ایران سفیر آلمان را احضار کرد

14/09/2020 02:16:00 ب.ظ

#ایران سفیر #آلمان را #احضار کرد

آلمان, احضار

ایران سفیر آلمان را احضار کرد

وزارت امورخارجه ایران هانس اودو موتسِل، سفیر آلمان را به دلیل توییت‌های اخیر این سفارت‌خانه احضار کرد. - خبرگزاری آناتولی

14.09.2020تهران/ خبرگزاری آناتولیپیمان سعادت، مدیرکل اروپا وزارت امورخارجه ایران اعلام کرد: هانس-اودو موتسِل، سفیر آلمان، در پی توییت‌های اخیر سفارت‌خانه‌اش در تهران، به وزارت امور خارجه احضار شد.به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت امورخارجه ایران، مدیرکل اروپای وزارت امورخارجه ایران درباره این احضار توضیح داد: اقدام خارج از عرف دیپلماتیک سفارت آلمان در تهران را به منزله دخالت در امور داخلی کشورمان می‌دانیم و به شدت آن را محکوم می‌کنیم.

سعادت با بیان اینکه"مداخله در قوانین و مقررات و رویه های قضایی مستقل جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه قابل قبول و تحمل نیست" ادامه داد: از سفارت آلمان انتظار می رود حد و حدود وظایف دیپلماتیک خود را شناخته و پا از آن فراتر نگذارد.اودو موتسل نیز اعلام کرده است مراتب را به کشورش منعکس خواهد کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

احضار سفیر آلمان به وزارت امور خارجه احضار سفیر آلمان به وزارت امور خارجه در پی توییت‌های اخیر سفارت آلمان در تهران، سفیر آن کشور در تهران امروز توسط مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه احضار شد.

سفیر فلسطین منامه را ترک کردسفیر فلسطین منامه را ترک کرد خالد عارف، سفیرفلسطین در بحرین پس از فراخوانده شدنش در اعتراض به اقدام بحرین در عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر اسرائیل منامه را به مقصد رام‌الله ترک کرد.

پولیتیکو: طرح ایران برای کشتن سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی

وزیر خارجه آمریکا گزارش‌های خلاف واقع تلویزیون ایران درباره حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر را محکوم کرد🔺وزیر خارجه آمریکا گزارش‌های خلاف واقع تلویزیون ایران درباره حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر را محکوم کرد ⚡️وزیر خارجه آمریکا پخش گزارش‌های خلاف واقع تلویزیون حکومتی ایران درباره حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر و طرح تئوری‌ توطئه در این ارتباط را به شدت محکوم کرد.

آیت‌الله صانعی؛ عالمی که خیلی زود عطای قدرت در ایران را به لقایش بخشیدآیت‌الله یوسف صانعی از مراجع شیعی منتقد حکومت ایران که چند سال پس از انقلاب قید حضور در قدرت را زد و دوباره به کتاب و مدرسه روی آورد امروز صبح درگذشت. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خارجه آمریکا اعدام نوید افکاری توسط رژیم ایران را یک اقدام «خبیثانه و ظالمانه» خواندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

وزارت امورخارجه ایران هانس اودو موتسِل، سفیر آلمان را به دلیل توییت‌های اخیر این سفارت‌خانه احضار کرد.به گزارش ایسنا، مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه  اقدام خارج از عرف دیپلماتیک سفارت آلمان در تهران را به منزله دخالت در امور داخلی کشورمان دانسته و به شدت محکوم کرد.به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، خالد عارف، سفیرفلسطین در بحرین شنبه پس از فراخوانده شدنش در اعتراض به اقدام بحرین در عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر اسرائیل منامه را به مقصد رام الله ترک کرد.پولیتیکو » روز یکشنبه ۲۳شهریور۱۳۹۹ به نقل از یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، گزارش داد که حکومت ایران طرحی برای کشتن سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی داشته است.

14.09. سفیر آلمان اظهار داشت مراتب را به کشورش منعکس خواهد کرد.2020 تهران/ خبرگزاری آناتولی پیمان سعادت، مدیرکل اروپا وزارت امورخارجه ایران اعلام کرد: هانس-اودو موتسِل، سفیر آلمان، در پی توییت‌های اخیر سفارت‌خانه‌اش در تهران، به وزارت امور خارجه احضار شد. فراخواندن سفیر فلسطین از منامه به دستور محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین صورت گرفت و تشکیلات اعلام کرد هرکشور دیگری دست به چنین اقدامی بزند فلسطین سفیر خود را از آن فرامی خواند. به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت امورخارجه ایران، مدیرکل اروپای وزارت امورخارجه ایران درباره این احضار توضیح داد: اقدام خارج از عرف دیپلماتیک سفارت آلمان در تهران را به منزله دخالت در امور داخلی کشورمان می‌دانیم و به شدت آن را محکوم می‌کنیم. سعادت با بیان اینکه"مداخله در قوانین و مقررات و رویه های قضایی مستقل جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه قابل قبول و تحمل نیست" ادامه داد: از سفارت آلمان انتظار می رود حد و حدود وظایف دیپلماتیک خود را شناخته و پا از آن فراتر نگذارد. بنا بر گزارش پولیتیکو، حکومت ایران از سالیان قبل، شبکه‌های پنهانی را در آفریقای جنوبی هدایت می‌کند.

اودو موتسل نیز اعلام کرده است مراتب را به کشورش منعکس خواهد کرد. گفتنی است، سفارت آلمان در صفحه توییتر خود نسبت به اعدام نوید افکاری، کشتی گیر ایرانی انتقاد کرده بود. .