ایران نیازمند تحولی بزرگ در حوزه سیاست‌ورزی است/ باید برای ایجاد وحدت درونی، فضای حرکت همه جناح‌ها را بازکنیم

21/06/1399 12:49 ب.ظ

مطهرنیا در گفت‌وگو با ایلنا: ایران نیازمند تحولی بزرگ در حوزه سیاست‌ورزی است/ باید برای ایجاد وحدت درونی، فضای حرکت همه جناح‌ها را بازکنیم

تحلیل‌گر مسائل بین الملل به تحلیل فضای پیش روی ایران با توجه به چالش‌های اخیری که با ایالات متحده داشته است پرداخت و تاکید کرد که ایران به هدفی استراتژیک برای آمریکا تبدیل شده است برای همین هم باید جهت ایجاد وحدت درونی فضای حرکت همه جناح‌ها را بازکنیم. «مهدی مطهرنیا» تحلیلگر مسائل آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره شرایط پیش روی ایران و آمریکا، اظهار داشت: از منظر تحلیل آینده‌اندیشان باید بگویم که ایالات متحده آمریکا بر اساس سنت اقدام عملی خود علیه کشورهای دیگر در حال انجام...

«مهدی مطهرنیا» تحلیلگر مسائل آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره شرایط پیش روی ایران و آمریکا، اظهار داشت: از منظر تحلیل آینده‌اندیشان باید بگویم که ایالات متحده آمریکا بر اساس سنت اقدام عملی خود علیه کشورهای دیگر در حال انجام اقداماتی است که نشان‌دهنده اهمیت پرونده ایران برای آینده حرکت این کشور در منطقه و نظام بین‌الملل است؛ به عبارت دیگر ایران اکنون هدف استراتژیک ایالات متحده است و آمریکا در مرحله نخست در حال بستن تمام راه‌های حرکت ایران در نظم منطقه‌ای و نظام بین‌الملل در ابعاد گوناگون ممکن، است.

وی ادامه داد: آمریکا اقتصاد ایران را تحت تحریم‌های حداکثری قرار داده است، تلاش می‌کند که کوشش‌های ایران در منطقه را محدود کند و هر آنچه که ایران در حال انجام آن است را در یک محدودیت استراتژیک قرار دهد و تلاش خود را در زمینه حمایت از اسرائیل در جهت شکل‌دهی به محاصره منطقه به انجام رسانده است.

ادامه مطلب:
ilnanews »

واکنش وزیر دفاع به تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایرانواکنش وزیر دفاع به تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران: *به اوج فناوری‌های دفاعی در تحریم‌ها رسیدیم ‌ *۹۰ درصد تجهیزات دفاعی در ایران تولید می‌شود *توانسته‌ایم در مقابل تحریم‌ها بایستیم *بسیاری از نیازمندی‌ها در حال برطرف شدن هستند

طرح مجلس برای تشویق زاد و ولد/ اختصاص «سهام آیندگان» به فرزندان سوم به بعدنماینده مردم ملکان در مجلس از تدوین طرحی در مجلس برای تشویق زاد و ولد خبر داد.

مایکروسافت: تلاش هکرهای روسیه، چین و ایران برای هک کمپین‌های انتخاباتی آمریکاشرکت مایکروسافت اعلام کرد در هفته‌های اخیر هکرهایی که برای روسیه، ایران و چین کار می‌کنند حمله‌های خود را به افراد و سازمان‌های مرتبط با کمپین‌های انتخاباتی دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده و جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها، افزایش داده‌اند.

ثبت شناسنامه برای مهاجران افغانستانی در ایران؛ تغییر در سیاست‌های افغانستان؟

توافق اولیه ایران و روسیه برای لغو ویزای گروهیمدیرکل دفتر تبلیغات و بازاریابی گردشگری از برگزاری اولین نشست کمیته فنی مشترک همکاری‌های گردشگری ایران و روسیه خبر داد و گفت: برنامه اجرایی توافق‌نامه مسافرت گروهی بدون روادید بین دو کشور در این کمیته مورد موافقت طرفین قرار گرفت که با سفر هیأت ایرانی به روسیه به‌زودی امضا خواهد شد.

عاشق یا منحط؟ کارزار روشنفکران فرانسوی برای انتقال دو شاعر به پانتئونزندگی این دو شاعر شوریده‌سر با مواد مخدر، الکل و نیز عشق همجنس‌گرایانه به یکدیگر پیوند خورده بود، گونه‌ای زندگی با عشق و نفرت توأمان.