ایران ۱۰ هواپیما با عمر ۱۵ تا ۲۰ سال خرید

25/12/1400 03:07:00 ب.ظ

رئیس سازمان هواپیمایی ایران از خرید ۱۰ فروند هواپیمای جدید در ۳ ماه گذشته خبر داد و متوسط عمر این هواپیماها را ۱۵ تا ۲۰ سال اعلام کرد. اخبار_ایران

محمد محمدی‌بخش، روز چهارشنبه ۲۵ اسفند در پاسخ به این سوال خبرنگاران که آیا هنوز هواپیمای با عمر ۲۰...

محمد محمدی‌بخش، روز چهارشنبه ۲۵ اسفند در پاسخ به این سوال خبرنگاران که آیا هنوز هواپیمای با عمر ۲۰ سال توسط کشورها خریداری می‌شود، گفت: «سن هواپیما موضوع اصلی نیست و در دنیا هواپیماها با سن‌های مختلف فعال هستند و موضوع مهم سلامت و ایمنی هواپیماها است.»

این اظهارات در حالی از سوی رییس سازمان هواپیمایی مطرح شده که بر پایه استانداردهای جهانی هواپیما با سن بیش از ۲۰ سال فرسوده محسوب می‌شود. شرکت‌های هواپیمایی ایران پیش از امضای توافق برجام در سال ۹۴ در یکی از بحرانی‌ترین دوره‌های خود در عمر جمهوری اسلامی قرار داشتند.

با امضای توافق برجام امیدهایی درباره نوسازی این ناوگان ایجاد شد اما برهم خوردن توافق هسته‌ای وضعیت صنعت هوانوردی ایران را وخیم‌تر کرد. در آذرماه امسال، علیرضا برخور، از اعضای انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران گفته بود: «اکنون بیش از ۵۰ درصد از هواپیماهای موجود در کشور به دلیل نبود قطعات به خصوص موتور زمین‌گیر هستند.» headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

مدرسه هنر و مزرعه بلال | احمد مسجد‌جامعی

«سعدی سینمای ایران» توصیف برازنده‌ای است از علی حاتمی. گذشته از فیلم‌های خوش‌ساخت و زیبا، دیالوگ‌های به‌یادماندنی او هم در خاطره‌ها ثبت‌ شده و مثل هر اثر هنری ماندگار، فراتر از زمان و مکان است. بی‌جا نبود که زنده‌یاد جمشید مشایخی می‌گفت بعد از گذشت سالیان دراز، هنوز دیالوگ‌های او را به یاد دارد. از فیلم‌های درخشان علی حاتمی، کمال‌الملک است که حاتمی در آن، روایت خود را از زندگی این هنرمند بزرگ معاصر به دست داده است. در قسمتی از این فیلم که نوجوانی کمال‌الملک را در مدرسه هنر به تصویر می‌کشد، وزیر فرهنگ آن دوره خطاب به ناصرالدین‌شاه جوان می‌گوید امیدوار است سال بعد، هنرآموزی همچون میرزا‌محمد غفاری (کمال‌الملک بعدی) به عرصه درآید: «این باغبانِ پیرِ خدمتگزار امیدوار است سال بعد نهال پربارتری تقدیم کند». ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

فدراسیون کشتی ایران تیم آمریکا را به ایران دعوت کرد | DW | 16.03.2022فدراسیون کشتی ایران تیم ملی کشتی آزاد ایالات متحده آمریکا را برای حضور در جام تختی به ایران دعوت کرد. این مسابقات قرار است در ماه اردیبهشت در مازندران برگزار شوند. گروگان آمریکایی احیانا از نوع کشتی گیر لازم دارن؟به جرم جاسوسی تو مازندران😂😂

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران: روس‌ها می‌خواهند منافع ایران را فدای منافع خود کننداحمد آوایی، نماینده شهر دزفول در مجلس ایران با اشاره به توقف مذاکرات برجامی وین گفت که روس‌ها می‌خواهند منافع ایران را فدای منافع خود کنند. - خبرگزاری آناتولی ترجمه: روس‌ها «منافع استعماری آنگلوساکسون‌ها در ایران» را تهدید می‌کنند.

وزیر ارتباطات ایران امکان دسترسی نهادهای امنیتی به اطلاعات کاربران را تایید کردعیسی‌ زارع‌پور گفته است که نهادهای امنیتی «در موارد خاص» با حکم قضات ویژه و مجوز رئيس قوه قضائیه دسترسی خواهند داشت ولی توضیح نداده است که «موارد خاص» شامل چه مواردی می‌شود.

باقی‌مانده الواح هخامنشی آماده تحویل از آمریکا به ایرانسرپرست اداره کل موزه‌ها همزمان با نمایش ۵۱ قطعه آجر لعابدار سه‌هزارساله استردادی از سوئیس، از آمادگی دانشگاه شیکاگو برای بازگرداندن باقی‌مانده کتیبه‌های هخامنشی به ایران خبر داد. این آثار را در آمریکا باید نگه دارن به رژیم اعتماد نکنید شک نکنید که یک دزدی کلان پشت این ماجراست وگرنه این بی‌وطنان احمق اصلن شعور درک ارزش آثار تاریخی را ندارند و دلشان هم برای این آثارتنگ نشده.

شگفتی‌سازی دختران هندبال ایران در آسیا/ مدال نقره و کسب سهمیه جهانیتیم ملی هندبال دختران جوان ایران علاوه بر مدال نقره مسابقات قهرمانی آسیا سهمیه جهانی را نیز کسب کرد. درود و آفرین🎉🌹🙏🧿

افشای اسنادی از طراحی اطلاعات سپاه برای ممنوع‌الخروجی مدیران نفت و گاز ایرانعمده اتهامات طرح شده علیه مدیران نفت و گاز ایران شامل مواردی چون «داشتن حجم وسیع اطلاعات سری فروش نفت، احتمال افشای اطلاعات، اخذ رشوه و اشراف کامل به اقدامات ضد‌تحریمی» است.