ایران برای افغانستان مسیر ریلی می‌سازد / افتتاح اولین مسیر ریلی به افغانستان در آبان ماه

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با ایلنا : ایران برای افغانستان مسیر ریلی می‌سازد / افتتاح اولین مسیر ریلی به افغانستان در آبان ماه

خیرالله خادمی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در گفت‌وگو با ایلنا درباره اخرین وضعیت پروژه راه آهن ایران- افغانستان اظهار داشت: طبق زمان‌بندی‌های انجام شده این پروژه باید آبان‌ماه سال آینده به بهره‌برداری برسد و از مسیر خواف – هرات برای اولین بار اتصال ریلی بین دو کشور برقرار می‌شود.

معاون وزیر راه‌ و شهرسازی با اشاره به تعهد ایران برای ساخت این مسیر ریلی در خاک افغانستان گفت: ساخت 66 کیلومتر در خاک اففانستان یعنی از مرز تا هرات هم در تعهد جمهوری اسلامی ایران بوده و این مسیر ریلی در افغانستان از محل کمک‌های ایران ساخته می‌شود و هم احداث و تامین مالی آن بر عهده ایران است. مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با بیان اینکه این مسیر ریلی به افزایش تعاملات بین دو کشور کمک می‌کند، ادامه داد: در حال حاضر تمام مبادلات از طریق دریا و جاده با کشور افغانستان انجام می‌شود و اگر شبکه ریلی بین دو کشور ایجاد شود بسیاری از محموله‌ها که از خاک ایران به فغانستان می‌رود، به ریل منتقل می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اخراج و تعدیل نیروی کارگران و مهمانداران شاغل در شرکت‌های ریلی و جاده‌ای
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نوبخت: پروژه‌های قابل افتتاح تا پایان سال، در اولویت اجرا قرار دارندزنجان - ایرنا - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: با توجه به محدودیت منابع مالی پروژه‌هایی که تا پایان سال جاری قابل افتتاح و بهره‌برداری هستند، در اولویت اجرا قرار دارند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران به کرونا مبتلا شدعلی ربیعی، سخنگوی دولت ایران به دلیل ابتلا به ویروس کرونا «در بیمارستان بستری و تحت نظر پزشکان» است ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 36 هزار و 263 نفر رسیدشمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 36 هزار و 263 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

طالبان برای عید قربان سه روز در افغانستان آتش‌بس اعلام کردگروه طالبان در حالی طرح آتش‌بس سه روزه را اعلام کرده است که اشرف غنی، رئيس جمهوری افغانستان ساعاتی پیش از آن گفته بود مذاکرات صلح با طالبان ممکن است «ظرف یک هفته آینده» آغاز شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا: اقدام ایران در مسلح کردن حوثی‌ها درگیری‌های یمن را طولانی کرده استکلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل، ضمن هشدار نسبت به ارسال تسلیحات از سوی ایران برای شبه‌نظامیان حوثی در یمن، این اقدام را باعث تداوم ناآرامی‌ها در این کشور دانست.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »