ایجاد ترک‌های جدید در «برج آزادی» پس از شلیک توپ در لحظه تحویل سال

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

پس از شلیک هشت توپ توسط ارتش جمهوری اسلامی در محوطه میدان_آزادی_تهران به مناسبت تحویل سال شمسی جدید، در طبقه آخر برج و در حاشیه پنجره‌های ضلع غربی ترک خوردگی‌های جدیدی ایجاد شده که گفته می‌شود ناشی از ارتعاشات شلیک توپ‌های ارتش است. اخبار_ایران تهران

ایران اخبار, ایران سرفصلها

پس از شلیک هشت توپ توسط ارتش جمهوری اسلامی در محوطه میدان آزادی تهران به مناسبت تحویل سال شمسی جدید، خبرهایی در خصوص احتمال آسیب‌دیدگی و ترک‌خوردگی برج آزادی در پی این شلیک‌ها منتشر شد.

روز یکشنبه ۸ فروردین۱۴۰۰، خبرگزاری «ایسنا» در گزارشی به نقل از «حمید خاکباز»، مدیر اجرایی مجموعه برج آزادی آورده بود، شلیک توپ در لحظه سال تحویل بدون هماهنگی با مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی و بنیاد رودکی، متولی این برج انجام شده است. همچنین گفته شد این مراسم تنها با هماهنگی شهرداری به عنوان متولی فضای سبز اطراف برج آزادی (میدان آزادی) انجام شده است.

براساس تصاویری که طی روزهای اخیر منتشر شد، در طبقه آخر برج و در حاشیه پنجره‌های ضلع غربی که محل قرارگیری توپ بود، ترک خوردگی‌های جدیدی ایجاد شده که گفته می‌شود ناشی از ارتعاشات شلیک توپ‌های ارتش است.

روز شنبه ۳۰ فروردین۱۳۹۹، همزمان با تحویل سال شمسی جدید، ارتش جمهوری اسلامی، تعداد هشت توپ مشقی را در میدان آزادی تهران شلیک کرده بود. برج آزادی در سال ۱۳۴۹ و برای یادبود جشن‌های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی ایران ساخته شد. همچنین این برج در اسفند ۱۳۵۳ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید. برج آزادی تهران پیش از انقلاب سال ۵۷ به نام «برج شهیاد» شناخته می‌شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تو کل این ۴۳ سال هیچی نتونستن بسازن (البته بجز حرم امام) فقط تا جایی که از دستشون بر اومده ویران کردن و آسیب زدن

واقعا که

اینم جوکِ سال 😂😂😂😂😂

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایجاد قبرهای جدید در خاوران در محل دفن اعدام‌شدگان سال ۶۷تعدادی از وب‌سایت‌ها و خانواده اعدام‌شدگان سال ۱۳۶۷ از ایجاد قبرهای جدید در خاوران با هدف از بین بردن بقایای محل دفن زندانیان سیاسی اعدام‌شده خبر دادند. خوش بحالتون
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ترک‌های جدید در برج آزادی پس از شلیک توپ تحویل سال نو | DW | 28.03.2021بنابر گزارش‌ها پس از شلیک توپ در پای برج آزادی و به مناسبت تحویل سال نو ترک‌های جدیدی در این بنا به وجود آمده است. مسئولان برج احتمال داده‌اند ترک‌های جدید بی‌ارتباط با شلیک توپ نباشد اما گزارش‌ها در این باره حذف شد. از قصد میخوام خرابش کنن مثل پلاسکو این همه مشکل تو ی جامعه هست شماها ترک ها رو دیدید این ترک ها از قبل بوده بعد از هشت روز ...شر تر از این خبر پیدا نکردید؟؟؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا هکرهای «مستقر در روسیه» را به ایجاد اختلال در خطوط نفتی خود متهم کردپلیس فدرال آمریکا نیز پیش از این با انتشار بیانیه‌ای ضمن متهم کردن این شبکه تبهکاری موسوم به «دارکساید» گفته بود: «گروه دارکساید مسئول به خطر انداختن شبکه‌های خط لوله کلونیال پایپلاین است.» این بخشی از همون «آرزوی سلامتی» پوتین برای بایدنه.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

موفقیت در ایجاد جنین ترکیبی انسان و میمون در آزمایشگاه | DW | 16.04.2021برای تولید جنین ترکیبی انسان و میمون، سلول‌های بنیادی انسان به جنین میمون وارد شده است. در صورت موفقیت بیشتر در این زمینه، احتمال ایجاد اعضای بدن انسان در حیواناتی مانند میمون و خوک بیشتر می‌شود. نام اش ايران الاصل ميمون خواهد ګذاشت
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

۱۷۲ فوتی جدید کرونا در کشور/۴۰۹۵ تن در وضعیت شدید بیماری۱۷۲ فوتی و ۱۳۸۹۰ مبتلای جدید کرونا در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۱۳۸۹۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۷۲ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۱۹۴۵۹۶۴ نفر *تعداد بهبودیافتگان: ۱۶۵۸۹۷۸ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۶۳۳۳۲ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »