ایران و تامین انرژی، محور اصلی گفت‌وگوی بایدن با پادشاه عربستان سعودی

21/11/1400 10:30:00 ق.ظ

رئیس جمهور آمریکا با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی درباره ایران و تامین انرژی گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس جمهور آمریکا با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی درباره ایران و تامین انرژی گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی 10.02.2022 واشنگتن/خبرگزاری آناتولی کاخ سفید طی بیانیه‌ای اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی با سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی درباره روابط دوجانبه و منطقه‌ای گفت‌وگو کرد.

در این بیانیه آمده است: بایدن ضمن تاکید بر حمایت کامل کشورش در برابر حملات مورد حمایت ایران که خاک عربستان سعودی را هدف قرار می‌دهد، سلمان را در جریان مذاکرات هسته‌ای با ایران در وین قرار داد.

در این دیدار، بایدن و سلمان ابراز داشتند که موضع مشترکی در قبال حملات حوثی‌های مورد حمایت ایران که خاک عربستان را هدف قرار می‌دهند و دیگر تهدیدات منطقه‌ای دارند. بایدن با اشاره به اینکه از تلاش‌های سازمان ملل برای پایان دادن به جنگ در یمن کاملا حمایت می‌کند، بر تعهد خود مبنی به اینکه تهران هرگز سلاح هسته‌ای نداشته باشد، تاکید کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

گفت‌وگوی جو بایدن و ملک سلمان درباره تامین انرژی، ایران و یمنجو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، و ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی، روز چهارشنبه در مکالمه‌ای تلفنی درباره ذخایر انرژی و تحولات خاورمیانه، از جمله ایران و یمن، گفت‌وگو کردند.

دستور معاون اول رییس جمهور برای تامین اعتبار و حل مشکلات مراکز درمانیدر جلسه روسای کمیته های تخصصی کرونا عنوان شد: دستور معاون اول رییس جمهور برای تامین اعتبار و حل مشکلات مراکز درمانی تاکید بر آمادگی بیمارستان ها همزمان با شروع پیک ششم کرونا فوق العاده خاص کادر مظلوم سلامت! وعده توخالی! فوق العاده خاص کادر مظلوم سلامت!

گفت‌وگوی جو بایدن و ملک سلمان درباره تامین انرژی، ایران و یمنجو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، و ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی، روز چهارشنبه در مکالمه‌ای تلفنی درباره ذخایر انرژی و تحولات خاورمیانه، از جمله ایران و یمن، گفت‌وگو کردند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران: برای مقابله با «خرابکاری‌ها» سه کار انجام دادیممحمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت که برای مقابله با «خرابکاری‌های اخیر» و «بستن روزنه‌های نفوذ» در تاسیسات اتمی کشور، سازمان متبوع او «سه کار» اعراب ب هیچ عُنوان ب بایدن و حزب او اَعتماد نکنند اَعتماد باید زمانی باشد ک آمریکا ب عُنوان مُتحد در کنار کشورهای عربی علیه رژیم یاغی شیعه جمهوری اَسلامی ایران باشد اگر برجام ننگین رُخ داد اعراب ب فکر خود باشند و ب خودکَفایی در تسلیحات و اتمی شُدن قَدَم بردارند

خط و نشان کشیدن جمهوری‌خواهان آمریکا برای بایدن در زمینه توافق با ایرانخط و نشان کشیدن جمهوری‌خواهان آمریکا برای بایدن در زمینه توافق با ایران گروهی از جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا در نامه‌ای به رئیس جمهور این کشور هشدار دادند از اجرایی شدن هر گونه توافق با ایران، در صورتی که به تایید کنگره نرسد، ممانعت خواهد شد.

گفت‌وگوی بایدن و سلمان در باره مذاکرات برجام و جنگ یمن | DW | 10.02.2022بایدن پادشاه عربستان را از مذاکرات احیای برجام و تداوم تلاش برای 'ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای' آگاه کرده است. سلمان هم 'تلاش مشترک برای ممانعت از فعالیت‌های مخرب دسته‌جات وابسته به ایران' را ضروری دانسته است. Woooow 🤣🤣🤣🤣