ایران حق رای خود در سازمان ملل را از دست داد

22/10/1400 11:35:00 ب.ظ

ایران و ونزوئلا و شش کشور دیگر حق رای در سازمان ملل را به دلیل عدم پرداخت حق عضویت خود از دست دادند. - خبرگزاری آناتولی

ایران و ونزوئلا و شش کشور دیگر حق رای در سازمان ملل را به دلیل عدم پرداخت حق عضویت خود از دست دادند. - خبرگزاری آناتولی 12.01.

2022 سازمان ملل متحد/ خبرگزاری آناتولی هشت کشور جهان از جمله ایران و ونزوئلا به دلیل تاخیر در پرداخت حق عضویت خود در سازمان ملل متحد حق رای خود را از دست دادند. پائولینا کوبیاک، سخنگوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی در این رابطه اظهار داشت: 11 کشور عضو سازمان پرداخت‌های خود را به تاخیر انداختند و 8 کشور حق رای‌شان را از امروز از دست دادند.

ایران، ونزوئلا، سودان، کنگو، گینه، پاپوآ گینه نو، آنتیگوا، باربودا و وانواتو حق رای خود را در مجمع عمومی سازمان ملل از دست دادند. ایران سال گذشته به دلیل تاخیر در پرداخت بیش از 65 میلیون دلار بدهی خود به سازمان ملل، حق رای خود را در مجمع عمومی از دست داد و با پرداخت حداقل 16 میلیون دلار این حق را به دست آورد.

ایران علت تاخیر در پرداخت حق عضویت خود را اعمال «تحریم‌های غیرقانونی» از سوی آمریکا اعلام کرده بود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

روایت نجات زنان اچ آی وی مثبت با یک خط مشاوره

منصوریان: خط هات لاین یا خط تلفنی اورژانس اجتماعی زمانی در تهران برقرار می شود که وقتی فردی قصد آزار به خود یا خودکشی داشت، هیچ مرجعی برای دریافت مشاوره فوری ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

حکومت جاهلیت اشغالگر ایران خیلی وقته در همه جای داخلی و خارجی، رای خود را از دست داده.

ایران بار دیگر حق رای خود را در مجمع عمومی سازمان ملل از دست دادنام کشورهایی همچون ونزوئلا، سودان، آنتیگوآ و باربودا، کنگو، گینه، پاپوئا گینه نو و وانواتو هم در کنار اعضایی که حق رای خود را در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از دست داده‌اند دیده می‌شود.

حق رای ایران در سازمان ملل تعلیق شد

واکنش ایران به تعلیق حق رای در سازمان ملل متحدایران در پی تعلیق حق رای خود در سازمان ملل متحد علت عدم پرداخت حق عضویت را «تحریم‌های آمریکا» اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی

ایران حق رأی خود در سازمان ملل را به‌دلیل عدم پرداخت بدهی‌هایش از دست دادخردادماه امسال نیز ایران حق رأی خود در سازمان ملل را به دلیل پرداخت نکردن حق عضویتش برای مدتی از دست داد. سازمان ملل دقیقاااآااا چه کاری میکنه؟؟؟ دهن سرویسا حق عضویت سازمان ملل رو هم نمیدن

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به تعلیق حق رأی ایران در سازمان مللسخنگوی وزارت امورخارجه در خصوص تعلیق حق رای جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد اظهار کرد:جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اعضای پایه گذار و فعال سازمان ملل، خود را متعهد به پرداخت کامل و به موقع حق عضویت در سازمان ملل متحد و دیگر سازمانها و آژانسهای بین المللی می داندو متاسفانه برای دومین سال پیاپی و به دلیل تحریم های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا پرداخت های کشورمان با مشکل مواجه شده است.

ایران بار دیگر حق رای خود را در مجمع عمومی سازمان ملل از دست دادنام کشورهایی همچون ونزوئلا، سودان، آنتیگوآ و باربودا، کنگو، گینه، پاپوئا گینه نو و وانواتو هم در کنار اعضایی که حق رای خود را در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از دست داده‌اند دیده می‌شود.