ایران و آمریکا؛ قرارداد ناکامل و عهدشکنی دائم

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

به هم خوردن همه قرار مدارها بین ایران و غرب پیش از این هم سابقه بسیار داشت. این عهدشکنی ها به دین دلیل است که تا ایران به صورت پایدار از غرب ستیزی به غربگرائی میل نکند و آمریکا و غرب از ایران هراسی دست برندارند هر گونه قراردادی بین ایران و غرب در مقابل مقتضیات زمینه موقعیتی (توازن قوای منطقه ای و رابطه بین لویاتان های جهانی، منطقه ای و ملی) شکننده خواهد بود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به دلیل محوریت ایران در منطقه و آمریکا در جهان، ایران و آمریکا لامحاله با یکدیگر عهد می بندند و عهد می شکنند. حسین موسویان، عضو ارشد تیم اسبق هسته‌ای ایران اخیرا در مصاحبه ای به بهم ریختن بازی همکاری ایران و غرب در دوره های مختلف بعد از انقلاب اشاره کرده است. عهد بستن و عهد شکستن توسط هر دو طرف این رابطه امری اجتناب ناپذیر است.

عکس این امر هم امکانپدیر است بدین معنا که یکی از طرفین یا هر دو طرف به سهو یا عمد مفاد قرارداد را نقض کنند ولی به دلیل پایبندی دو طرف به روح قرارداد و وجود حجم انبوهی از سرمایه اجتماعی مبتنی بر حسن نیت و اعتماد خدشه ناپذیر و ایدئولوژیک یا استراتژیک به یکدیگر همچنان به روح و جسم قرارداد پایبند باقی بمانند؛ چنانکه در رابطه بین آمریکا و اروپا شاهدیم.

اما قرارداد بین دولت-ملت ایران و امپراطوری جهانی آمریکا-محور در پدیده برجام چه بود؟ استفاده صلح آمیز از تکنولوژی هسته ای در مقابل عادی سازی روابط و مناسبات اقتصادی ایران با جهان با نگاهی به همکاری های گسترده تر با غرب در آینده. قرار بر آن بود که محصول نهائی این قرارداد تولید اعتماد متقابل در بلند مدت و به صورت گام به گام باشد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سرمربی تیم ملی جودوی ایران: اگر به ایران برگردم زندانی خواهم شدمحمد منصوری، سرمربی تیم ملی جودوی ایران به سعید ملایی در آلمان پیوسته و قصد پناهندگی در این کشور را دارد. وی در گفت‌وگوی اختصاصی با دویچه وله فارسی درباره وضعیت خود، دستور باخت های اجباری و سیستم ورزش ایران می‌گوید.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

جهانگیری: به رغم تحریم‌ها اقتصاد ایران به سمت ثبات می‌رود | DW | 08.10.2019معاون اول رئیس جمهوری می‌گوید شرایط سخت تحریم و بنگاه‌های مشکل‌دار وجود دارد اما اوضاع به سمت بهبود و ثبات پیش می‌رود. این خوش‌بینی با برخی آمار رسمی و اظهارات دیگر مسئولان دولتی متناقض به نظر می‌رسد. کثافت های دروغگو گه خورده سالهاست کسی این هارو جدی نمی گیره جز شما بوق های خارج نشین
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سبد معاش در ایران از ۸ میلیون تومان گذشتکاش فقط مردم از محصولات دخانی میکشیدند اما از حکومت فاشیستی ایران میکشند این خودش بدترین سم هست که میکشند اینم بگو ک تنها کالایی ک از طرف امریکا مشمول تحریم نیست همین دخانیات است. ای ب گور باباتون وطن فروشای(ایرانی)صدای دولت تروریستی امریکا.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش آمریکا به انصراف چین از توسعه میدان گازی ایران | DW | 06.10.2019پس از آنکه وزیر نفت ایران اعلام کرد که چین از مشارکت در توسعه میدان گازی پارس جنوبی انصراف داده است، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا این تصمیم را عاقلانه خواند و گفت معامله با ایران ارزش مورد تحریم آمریکا بودن را ندارد. زارررررررت امریکای قدر و قدرت،نزول کرده به اندازه یه کارشناس😂😂😂 Farhadrostampo2 چین چشم بادومی هم رید به ظریف ضخیم و روحانی و سیدعلی گدا، عراق هم که ملت هر روز فحش شون میدن و قهوه ای شون میکنن، بشار اسد و نصرالله هم اگه نبودن سیدعلی گدا میموند و حوضش! یک دیکناتور خون آشام و کاملا منزوی و طرد شده در جامعه جهانی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

واکنش رهبر ایران به اعتراضات عراق: دشمنان سعی بر تفرقه دارند«ایران و عراق دو ملتی هستند که تن‌ها و دل‌ها و جان‌هایشان به وسیله ایمان بِالله و محبّت به اهل‌ بیت و حسین‌ بن‌ علی متصل به یک دیگرند؛ روزبه‌روز هم این اتصال زیاد خواهد شد. دشمنان سعی بر تفرقه دارند امّا نتوانسته‌اند و توطئه‌ آنان اثری نخواهد کرد.» عای خامنه ای رو خوب اومدی😂 رهبر مزدوران و احمقان بازم دژمن دژمن کرد، خاک بر سر😪🤮 این کلمه دشمن رو داری فرامرزی میکتی ها استاد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به انصراف شرکت چینی از قرارداد با ایران واکنش نشان داد🔺سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به انصراف شرکت چینی از قرارداد با ایران واکنش نشان داد ⚡️سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به انصراف شرکت چینی از قرارد با ایران گفت که ارزش ندارد [این شرکت‌ها] دارایی‌های خود را در خطر تحریم‌های آمریکا قرار دهند. اقتصاد جمهوری اسلامی فرو پاشیده و منتظر یه تلنگره بعد میگید آمریکا تروریست اقتصادی و زورگو نیست. زیباست خیلی عالیه. اشتغال مهندسان و کارگران ایرانی وقتی خودمان توان و علمش را داریم چکاریه بدهیم چین
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »