ایران از وقوع حادثه‌ای در کارخانه غنی‌سازی سوخت اتمی نظنز خبر داد

وقوع حادثه در کارخانه غنی‌سازی سوخت اتمی نظنز در ایران

02/07/2020 11:23:00 ق.ظ

وقوع حادثه در کارخانه غنی‌سازی سوخت اتمی نظنز در ایران

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران از وقوع حادثه ای در کارخانه غنی‌سازی سوخت اتمی نطنز خبر داد. به گفته آقای کمالوندی این حادثه تلفات جانی نداشته و همچنین 'خطر ایجاد آلودگی' را هم رد کرد. او درباره اینکه این حادثه چه بوده است، توضیحی نداد. فرماندار نطنز هم از وقوع یک آتش‌سوزی در 'محوطه باز' سایت اتمی نطنز خبر داد.

پنجره همرسانی را ببندیدTasnimnewsImage captionتأسیسات هسته‌ای نطنز با نام رسمی مرکز هسته‌ای"شهید احمدی روشن" نطنز بخشی از مهمترین مراکز تامین سوخت هسته‌ای و غنی‌سازی اورانیوم است که ایران از فعال شدن آن در گام سوم نقض تعهدات برجامش خبر دادبهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران از وقوع حادثه‌ای در کارخانه غنی‌سازی سوخت اتمی نطنز در استان اصفهان خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد دونالد ترامپ از امضای «توافقنامه‌ای تاریخی» میان اسرائیل و امارات عربی متحده خبر داد اف‌بی‌‌آی به روند تحقیقات درباره انفجار بیروت می‌پیوندد

آقای کمالوندی روز پنجشنبه، دوم ژوئیه، ۱۲ تیر ماه به خبرنگاران گفت: بامداد امروز،"به‌دنبال وقوع حادثه‌ای که چگونگی آن در دست بررسی است، یکی از سوله‌های در دست احداث در محوطه باز سایت نطنز دچار آسیب شد."او درباره جزئیات حادثه توضیحی نداد اما گفت"تیم های کارشناسی سازمان در محل وقوع حادثه حاضر و مشغول بررسی علل این واقعه هستند."

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران گفت که "این رخداد هیچ‌گونه تلفات جانی نداشته و لطمه‌ای به فعالیت‌های جاری این مجموعه نیز وارد نکرده است."رمضانعلی فردوسی، فرماندار نطنز هم به خبرگزاری تسنیم گفت که بامداد امروز"به محض وصول خبر آتش‌سوزی در یکی از سوله‌های مرکز اتمی نطنز" نیروهای آتش‌نشانی و امداد به محل اعزام شدند.

او درباره علت آتش‌سوزی چیزی نگفت اما گفت که این حادثه تلفات جانی نداشته و افزود:"جای هیچ‌گونه نگرانی از جهات مختلف نیست."فرماندار نطنز گفت که این"حادثه در محوطه باز سایت نطنز انجام شده و در فعالیت‌های این سایت نیز خللی وارد نکرده است."

آقای کمالوندی نیز احتمال ایجاد آلودگی در اثر این حادثه را رد کرد و گفت که با توجه به"غیرفعال بودن مجموعه نطنز"، جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

سازمان انرژی اتمی ایران: وقوع حادثه در سایت نطنز در دست بررسی استبنا به اعلام سازمان انرژی اتمی ایران چند گروه از کارشناسان در محل حاضر شده‌اند و در حال بررسی علل «حادثه» هستند.

تیک‌تاک پس از مسدود شدن از عملکرد خود در هند دفاع کردوزارت فناوری اطلاعات هند با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که دسترسی به تیک‌تاک و دیگر اپلیکیشن‌های چینی پس از دریافت شکایت‌های متعدد در خصوص سرقت احتمالی داده‌های شخصی و نقض قوانین مرتبط با رعایت حریم خصوصی مسدود شده است.

استفاده از تلفن همراه حین راه رفتن در یکی از شهرهای ژاپن ممنوع شدبر اساس این دستورالعمل عابران باید زمانی که مثلا در پارک‌ها و خیابان‌ها استفاده از تلفن‌های همراه را ضروری می‌بینند، در جایی که مانع حرکت دیگران نباشد، متوقف شوند.

حادثه در یکی از سوله‌های در حال احداث سایت هسته‌ای نطنز/ تلفات جانی نداشتیمسخنگوی سازمان انرژی اتمی از بروز حادثه در یکی از سوله‌های در حال احداث سایت هسته‌ای نطنز خبر داد.

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در گیلان/ از حضور در مراسم عزا و عروسی پرهیز شودمعاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان: از حضور در مراسم عزا و عروسی پرهیز شود بدون اغراق می توان گفت بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر بدون علامت در مراسم عروسی و عزا مبتلا به این بیماری خواهند شد شمار مبتلایان به کرونا و تعداد بستری بیماران در مراکز «ICU» در حال افزایش است

حادثه در سایت اتمی نطنز