ایران و روسیه خودرو مشترک می‌سازند

28/03/1401 04:41 ب.ظ

ایران و روسیه خودرو مشترک می‌سازند در جریان سفر معاون وزیر صمت به روسیه، دو طرف مذاکراتی را درباره به صفر رساندن تعرفه تجارت گندم و تولید یک خودرو مشترک نهایی کردند

در جریان سفر معاون وزیر صمت به روسیه، دو طرف مذاکراتی را درباره به صفر رساندن تعرفه تجارت گندم و تولید یک خودرو مشترک نهایی کردند. در این دیدارها مذاکراتی برای صفر شدن تعرفه واردات گندم و روغن صورت گرفت و بر تولید مشترک خودرو در ایران توافق شد.

همچنین دو طرف در مورد موضوع احداث شهرک ها و مناطق صنعتی مشترک و نیز استفاده از ظرفیت شهرکهای موجود برای تجارت آزاد و تولیدات مشترک بحث و تبادل نظر کردند.

در این جلسات وزیر مسکن روسیه از اشتیاق و علاقه کشورش برای خرید مصالح ساختمانی و توربین از ایران خبر داد. بر اساس گزارش این سازمان، پیمان پاک در دیداری با معاون نخست وزیر روسیه نیز شرکت کرد. در این دیدار اوورچوک، معاون نخست وزیر روسیه ضمن خوش آمدگویی به طرف ایرانی، از فعالسازی کریدور شمال – جنوب استقبال کرد و از برنامه ایران برای حل مشکلات لجستیکی این کریدور پرسید و از موافقت رئیس جمهور روسیه برای ساخت راه آهن در ایران خبر داد.

وی گفت: روسیه حاضر است 162 کیلومتر راه آهن آستارا-رشت را ساخته و تحویل ایران دهد. در ادامه این نشست در مورد مباحث پولی و تشکیل کارگروه تولید مشترک ، تامین قطعات صنعتی کارخانه های روسیه توسط کارخانه های ایرانی، ایجاد مناطق ازاد مشترک در شمال و جنوب ایران بحث و تبادل نظر شد. headtopics.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

بعد این درجه دار نیروی انتظامی داشت برای مردم معترض سخنرانی در بازار که مغازه ها تعطیل بود سخنرانی می کرد یاد زمانی افتادم ملاهای شیطان می آمدند میان مردم سخنرانی می کردند خوب زمانه عوض شده نظامی ها باید سخنرانی کنند فقط کاش با لباس عبا عمامه با یه تسبیج می آمد هیجان اش بیشتره در فیلم دیدم در بازار بود مردم بودند نیروی انتظامی هم بود یه درجه دار طوری در مقابل دوربین قرار گرفته بود او رفت بالای سکویی و درست اسلحه کمری اش نمایش داده می شد بعد

داشتم در ماه واره خبر اینترنشنال گوش می کردم در فیلمی دیدم البته بگم بسیار خنده ام گرفت 😆😆😆😆😆😆😆😆😆 دیگه تمام شد خودروهایی می سازند دیگه شک نکنید مرگ به خانه مان نزدیکتر شده ☹☹☹☹☹☹☹☹☹

احتمال واردات خودرو به ایران؛ کدام برندها به ایران باز خواهند گشت؟در حالی طرح واردات خودرو در دولت ایران در حال بررسی است، رسانه‌های حوزه خودرو در ایران خبر از بازگشت چندین برند خودروسازی در قالب واردات به ایران داده‌اند.

مهلت 10 روزه منتخبان ذخیره فروش یکپارچه خودرو برای واریز وجه از فردا- اخبار صنعت و تجارت - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimمهلت واریز وجه منتخبان ذخیره قرعه‌کشی_خودرو از فردا منتخبان ذخیره مرحله اول طرح فروش یکپارچه خودرو از روز شنبه ۲۸ خرداد تا ۶ تیرماه فرصت دارند نسبت به انجام فرآینده ثبت نام نهایی و واریز وجه اقدام کنند

احتمال واردات خودرو به ایران؛ کدام برندها به ایران باز خواهند گشت؟در حالی طرح واردات خودرو در دولت ایران در حال بررسی است، رسانه‌های حوزه خودرو در ایران خبر از بازگشت چندین برند خودروسازی در قالب واردات به ایران داده‌اند.

روسیه، ترکیه و ایران بر کاهش تنش در ادلب سوریه تاکید کردنددر حالی که ترکیه به‌رغم هشدارهای روسیه و آمریکا و مخالفت رژیم دمشق، برای ایجاد منطقه امن درون خاک سوریه و در امتداد مرزهای خود خیز برداشته است، از سوی دیگر

بیانیه آستانه: کشورهای ضامن به همکاری در برابر گروه‌های تجزیه‌طلب در سوریه ادامه خواهند دادترکیه، روسیه و ایران هجدهمین دور مذاکرات آستانه در خصوص تداوم همکاری در برابر گروه‌های تجزیه‌طلب در سوریه توافق کردند. - خبرگزاری آناتولی

روسیه: تحریم‌های نفتی علیه ایران غیرقانونی استمعاون وزیر نخست‌وزیر روسیه در گفت‌وگویی عنوان کرد که با رفع محدودیت‌های نفتی علیه ایران و ونزوئلا، روزانه 2.5 میلیون بشکه نفت بیشتر روانه بازار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت با فایزولین وزیر مسکن روسیه، اسلپنیوف، وزیر تجارت در اتحادیه اقتصادی اوراسیا و ماکسیم سوکولوف مدیرعامل آوتاباس و وزیر سابق حمل و نقل روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدارها مذاکراتی برای صفر شدن تعرفه واردات گندم و روغن صورت گرفت و بر تولید مشترک خودرو در ایران توافق شد.

همچنین دو طرف در مورد موضوع احداث شهرک ها و مناطق صنعتی مشترک و نیز استفاده از ظرفیت شهرکهای موجود برای تجارت آزاد و تولیدات مشترک بحث و تبادل نظر کردند.

در این جلسات وزیر مسکن روسیه از اشتیاق و علاقه کشورش برای خرید مصالح ساختمانی و توربین از ایران خبر داد.

بر اساس گزارش این سازمان، پیمان پاک در دیداری با معاون نخست وزیر روسیه نیز شرکت کرد. در این دیدار اوورچوک، معاون نخست وزیر روسیه ضمن خوش آمدگویی به طرف ایرانی، از فعالسازی کریدور شمال – جنوب استقبال کرد و از برنامه ایران برای حل مشکلات لجستیکی این کریدور پرسید و از موافقت رئیس جمهور روسیه برای ساخت راه آهن در ایران خبر داد.

وی گفت: روسیه حاضر است 162 کیلومتر راه آهن آستارا-رشت را ساخته و تحویل ایران دهد.

در ادامه این نشست در مورد مباحث پولی و تشکیل کارگروه تولید مشترک ، تامین قطعات صنعتی کارخانه های روسیه توسط کارخانه های ایرانی، ایجاد مناطق ازاد مشترک در شمال و جنوب ایران بحث و تبادل نظر شد.

همچنین پیمان پاک بر نقش روسیه در نوسازی ناوگان حمل و نقل ریلی ایران، نوسازی ناوگان کشتیرانی در دریای خزر و نوسازی ناوگان جاده ای ایران تاکید کرد.

معاون نخست وزیر روسیه نیز با بیان اینکه روسها می دانند تحریم ها لغو نخواهد شد از چشم طمع دشمنان به منابع عظیم 2 کشور سخن گفت و بر لزوم طراحی شیوه های جدید تبادلات پولی و بانکی تاکید کرد.

وی همچنین از عزم روسیه برای پیگیری عضویت ایران در بریکس خبر داد و پیشنهاد کرد ایران به عنوان عضو ناظر به اتحادیه اوراسیا ملحق شود.

انتهای پیام