ایران: مهاجمان سایبری به هدف اصلی‌شان نرسیدند، آتش‌سوزی‌ها کارشان نبود

02/05/1399 09:51 ق.ظ

ایران: مهاجمان حملات سایبری گسترده به هدف اصلی‌شان نرسیدند، آتش‌سوزی‌ها کارشان نبود

عباس موسوی درباره گزارش‌ها از دستور دونالد ترامپ برای حمله سایبری به اهدافی در ایران گفته است که وزارت خارجه ایران پیگیری بین‌المللی و اثبات مسئولیت آمریکا در حملات سایبری را در دستور کار دارد.آقای موسوی در عین حال گفته ایران حق"دفاع مشروع و پاسخ متناسب" را برای خود محفوظ می‌داند.آتش‌سوزی جنگل‌های بلوط در چهارمحال و بختیاری

آقای موسوی در عین حال گفته ایران حق"دفاع مشروع و پاسخ متناسب" را برای خود محفوظ می‌داند.آتش‌سوزی جنگل‌های بلوط در چهارمحال و بختیاری عباس موسوی در عین حال تاکید کرده رشته‌ آتش‌سوزی‌های اخیر ارتباطی با حملات سایبری مورد اشاره او ندارد.

آقای موسوی گفته است:"آتش سوزی محدود در جنگل و پالایشگاه و غیره در فصول تابستان نه عجیب است و نه مختص به امسال بوده است." او"برعهده گرفتن غیررسمی یا بلوف‌های توخالی در انتساب هر حادثه‌ای" به عملیات امنیتی را هم زیر سوال برده است.

آقای موسوی در عین حال درباره حملات سایبری که به گفته او رخ داده و دفع شده توضیحی نداده است.تاسیسات غنی سازی اورانیوم نطنز قبل و بعد از حادثه روز ۱۲ تیر ۱۳۹۹در میان حوادث اخیر شواهد زیادی وجود دارد که انفجار در تاسیسات نطنز تصادفی نبوده است. headtopics.com

ساعت‌ها پیش از خبری شدن آتش‌سوزی برخی خبرنگاران بی‌بی‌سی فارسی ایمیلی گرفتند که در آن یک گروه زیرزمینی ادعایی به نام"یوزپلنگان وطن" مسئولیت انفجار را بر عهده می‌گرفت.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به ادعاهایی درباره خرابکاری و حملات سایبری علیه ایرانسخنگوی وزارت خارجه: آتش سوزی‌های اخیر ربطی به حملات سایبری نداشته است در چندماه اخیر چند حمله سایبری گسترده با پشتیبانی دولت‌ها انجام شده اما به اهداف خود نرسیده‌اند آتش سوزی محدود در جنگل و پالایشگاه در فصول تابستان نه عجیب است و نه مختص به امسال بوده

سی‌امین سفر ظریف به روسیه؛ ترامپ ایران را به دامان چین و روسیه انداخت

آمریکا علیه دو هکر چینی به اتهام جاسوسی سایبری اعلام جرم کردوزارت دادگستری آمریکا علیه دو شهروند چینی به اتهام «یک دهه‌ فعالیت جاسوسی سایبری» از پیمانکاران نظامی، محققان بیماری کرونا و صدها قربانی دیگر در سراسر جهان اعلام جرم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه: آتش‌سوزی‌های اخیر ربطی به حمله سایبری نداردتهران-ایرنا- سخنگوی وزارت امورخارجه در پاسخ به ادعاها درباره خرابکاری و حملات سایبری علیه کشورمان، آتش سوزی‌های اخیر را بی ارتباط با حملات سایبری دانست و گفت: در مورد دستور رییس جمهوری آمریکا خیلی طبیعی است که بگوئیم از این پس هر حمله سایبری به ایران بشود مظنون اصلی دولت آمریکا خواهد بود مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

‫بالاترین آمار رسمی مرگ روزانۀ ناشی از ابتلا به کرونا در ایران ثبت شدپیش از این در تاریخ ۱۹ تیر، ایران با آمار ۲۲۱ مورد فوتی ناشی از ویروس کرونا بیشتر آمار روزانه را ثبت کرده بود.

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد نسبت به لغو تحریم تسلیحاتی ایران هشدار داد🔺سفیر آمریکا در سازمان_ملل متحد نسبت به لغو تحریم تسلیحاتی ایران هشدار داد ⚡️کلی کرفت، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، نسبت به برداشته شدن تحریم های تسلیحاتی این سازمان علیه ایران هشدار داد.

عباس موسوی درباره گزارش‌ها از دستور دونالد ترامپ برای حمله سایبری به اهدافی در ایران گفته است که وزارت خارجه ایران پیگیری بین‌المللی و اثبات مسئولیت آمریکا در حملات سایبری را در دستور کار دارد.

آقای موسوی در عین حال گفته ایران حق"دفاع مشروع و پاسخ متناسب" را برای خود محفوظ می‌داند.آتش‌سوزی جنگل‌های بلوط در چهارمحال و بختیاری

عباس موسوی در عین حال تاکید کرده رشته‌ آتش‌سوزی‌های اخیر ارتباطی با حملات سایبری مورد اشاره او ندارد.

آقای موسوی گفته است:"آتش سوزی محدود در جنگل و پالایشگاه و غیره در فصول تابستان نه عجیب است و نه مختص به امسال بوده است."

او"برعهده گرفتن غیررسمی یا بلوف‌های توخالی در انتساب هر حادثه‌ای" به عملیات امنیتی را هم زیر سوال برده است.

آقای موسوی در عین حال درباره حملات سایبری که به گفته او رخ داده و دفع شده توضیحی نداده است.تاسیسات غنی سازی اورانیوم نطنز قبل و بعد از حادثه روز ۱۲ تیر ۱۳۹۹در میان حوادث اخیر شواهد زیادی وجود دارد که انفجار در تاسیسات نطنز تصادفی نبوده است.

ساعت‌ها پیش از خبری شدن آتش‌سوزی برخی خبرنگاران بی‌بی‌سی فارسی ایمیلی گرفتند که در آن یک گروه زیرزمینی ادعایی به نام"یوزپلنگان وطن" مسئولیت انفجار را بر عهده می‌گرفت.

هرچند درباره ماهیت فرستندگان ایمیل تردیدهایی مطرح شده و برخی کارشناسان احتمال می‌دهند که دستگاه‌های امنیتی پشت آن باشند.

مقام‌های ایرانی اطلاع‌رسانی روشنی درباره حوادث این چنینی نمی‌کنند و مواردی چون اعتراف اجباری مازیار ابراهیمی در پرونده سوءقصد به دست‌اندرکاران برنامه هسته‌ای حاکی از ایرادهای رسیدگی امنیتی و قضایی به این موارد است.