ایران به بهانه تحریم‌ها در هیچ توافق بین‌المللی اقلیمی مشارکت نکرد | DW | 10.11.2021

19/08/1400 10:49:00 ب.ظ

رئیس سازمان محیط زیست ایران می‌گوید اجرای تعهدات توافق‌نامه پاریس مشروط به برداشته شدن همه تحریم‌هاست. او از سوءمدیریت در حوزه محیط زیست ایران سخنی نگفت. ایران در رتبه هفتم تولیدکننده گازهای آلاینده گلخانه‌ای جهان است.

رئیس سازمان محیط زیست ایران می‌گوید اجرای تعهدات توافق‌نامه پاریس مشروط به برداشته شدن همه تحریم‌هاست. او از سوءمدیریت در حوزه محیط زیست ایران سخنی نگفت. ایران در رتبه هفتم تولیدکننده گازهای آلاینده گلخانه‌ای جهان است. در این بیست‌وششمین کنفرانس بین‌المللی اقلیمی، آمریکا، چین، بریتانیا، هند، اتحادیه اروپا، استرالیا در کنار ۴۰ کشور دیگر تعهد داده‌اند تا برای گذار به آنچه اقتصاد سبز و پایدار نامیده شده در پنج حوزه اصلی سرمایه‌گذاری کنند: الکتریسیته، حمل و نقل،...

در این بیست‌وششمین کنفرانس بین‌المللی اقلیمی، آمریکا، چین، بریتانیا، هند، اتحادیه اروپا، استرالیا در کنار ۴۰ کشور دیگر تعهد داده‌اند تا برای گذار به آنچه اقتصاد سبز و پایدار نامیده شده در پنج حوزه اصلی سرمایه‌گذاری کنند: الکتریسیته، حمل و نقل، هیدروژن، فولاد و کشاورزی پایدار.

علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا می‌گوید، ایران جزو اولین کشورهایی بود که به کنوانسیون پاریس پیوست. او گفت: «حتی اگر ایران روند پیوستن به معاهده پاریس را تکمیل کند قادر به اجرای آن نخواهد بود زیرا تحریم‌ها مانع همکاری بین‌المللی در زمینه آب و هوایی است.»

نخلستان‌های خشک شده در جنوب ایران جمهوری اسلامی ایران امروز در حالی تعهدات خود در قبال بحران اقلیمی را با تحریم‌ها گره می‌زند که بخش عمده‌ای از معضلات اقلیمی کشور ناشی از سوءمدیریت‌های دستگاه حکومتی ایران بوده است. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

شاخص کشورهای جهان در حفاظت از محیط زیست در سال ۲۰۲۲ | DW | 09.11.2021کدام کشورها در مسیر درستی برای رسیدن به اهداف مورد توافق کنفرانس تغییرات اقلیمی پاریس قرار گرفته اند؟ شاخص حفاظت از آب و هوا برای سال ۲۰۲۲ نشان می‌دهد برخی کشورها در حال پیشرفت هستند، اما هنوز در ۶۱ کشور وضع وخیم است. بایدن گوزید 🤭

کرونا در ایران | روند صعودی ابتلا و مرگ در استان‌های با نرخ واکسیناسیون پایین🔺 کرونا در ایران | روند صعودی ابتلا و مرگ در استان‌های با نرخ واکسیناسیون پایین وزارت بهداشت ایران از روز ۱۸ آبان تا ۱۹ آبان، ۷ هزار و ۹۴۸ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ را تأیید کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

فرانسیسکو پسر ۱۲ ساله کلمبیایی؛ ستاره‌ای تازه در دفاع از آرمان های محیط زیستیفرانسیسکو ورا مبارز ۱۲ ساله کلمبیایی علیه تغییرات اقلیمی، اکنون به ستاره‌ای تازه در دفاع از آرمان های محیط زیستی تبدیل شده است.

فوتبال لبنان-ایران؛ بازی در بیروت پس از طوفان اسکوچیچ-طارمی - BBC News فارسیتیم ملی فوتبال ایران فردا مقابل لبنان قرار می‌گیرد. مهم‌ترین نکته‌ای که در مورد این بازی وجود دارد غیبت مهدی طارمی، آماده‌ترین بازیکن حال حاضر فوتبال ایران است. اما در مورد تیم ایران سئوال‌های دیگری مانند دلیل کم بازی کردن سامان قدوس، دلیل در ترکیب ماند صادق محرمی و.. هم وجود دارد. این مطلب تلاش می‌کند به این سئوال‌ها جواب دهد. bbcpersian گو خوریش به تو نیومده

اندیشکده مستقر در ژنو: تسلیحات ارسالی ایران برای حوثی‌ها به سومالی قاچاق می‌شوداندیشکده «ابتکار جهانی علیه جرایم سازمان‌یافته فراملی» می‌گوید که تحقیقاتش بر اطلاعات به دست آمده درباره بیش از ۴۰۰ سلاح مستند شده در ۱۳ مکان مختلف در سراسر سومالی طی یک دوره هشت ماهه، و همچنین اطلاعات مربوط به موجودی‌های ۱۳ قایق توقیف‌شده توسط نیروی‌های دریایی، استوار است. و هزینه حمل و نقل هم با انگلستان هست که به دفتر خامنه‌ای در لندن پول میده Hail to the Mojahedin of the Islamic Revolution of Iran اندیشکده ی مستقر در ژنو حرفی در مورد تسلیحات ارسالی از آمریکا به سعودی نزده؟

کرونا در ایران؛ هشدار نسبت به افزایش ایدز و سل | DW | 10.11.2021مسعود مردانی، عضو کمیته مبارزه با ایدز و ستاد ملی مقابله با کرونا نسبت به راه افتادن موج جدید بیماری‌های واگیردار دیگر از جمله ایدز و سل در دوران کرونا هشدار داد. همین الانشم بیماریها مقاربتی خیلی زیاد شده مثل hpv .... کسی هم براش مهم نیست ... خیلیها گرتارش شدن و شاید هم خبر ندارن تا زمانی که شریک جنسیشونو آلوده کنن.