ایران سانتریفیوژهای پیشرفته بیشتری را در تاسیسات زیرزمینی نطنز فعال می‌کند

14/09/1399 11:32 ب.ظ

کاظم غریب‌آبادی، نماینده ایران در آژانس با انتشار توییتی گزارش رویترز را تلویحا تایید کرد.

کاظم غریب‌آبادی، نماینده ایران در آژانس با انتشار توییتی گزارش رویترز را تلویحا تایید کرد. بنابراین گزارش هدف ایران برای این کار افزایش فشار بر جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا است.

از قرار معلوم ایران دوم دسامبر با ارسال نامه‌ای به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصمیم خود برای راه‌اندازی سه آبشار سانتریفیوژهای پیشرفته موسوم به IR-2m خبر داده است.

آژانس در گزارش ماه گذشته خود از آغاز فرایند گازدهی به سانتریفیوژهای IR-2M و نصب یک آبشار IR-4 در تاسیسات هسته‌ای نطنز خبر داده بود. کاظم غریب‌آبادی، نماینده دائم ایران در دفتر سازمان ملل متحد در وین ساعاتی پس از انتشار گزارش رویترز در پیامی توییتری این گزارش را تایید کرد. آقای غریب‌آبادی با انتقاد از نشت اطلاعات محرمانه نوشت: «گزارش محرمانه براساس یک نامه محرمانه بلافاصله و حتی قبل از رسیدن به شواری حکام در رسانه‌ها منتشر شد. آژانس وظیفه‌ای برای به‌روزرسانی اطلاعات ندارد اما موظف است که از اطلاعات محرمانه پاسداری کند.»

گروسی: ایران سایت جدید هسته‌ای زیرزمینی در نطنز احداث می‌کند مقام‌های ایران و به‌ویژه اصولگرایان همواره آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به درز اطلاعات محرمانه ایران به‌ویژه برای اسرائیل و ایالات متحده متهم می‌کنند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

جنگ سرد ایران و روسیه در سوریه؛ ارتش اسد مواضعی از شبه‌نظامیان ایران را بازپس گرفتمنابع دیدبان حقوق بشر سوریه در حومه شرقی دیرالزور گزارش دادند که سپاه پنجم ارتش بشار اسد با حمایت 👏👏👏👏👏 تاریخ مصرف ایران تموم شد دگه اسد میخاد انتخابات برگذار کنه، ایران کیلویی چند..

کرونا در ایران؛ مازندران، ایران را دوباره قرمز کرد

سخنان سفیر ایران در عراق؛ ترکیه سفیر ایران را احضار کرد | DW | 28.02.2021ترکیه در واکنش به سخنان سفیر ایران در بغداد درباره احترام به مرزهای عراق، سفیر جمهوری اسلامی در آنکارا را احضار کرد. یک دیپلمات ترکیه می‌گوید، آخرین کسی که می‌تواند درباره احترام به مرزهای عراق درس بدهد سفیر ایران است. آخوند های شیعه مانند سگ دیوانه هستند که پاچه همه را میگیرند لا تركيا تتخلى عن ايران ولا ايران تتخلى عن تركيا يحتاج احدهما للآخر وبينهما حلف عميق تصريحات وتصعيدات متفق عليها تمكنا من ادارة ازمة سوريا ونجحا في ادارة أزمة ناغورني قرهباخ لكنه اعلام ضروري مصاحب لمفاوضات العراق مع الناتو هرروز میشاشن به آقا ☹️

سفیر ایران در پکن‌: خبرهای خوبی درباره روابط ایران و چین در راه استسفیر کشورمان در چین با بیان این که سالگرد انقلاب با عید بهاره ‎چین و آغاز پنجاهمین سال برقراری روابط دیپلماتیک دو کشور همراه شده گفت: خبرهای خوبی در روابط دو کشور در راه است.

آنتونی بلینکن: در مورد انتخابات ایران نظر نمی‌دهم؛ در ایران شخص رهبر تصمیم‌گیرنده استآنتونی بلینکن: در مورد انتخابات ایران نظر نمی‌دهم؛ در ایران شخص رهبر تصمیم‌گیرنده است وزیرخارجه ایالات متحده گفت: «من فکر می‌کنم همان‌طور که یکی از همکارانم چند روز پیش گفت، مسیر پیش روی‌مان بیش از مسافت طی شده است. پس باید ببینیم به کجا خواهیم رسید.» دیگه پول خرج نکنین برای رای آوردن اصلاح طلبا به هیچ جا نمیرسید خسته نباشید جناب وزیر امورخارجه امریکا خیلی پیشرفت داشتید

خبرگزاری رویترز می‌گوید به گزارش محرمانه‌ای از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دست یافته که براساس آن ایران شمار بیشتری از سانتریفیوژهای هسته‌ای را در تاسیسات زیرزمینی نطنز نصب می‌کند.

بنابراین گزارش هدف ایران برای این کار افزایش فشار بر جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا است.

از قرار معلوم ایران دوم دسامبر با ارسال نامه‌ای به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تصمیم خود برای راه‌اندازی سه آبشار سانتریفیوژهای پیشرفته موسوم به IR-2m خبر داده است.

آژانس در گزارش ماه گذشته خود از آغاز فرایند گازدهی به سانتریفیوژهای IR-2M و نصب یک آبشار IR-4 در تاسیسات هسته‌ای نطنز خبر داده بود.

کاظم غریب‌آبادی، نماینده دائم ایران در دفتر سازمان ملل متحد در وین ساعاتی پس از انتشار گزارش رویترز در پیامی توییتری این گزارش را تایید کرد. آقای غریب‌آبادی با انتقاد از نشت اطلاعات محرمانه نوشت: «گزارش محرمانه براساس یک نامه محرمانه بلافاصله و حتی قبل از رسیدن به شواری حکام در رسانه‌ها منتشر شد. آژانس وظیفه‌ای برای به‌روزرسانی اطلاعات ندارد اما موظف است که از اطلاعات محرمانه پاسداری کند.»

گروسی: ایران سایت جدید هسته‌ای زیرزمینی در نطنز احداث می‌کند

مقام‌های ایران و به‌ویژه اصولگرایان همواره آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به درز اطلاعات محرمانه ایران به‌ویژه برای اسرائیل و ایالات متحده متهم می‌کنند.

براساس برجام، ایران تنها حق استفاده از سانتریفیوژهای نسل اول را برای غنی‌سازی محدود اورانیوم دارد.

جمهوری اسلامی یک سال پس از خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای، طرحی را برای کاهش گام‌به‌گام تعهدات برجامی خود آغاز کرد. سازمان بین‌المللی انرژی اتمی همچنان و با رضایت ایران بر برنامه هسته‌ای این کشور نظارت می‌کند.

این گزارش محرمانه در حالی منتشر می‌شود که جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا گفته است در صورت بازگشت ایران به تعهدات هسته‌ای ذیل برجام، واشنگتن هم مایل به بازگشت به این توافق بین‌المللی است. با این حال طرف‌های اروپایی و مشخصا آلمان خواهان دستیابی به توافقی فراتر از برجام با ایران شده اند.