ایرادات حقوقی بیانیه یک دستگاه قضایی؛ روایت بابک پاک‌نیا از شبهات پرونده نویده افکاری

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بیانیه دادگستری استان فارس که با عنوان پاسخ به شبهات پرونده نوید_افکاری منتشر شده، نه تنها به شبهات پاسخ نداده بلکه موجب شکل‌گیری سوالات بیشتر در خصوص آن شده است. اخبار_ایران گفت‌و‌گوی shimashahrabi با بابک پاک‌نیا DrPaknia درباره این بیانیه👇

روابط عمومی اداره کل دادگستری استان فارس امروز چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ با انتشار یک بیانیه، موضوعاتی را در خصوص اعدام «نوید افکاری» مطرح کرده است.

در این فایل صوتی که مربوط به ساعت یازده ‌و نیم جمعه شب، یعنی ساعاتی قبل از اعدام او است، هیچ نشانه‌ای از این که او خبر دارد تا ساعاتی دیگر قرار است طناب دار دور گردنش بیفتد و این آخرین مکالمه با خانواده‌اش است، دیده نمی‌شود. اشاره پاک‌نیا به «آیین‌نامه نحوه مجازات حدود، احکام سالب حیات، قصاص و اعدام» است. ماده ۳۵ این آیین‌نامه می‌گوید: «قاضی اجرای احکام کیفری به محکوم اطلاع می‌دهد تا چنان‌چه تقاضای ملاقات با افرادی را دارد، اعلام کند.»

بابک پاک‌نیا عنوان کردن این موضوع که چون پرونده توسط مراجع مختلف رسیدگی شده است، پس نمی‌توان به رای ایرادی وارد کرد را یکی از اشکالات حقوقی این بیانیه می‌داند: «خود قانون با وجود این که یک پرونده توسط قضات مختلف رسیدگی می‌شود، پیش‌بینی کرده است که آرا قابلیت اعاده دادرسی و اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری را هم دارند.

این حقوق‌دان تاکید می‌کند که وکلای پرونده و حقوق‌دانانی که در جریان پرونده افکاری بوده‌اند، فقط به یکی از دلایل صدور رای ایراد نگرفته‌اند: «ما فقط به یک دلیل شما خدشه وارد نکردیم، به چند دلیل ایراد گرفتیم؛ هرچند که خدشه به یک دلیل هم کفایت می‌کرد که حکم صادر شده زیر سوال برود.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چهار دهه دعواهای حقوقی ایران و آمریکا بر مبنای عهدنامه مودت رو به پایان است - BBC News فارسیدیوان بین‌المللی دادگستری نهاد قضایی سازمان ملل در حال رسیدگی به شکایت ایران از ایالات متحده بابت خروج از توافق هسته‌ای موسوم به برجام و بازگشت همه تحریم های امریکاست.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دیدگاه: خطاهای قوه قضاییه در اعدام نوید افکاری گفت‌وگو با بابک پاک‌نیابابک پاک‌نیا وکیل دادگستری می‌گوید قوه قضاییه و مسئولان زندان از نظر قانونی مکلفند که از مراسم اعدام محکومان فیلمبرداری کنند. بنابراین از اعدام نوید فیلم و تصویر وجود دارد و این فیلم و تصویرها‌ در صور
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ابوالفضل قدیانی می‌گوید رهبر ایران مسئول اعدام نوید افکاری است - BBC News فارسیابوالفضل قدیانی، از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در ایران، اعدام نوید افکاری را 'ورق سیاه' دیگری بر پرونده رهبر جمهوری اسلامی خواند و او را مسئول 'این جنایت' معرفی کرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بیانیه گزارشگران ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد: اعدام نوید افکاری فراقضایی و خودسرانه بودصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شاهزاده رضا پهلوی: هدف از اعدام نوید افکاری، سرکوب اعتراضات از طریق ایجاد وحشت بودشاهزاده رضا پهلوی، هدف از اعدام نوید افکاری را ساکت کردن اعتراضات عمومی از طریق ایجاد وحشت خواند و از جامعه جهانی خواست به جای تعامل با جمهوری اسلامی در اعتراضات آینده مردم ایران در کنار آنها بایستند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

دادگستری استان فارس 'خطای فاحش' در پرونده نوید افکاری را رد کرددادگستری استان فارس ایران بروز 'خطای فاحش' در تمامی مراحل از بازجویی تا صدور حکم در پرونده نوید افکاری را 'امری نزدیک به محال' دانست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »