اهدایی لهستان روز گذشته از ایران خارج و به این کشور عودت داده شده است.سرپرست روابط عمومی وزارت بهداشت گفته بود این واکسن‌ها چون تولید آمریکاست، باید به لهستان پس فرستاده شود. اخبار_ایران کرونا

پیش از این، محمد هاشمی، سرپرست روابط عمومی وزارت بهداشت ایران گفته بود این واکسن‌ها چون از «مبدا آمریکا» به ایران ارسال شده، باید به لهستان پس فرستاده شود.

روح الله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران درباره روند پس فرستادن این واکسن‌ها به خبرگزاری ایسنا گفت: با توجه به اینکه محموله واکسن تشریفات حمل یکسره را طی کرده و وارد ایران شده بود باید فرآیند باز صادرات را طی می‌کرد و مشمول مرجوعی نمی‌شد ولی از سویی با توجه به اینکه مشمول موارد تشویقی صادرات نیز نباشد، به نوعی اقدام شد که نمی‌توان گفت مرجوع شده بلکه فرایند بازصادرات را به نحوی طی و عودت داده شده است.

رهبر جمهوری اسلامی پیش از این واردات هرگونه واکسن آمریکایی و بریتانیایی را ممنوع اعلام کرده بود. مقام‌های حکومت پس از بازتاب منفی گسترده این دستور اعلام کردند که اگر واکسن‌های تولیدی آمریکا و بریتانیا در کشور دیگری تولید شده باشند و مبدا آنها این دو کشور نباشند، می‌توانند وارد شوند.

دولت لهستان تاکنون دو میلیون واکسن کرونا به ایران اهدا کرده است که بر اساس گزارش‌های قبلی قرار بود که این واکسن‌ها برای واکسیناسیون پناهندگان افغان ساکن ایران استفاده شوند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

هیچ دشمنی کاری که جمهوری اسلامی با ایرانی‌‌ها میکنه رو نکرده و نخواهد کرد.

«۴۰۰ گیگ» از ظرفیت بین‌المللی اینترنت ایران پس از تهاجم روسیه به اوکراین قطع شدیک مقام وزارت ارتباطات ایران گفته است که پس از تهاجم روسیه به اوکراین، «۴۰۰ گیگ از ظرفیت اینترنت بین‌المللی» که از طرف شرکت روس‌تلکام و از طریق مسیر اوکراین به ایران وارد... پشه بگوزه اسلامو باد میبره

بیانیه ایران و آژانس: ایران تا پایان اسفند درباره مکان‌های مشکوک هسته‌ای توضیح کتبی می‌دهدساعاتی پس از دیدار دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و رئيس سازمان انرژی اتمی ایران، دو طرف بیانیه‌ای مشترک صادر کرده و اعلام کرده‌اند که ایران «حداکثر تا ۲۹ اسفند» درباره سه... اگر رژیم باقی باشد البته 😂😂😂😂🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥✌️✌️✌️✌️ این_بابا_همچنان_دنبال_دروغ_ودسیسه_دورقوزآباد_است🤣🤣👺

پنج هزار دانش آموز یزدی سال پیش مردود شدند/ترک تحصیل ۲ هزار دانش آموز یزدی به دلیل کرونادر حالی که دانش آموزان مدارس ابتدایی استان یزد به دلیل شیوع گسترده کرونا در آموزش دچار اختلال و افت تحصیلی شده اند اما مسئولان حوزه بهداشت و درمان بازگشایی مدارس ابتدایی را خطرناک می دانند.

اوکراین: بیش از 11 هزار سرباز روس کشته شده‌انداوکراین: بیش از 11 هزار سرباز روس کشته شده‌اند ستاد کل ارتش اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد که از آغاز حمله روسیه به این کشور تا کنون بیش از 11 هزار سرباز روس کشته شده‌اند.

مجلس ایران به لایحه حذف ارز 4200 تومانی رای مثبت دادبه‌رغم هشدارهای جدی کارشناسان اقتصادی مبنی بر افزایش تورم، لایحه حذف ارز 4200 تومانی از بودجه سال آینده دولت، با رای اکثریت نمایندگان مجلس ایران به تصویب اَقتصاد مُقاومتی پاره شُدن مردمی تَشدید رکور تورمی و اقتصاد شوروی شُدن بر ایران حاکم 🤚🏻 مجلسیها به هار چیزی که زندگی ما مردمو سخت تر و زج آور تر کنه رای میدن.

قطع بخشی از ظرفیت اینترنت بین‌‌الملل ایران به دنبال جنگ اوکراین | DW | 05.03.2022وزارت ارتباطات ایران از قطع بخشی از ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل که از مسیر روس تلکام تأمین می‌شد خبر داد. روابط عمومی این وزارتخانه اعلام کرد که ۴۰۰ گیگ از ظرفیت اینترنت بین‌المللی قطع شده است. هی روز بروز که میگذره بیشتر میفهمیم جمهوری اسلامی هیچی از خودش نداره و همش گوز گوز الکیه اقتدار ملیش هم یه هارت و پورت مسخره اس.