ایران: برنامه موشکی قابل مذاکره نیست؛ آمریکا: ایران آمادگی خود برای مذاکره را نشان دهد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مقامات جمهوری اسلامی گزارش مربوط به ابراز آمادگی وزیر خارجه برای مذاکره با آمریکا در مورد برنامه موشکی را تکذیب کرده‌اند و وزارت خارجه ایالات متحده بار دیگر از ایران خواسته است آمادگی خود برای رفع بحران کنونی از طریق مذاکره را نشان دهد.

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی پاسخ"دقیق و هوشمندانه" وزیر خارجه را ستوده و آمادگی برای مذاکره موشکی را تکذیب کرده است

مقامات آمریکایی همچنین جمهوری اسلامی را به تجهیز موشکی گروه‌هایی مانند حزب‌الله لبنان، گروه حماس و شبه‌نظامیان حوثی یمن متهم کرده و این اقدام را باعث ایجاد بی‌ثباتی در منطقه دانسته‌اند.

حسن روحانی، رئیس جمهوری مذاکره با آمریکا را با شرایطی قابل بررسی دانسته است. برخی از این شرایط مانند لغو تحریم و بازگشت به برجام مشخص و برخی دیگر چندان مشخص نیست و در گذشته هم بارها بدون جزئیات بیشتر از سوی مقامات جمهوری اسلامی مطرح شده است. آقای روحانی اخیرا گفت:"[آمریکا] از زورگویی دست بردارد، ما همیشه آماده‌ایم برای مذاکره؛ همیشه، همین ساعت، همین لحظه. شما دست بردارید از ظلم‌تان، دست بردارید از تجاوزتان دست بردارید از تحریم‌تان، برگردید پای میز برگردید پای منطق پای عدل، ما آماده‌ایم.

در نشست خبری سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، یکی خبرنگاران با اشاره به این گزارش، یادآور شد که دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی در سازمان ملل گزارش مربوط به سخنان جواد ظریف را تکذیب کرده است. وی پرسید که در این صورت، موضع وزارت خارجه و دولت آمریکا چیست؟

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بدون پیش شرط با ایران ‌مذاکره می‌کنیم/ ایرانی‌ها آمادگی خود برای گفت‌وگو را نشان دهندمورگان اورتاگوس مدعی شد؛ بدون پیش شرط با ایران ‌مذاکره می‌کنیم/ ایرانی‌ها آمادگی خود برای گفت‌وگو را نشان دهند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »


منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بازی سیاسی دیگه بسه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم/ برای مذاکره باید تحریم ها برداشته شودظریف در مصاحبه با ان بی سی: به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم/ برای مذاکره باید تحریم ها برداشته شود
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پشت‌پرده تلاش ولیعهد سعودی برای مذاکره با انصارالله/ سناریوی جایگزین امارات پس از خروج از یمناخبار و داده ها به خوبی نشان می دهد که ریاض و ابوظبی در مورد یمن با یکدیگر اختلاف دارند اما اختلاف در امارات باعث شد تا آنها به این نتیجه برسند که ادامه حملات پهپادی و موشکی انصارالله می‌تواند هزینه‌های اقتصادی جبران‌ناپذیری به اقتصاد امارات تحمیل کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

گمانه‌زنی‌ها بر سر مذاکره ایران و آمریکا؛ آیا خبری شده است؟ | DW | 15.07.2019روحانی آماده مذاکره مشروط با آمریکا 'در هر لحظه' است. ظریف در نیویورک بر 'وجود میز مذاکره' تأکید می‌کند. خبر 'پذیرش مذاکره در سطح وزرای خارجه' توسط سپاه پاسداران تکذیب می‌شود. خبرگزاری آلمان می‌پرسد: آیا خبری شده است؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »