ایران می‌گوید عملیات سایبری علیه کشور را ممکن است 'توسل به زور' تلقی و با آن برخورد کند - BBC News فارسی

27/05/1399 01:38:00 ب.ظ

ایران می‌گوید عملیات سایبری علیه کشور را ممکن است 'توسل به زور' تلقی و با آن برخورد کند

ستاد کل نیروهای مسلح ایران در بیانیه‌ای اعلام کرده که از این پس عملیات سایبری علیه این کشور را که به خسارت مادی به اموال یا صدمه به افراد منجر شود، معادل 'توسل به زور' و حتی 'مداخله مسلحانه' ممکن است تلقی کند. این بیانیه می‌گوید 'چنانچه شدت عملیات سایبری به زیرساخت‌های حیاتی کشور به آستانه حمله مسلحانه متعارف ارتقاء یابد، حق دفاع مشروع برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران محفوظ است'. یک ساعت پیش توضیح تصویر، بیانیه ستادکل نیروهای مسلح ایران می گوید "به باور نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران چنانچه شدت عملیات سایبری به زیرساخت‌های حیاتی کشور به آستانه حمله مسلحانه متعارف ارتقاء یابد، حق دفاع مشروع برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی...

یک ساعت پیش توضیح تصویر، بیانیه ستادکل نیروهای مسلح ایران می گوید "به باور نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران چنانچه شدت عملیات سایبری به زیرساخت‌های حیاتی کشور به آستانه حمله مسلحانه متعارف ارتقاء یابد، حق دفاع مشروع برای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران محفوظ است".

ستاد کل نیروهای مسلح ایران در بیانیه‌ای اعلام کرده است که از این پس عملیات سایبری علیه این کشور را که به خسارت مادی به اموال یا صدمه به افراد منجر شود، معادل "توسل به زور" و حتی "مداخله مسلحانه" ممکن است تلقی کند و به آن پاسخ دهد.

ستاد کل نیروهای مسلح ایران که ارشدترین ساختار نظامی این کشور است در این بیانیه گفته "آن دسته از عملیات سایبری که منتج به ایراد خسارات مادی به اموال یا صدمه به افراد در گستره و شدت لازم می‌شود یا به طور منطقی احتمال زیادی دارد که چنین آثاری را به بار آورد، توسل به زور محسوب می شود". headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شش قدم؛ هشدار به 'احتمال تبانی' در هفته آخر لیگ برتر فوتبال ایران - BBC News فارسیبا پایان هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال ایران، تکلیف سهمیه‌های لیگ قهرمانان با یک تیم سقوط کننده و همچنین معرفی آقای گل رقابت‌ها به هفته آخر کشیده شد.

بحران برق در عراق؛ فساد گسترده و وابستگی به ایران

ابهام در اجرای طرح موسوم به گشایش اقتصادی در ایران - BBC News فارسییک نماینده مجلس ایران می‌گوید رؤسای مجلس و قوه قضائیه در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی، مخالفت خود را با تصمیم دولت برای فروش اوراق سَلَف نفتی اعلام کرده‌اند.

ایران به تعهداتش عمل نمی‌کرد، رأی‌های‌ شورای امنیت کاملاً برعکس بود

رئیس آژانس: ایران هنوز اجازه دسترسی به دو سایت هسته‌ای را نداده است🔺رئیس آژانس: ایران هنوز اجازه دسترسی به دو سایت هسته‌ای را نداده است ⚡️مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، پس از دیدار با وزیر خارجه آمریکا، به خبرنگاران گفت که ایران هنوز به آژانس اجازه دسترسی به دو سایت هسته‌ای را نداده است.

واکنش‌ها به رد پیشنهاد آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت - BBC News فارسیرئیس جمهوری ایران، از رد قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی کشورش استقبال کرده و آن را موفقیتی بزرگ برای ایران خوانده است.