ایران: منتظریم از مجاری دیپلماتیک جزییات درخواست تضمین برجامی روسیه را بشنویم

16/12/1400 12:39:00 ب.ظ

ایران: منتظریم از مجاری دیپلماتیک جزییات درخواست تضمین برجامی روسیه را بشنویم سخنگوی وزارت امورخارجه ایران درباره درخواست تضمین روسیه از آمریکا درباره برجام گفت اظهارات لاوروف را در رسانه‌ها دیدیم و منتظریم از مجاری دیپلماتیک جزییاتش را بشنویم.

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران درباره درخواست تضمین روسیه از آمریکا درباره برجام گفت اظهارات لاوروف را در رسانه‌ها دیدیم و منتظریم از مجاری دیپلماتیک جزییاتش را بشنویم. - خبرگزاری آناتولی 07.03.

2022 تهران/ خبرگزاری آناتولی سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران امروز 7 مارس در نشست خبری خود در واکنش به اظهارات سرگئی لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه مبنی بر این که تحریم‌های غرب علیه روسیه نباید بر مراودات روسیه و ایران تاثیر بگذارد، اظهار کرد: «اظهارات لاوروف را در رسانه‌ها دیدیم و منتظر هستیم از مجاری دیپلماتیک جزییات آن را بشنویم. گفت‌وگوها در وین در مسیر خودش در حال پیگیری است».

وی با بیان اینکه «همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران نباید محدود و تحت تاثیر هیچ تحریمی قرار بگیرد» ادامه داد: «از جمله همکاری‌های صلح آمیز ایران با روسیه و چین. در همین بستر این اظهارات را می‌‌فهمیم. رویکرد روسیه سازنده برای رسیدن به توافق دسته جمعی در وین بوده است. منتظریم در وین جزییات بیشتری را اگر دارند به ما بدهند».

خطیب‌زاده با اشاره به اینکه مذاکره کنندگان در راستای منافع ملت قدم برمی‌دارند، گفت: «توافقی که در وین انجام می‌شود توافقی است که مسیر بازگشت آمریکا را در ازای پایبندی کامل تعیین می‌کند و این مسیر یک شبه برای آمریکا نخواهد بود و بستر زمانی برای آن تعریف شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره جنوبی

کره جنوبی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

جنگ اوکراین؛ روسیه همزمان با توقف تخلیه غیرنظامیان از ماریوپل حملات خود را از سر گرفتسازمان ملل می‌گوید تاکنون بیش از ۳۵۰ غیرنظامی در اوکراین کشته شده‌اند جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: جدی اگر ایران بریزه بهم چه بلایی سر جهان میاید مرسی که شما آزادی بیان رعایت میکنید و رسانه های روسی رو از دو ماه قبل مسدود و فیلتر نکردید .. شما فاشیست و رسانه های دروغ گوی فاشیستی هستید اول غرب آزادی بیان را محدود کرد. RT_com SputnikInt

مورخ اسرائیلی: پوتین جنگی را آغاز کرده که از قبل بازنده آن استاندیمشند و مورخ سرشناس اسرائیلی می‌گوید هر گونه اقدامی که ولادیمیر پوتین در ادامه تاخت‌وتاز ارتش روسیه در اوکراین انجام دهد، بی‌اهمیت است و او از هم‌اکنون در این جنگ شکست خورده... اگر روسیه در این جنگ بازنده است، شما چرا نگرانید؟!

گزارش لحظه‌ به‌ لحظه از جنگ اوکراین؛ آمریکا مسکو را به استخدام پیکارجویان سوری متهم کردآمریکا رو دوشنبه روسیه را متهم کرد که پیکارجویان سوری را در جنگ با اوکراین به خدمت گرفته است. مسکو نیز می‌گوید که دالان‌های امن برای کمک‌های بشردوستانه به اوکراین ایجاد خواهد کرد. آخرین اخبار مربوط به حمله روسیه به اوکراین در روز دوشنبه را در این گزارش دنبال کنید. چطور میشه تروریستهای جبهه النصره دارن میارن اوکرائین محکوم نیست دست بردارین از پارادوکس بازی هاتون چقد چندشین شماها با رفتارهای دوگانه تون گوه خورد با آدمین 😂🍆 شهردار میکولائیف گلوله‌باران این شهر را تایید کرد آخرین اخبار و گزارش‌ها از حمله روسیه به اوکراین را به صورت لحظه به لحظه از یورونیوز دنبال کنید:

بیش از ۹۲ درصد ایرانیان دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اندوزیر بهداشت: *بیش از ۹۲ درصد ایرانیان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند *این میزان در آمریکا ۶۰ درصد است *کشورهای ثروتمند غربی در کرونا تلفات بسیار زیادی دادند *به دلیل واکسیناسیون بالای جمعیت، تلفات بسیار کمتری داشتیم از نمکی بانمک تره کوص خواهر و مادر آدم دروغگو بگو ما بهترینیم!

آذربایجانی‌هایی که اوکراین را ترک می‌کنند از طریق ترکیه به کشور خود باز می‌گردندشهروندان آذربایجانی ساکن اوکراین که پس از مداخله روسیه مجبور به خروج شده‌اند، از طریق ترکیه به کشورشان بازمی‌گردند. - خبرگزاری آناتولی

روسیه برای حقوق خود پس از احیای برجام از آمریکا تضمین کتبی خواستروسیه و چین باید از ایران خارج شوند چون تنها هدفشان چپاول ‌غارت است وخاین به ایران و ایرانی هستند!!!🤛🏼🤛🏼