ایران درودی درگذشت - BBC News فارسی

07/08/1400 11:28 ق.ظ

ایران درودی، نقاش سرشناس ایرانی پس از چند ماه بیماری در سن ۸۵ سالگی درگذشت.

ایران درودی، نقاش سرشناس ایرانی پس از چند ماه بیماری در تهران و در سن ۸۵ سالگی درگذشت. خانم درودی از پیشگامان هنرهای تجسمی معاصر ایران بود. او می‌گفت: 'در جهان مردسالاری، من امتیاز زیادی را به عنوان زن از دست داده‌ام ولی با مبارزه‌ خستگی‌ناپذیر چندین برابر آن را به‌دست آورده‌ام.' خانم درودی گفته بود: "وقتی من به دنیا آمدن نامادری پدرم به مادرم گفت برای زاییدن این بچه زشت، چرا این همه درد؟ و این در حافظه خانواده همیشه باقی ماند و من برای این خیلی جنگیدم و تلاش و مبارزه من از اینجا شروع می‌شود.

"

یکی دیگر از مضامین دیگری که او بر آن تاکید داشت علاقه‌اش به تاریخ و به مردم ایران بود. خانم درودی گفته بود: "مفتخرم که نامم ایران است و وصیت کرده‌ام که روی سنگ قبرم فقط نام ایران را بنویسند. برایم خوشحال باشید و "

ادامه مطلب:
bbcpersian »

بدبخت چی کارش کردن آخر عمری شده ننه نقلی

ایران درودی، نقاش پیشکسوت معاصر ایران، درگذشتروحش شاد انسان بزرگى كه در روز تولد كوروش بزرك درگذشت روحش شاد

انتقاد نمایندگان مجلس از «جاسوسی در وزارت نفت» و تسلط یک کشور بر زیرساخت‌ «حیاتی» ایرانانتقاد نمایندگان مجلس از «جاسوسی در وزارت نفت» و تسلط یک کشور بر زیرساخت‌ «حیاتی» ایران او وضعیت امنیت اطلاعات کشور را «نگران‌کننده» توصیف کرد و گفت: «اینترنت را رها کنید و به امنیت کشور برسید.» ⬇️ بیشتر بخوانید: ساختار ایران از نظر امنیتی به درخت خشکی میماند که تنه‌اش را موریانه خورده

گفت‌و‌گوی دویچه‌وله با ملی‌پوش بوکس ایران پس از پناهجویی در آلمان | DW | 27.10.2021امید احمدی‌صفا، ملی‌پوش بوکس ایران پس از ترک اردوی تیم ملی ایران در ایتالیا، در آلمان تقاضای پناهندگی داده است. این ورزشکار در گفت‌و‌گوی اختصاصی با دویچه‌وله فارسی به جزئیات این ماجرا پراداخته است. استاد دوبچه وله خبرشو کار کرده Oldtiger666 خوش آمد. راستی از علیزاده چه خبر؟ اقامت دائم گرفت؟ شوهرش چه؟ به چه کاری مشغول هستند؟ 🍆

توافق ایران و اروپا درباره از سر گیری مذاکرات پیش از پایان نوامبرمعاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران با معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در مقر این اتحادیه در بروکسل دیدار و در خصوص موانع اصلی مذاکرات پیش رو

تصاویری از اولین روز حیات یک بچه کرگدن در یکی از باغ‌وحش‌های هلندمسئولان باغ‌وحش آرنهم نام این بچه کرگدن را «استارک» گذاشته‌اند. او چهاردهمین کرگدنی است که از سال ۱۹۷۷ میلادی تاکنون در آرنهم به دنیا می‌آید.

آرامش دوستدار، اندیشمند برجسته ایران درگذشت | DW | 27.10.2021آرامش دوستدار در خانه خود در شهر کلن در ۹۰ سالگی درگذشت. به گفته آشنایان، آرامش دوستدار در سال‌ها و ماه‌های اخیر بیمار بود و تقریبا بیشتر فعالیت‌ها و کارهای فکری‌اش متوقف شده بود.

این مضمون سرسختی و اعتماد به نفس در بسیاری از گفته‌های او تکرار می‌شد.

خانم درودی گفته بود: "وقتی من به دنیا آمدن نامادری پدرم به مادرم گفت برای زاییدن این بچه زشت، چرا این همه درد؟ و این در حافظه خانواده همیشه باقی ماند و من برای این خیلی جنگیدم و تلاش و مبارزه من از اینجا شروع می‌شود."

یکی دیگر از مضامین دیگری که او بر آن تاکید داشت علاقه‌اش به تاریخ و به مردم ایران بود.

خانم درودی گفته بود: "مفتخرم که نامم ایران است و وصیت کرده‌ام که روی سنگ قبرم فقط نام ایران را بنویسند. برایم خوشحال باشید و "

ساخت موزه‌ای به نام ایران درودی برای نمایش آثار او از سال ۱۳۹۵ آغاز شده است.