ایران گزارش پایانی ساقط کردن هواپیمای اوکراینی را منتشر کرد؛ «موشک اول در مجاورت هواپیما منفجر شد»

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در نتیجه‌گیری این گزارش تاکید شده است:«در زمان ۰۶:۱۵:۰۹ موشک دوم از سامانه دفاع هوایی به سمت هواپیما شلیک می‌شود، هر چند محتمل است انفجار این موشک بر روی هواپیما غیر موثر بوده باشد، اظهار نظر در خصوص انفجار و اثر این موشک، با قطعیت قابل قبول امکان‌پذیر نمی‌باشد.»

سازمان هواپیمایی ایران روز چهارشنبه گزارش بررسی سانحه هواپیمای مسافربری اوکراینی را ۱۴ ماه پس از ساقط کردن آن با اصابت موشک منتشر کرد.با همکاری ۱۲ گروه کارشناسی در چارچوب استاندارهای بین‌المللی تهیه شده و در تارنمای عمومی این سازمان به دو زبان فارسی و انگلیسی برای مطالعه و دسترسی عموم قرار داده شده است.

بر پایه این گزارش، موشک نخست در ساعت ۰۶:۱۴ شلیک شده و پس از انفجار در «مجاورت هواپیما» موجب توقف ارسال سیگنال‌های تراسپاندر راداری و از کار افتادن ضبط‌ کننده داده‌های پروازی شده ولی هر سه نفر گروه پروازی زنده بوده‌ و به مدیریت شرایط به وجود آمده ادامه داده‌‌اند. این گزارش می‌افزاید که هواپیما یکپارچگی نسبی خود را حفظ کرده و در ۰۶:۱۸ دقیقه در منطقه خلج آباد در نزدیک شهریار در جنوب تهران با زمین اصابت کرده و منفجر می‌شود؛ در پی این انفجار فرستنده ELT هواپیما فعال نشده و آنتن فرستنده سیگنال به ماهواره نیز به دلیل شدت ضربه وارده از بدنه جدا شده و به همین دلیل ماهواره‌های بین‌المللی موفق به شناسایی محل سانحه نشده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

روحشون شاد

اینهم سندی دیگر ،که ثابت میکند اسلام شیعه ایرانی به رهبری امام خامنه‌ای ناجی جهان اسلام و جانشین برحق آقا امام زمان بر پایه تزور و ریا میچرخد( نه به جمهوری اسلامی )

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها