ایران در رتبه چهارم فرونشست در جهان

23/03/1401 11:56 ق.ظ

رئیس مرکز کیفیت هوا و تغییر اقلیم ایران گفت این کشور ‌رتبه چهارم فرونشست زمین در جهان را دارد. - خبرگزاری آناتولی

13.06.2022انوشیروان محسنی بندپی، ‌رئیس مرکز کیفیت هوا و تغییر اقلیم ایران گفت: ایران رتبه چهارم فرونشست زمین در جهان را دارد و 18 استان کشور درگیر فرونشست هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید بهشتی، وی با بیان اینکه استان‌های اصفهان، تهران، کرمان و خراسان رضوی به ترتیب با 31،‌ 30،‌ 24، و 25 درصد دارای بیشترین میزان فرونشست زمین هستند، ادامه داد: فرونشست غالب شهر تهران در مناطق جنوب غربی و مناطق 17 ،18و 19 شهر رخ داده و این پهنه به سمت شرق به‌ خصوص مناطق 10، 16 و 20 در جنوب تهران در حال گسترش است.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه تا سال 2040 ایران جزء پرتنش‌ترین مناطق دنیا با تنش آبی بالای 80 درصد خواهد بود، اظهار کرد: منابع آبی کمتر از 90 میلیارد متر مکعب و سرانه آب تجدیدپذیر کمتر از 1000 متر مکعب است. headtopics.com

ادامه مطلب:
aa_persian »

در چه مورد

تنش آبی در ایران/ ۱۸ استان کشور درگیر فرونشست هستند‌ رئیس مرکز کیفیت هوا و تغییر اقلیم با اشاره به اینکه گازهای گلخانه‌ای عامل اصلی تغییرات آب و هوایی هستند، گفت:‌ گاز کربن دی اکسید بیشترین و مهم‌ترین عامل گرمای هواست که طول عمر آن را نمی‌توان به مقدار واحد مشخص کرد. پس از آن، متان با طول عمر ۱۲.۴ در سال یکی از بیشترین و مهم ترین گازهای گلخانه‌ای است. روزهایی که بنر 'تا آب هست دیم چرا' میزدند و به اسم خودکفایی در کشاورزی به ثمن بخس مجوز چاه عمیق میدادند باید فکر این روزها را میکردند

تظاهرات در صدها شهر آمریکا در حمایت از اصلاح قوانین مالکیت سلاحده‌ها هزار نفر در سراسر آمریکا در اعتراض به خشونت با سلاح گرم به خیابان آمدند و از قانگونگذاران این کشور خواستند قوانین مالکیت سلاح در ایالات متحده را اصلاح کنند.

احتمال انتقال آبله میمونی از هوا تنها در شرایط خاص/ قرنطینه مسافران مشکوک در مبادی مرزیرئیس اداره بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت، ‌ با بیان اینکه تاکنون هیچ مورد محتمل یا قطعی ابتلا به آبله میمونی درکشور گزارش نشده است، درباره اخباری مبنی بر انتقال هوابرد این ویروس تاکید کرد: انتقال هوابرد ویروس این بیماری تنها در شرایط خاص ممکن است و این راهِ معمولِ انتقال بیماری شناخته نمی‌شود.

سقوط خودرو در گودال آب جان ۳ نفر را در فارس گرفتسقوط خودرو در گودال آب جان ۳ نفر را در فارس گرفت رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس اعلام کرد که یک دستگاه خودرو به دلیل نامعلومی به درون گودال آب سقوط و سه نفر از سرنشینان آن جان باختند.

شکست ایران در مقابل الجزایر؛ نمایش ناامیدکننده ملی‌پوشان در نخستین بازی تدارکاتیتیم ملی فوتبال ایران در یک بازی دوستانه در مقابل الجزایر با نتیجه ۲-۱ شکست خورد. تنها گل ایران را در این مسابقه علیرضا جهانبخش در دقیقه ۶۴ به ثمر رساند.

روز سخت والیبال ایران در لیگ ملت‌ها؛ دو مسابقه در یک روز | DW | 11.06.2022تیم ملی والیبال ایران در مسابقات لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ که در شهر برازیلیای برزیل در حال برگزاری است، در فاصله کمتر از ۲۴ ساعت باید در دو دیدار حساس به مصاف رقبایش برود. حیف پول که بدلیل ورزش کردن بفردی داده شود. شایسته است که همه ی فدراسیون های ورزشی ایران تعطیل شوند. تعطیلی_فدراسیون_های_ورزشی_ایران ایران چه طور برای کسی که پیام تبریک علی خامنه ای و حسن روحانی او را خوشحال کرد و بنا بگفته ی خودش شاید آن لحظه ای که خبر تبریک را شنید یکی از بهترین لحظات زندگی اش بوده است اجازه ی زندگی در دویچستان بعنوان پناهجو ممکن است؟ کیمیا_علیزاده نه_بفریبکاری