ایالات متحده آمریکا اجازه تراکنش مالی با طالبان و شبکه حقانی را صادر کرد

02/07/1400 11:01:00 ب.ظ

ایالات متحده آمریکا اجازه تراکنش مالی با طالبان و شبکه حقانی را صادر کرد

افغانستان, طالبان

ایالات متحده آمریکا اجازه تراکنش مالی با طالبان و شبکه حقانی را صادر کرد

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا با صدور دو مجوز عمومی، انتقال کمک‌های مالی به افغانستان را تسهیل کرده است. معلوم نیست واشنگتن چگونه می‌خواهد از اهرم‌های فشار برای اجبار طالبان به احترام به حقوق بشر استفاده کند.

ایالات متحده آمریکا روز جمعه با کاهش محدودیت‌های تحریم طالبان، دو مجوز عمومی برای تسهیل ارتباط مالی با افغانستان را صادر کرد. این رویه تردیدها درباره تاثیر فشار بر طالبان به‌منظور بهبود وضعیت حقوق بشر در این کشور را دوچندان کرده است.وزارت خزانه‌داری ایالات متحده می‌گوید مجوز نخست به دولت آمریکا، سازمان‌های غیردولتی و شماری از نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد اجازه برقراری تراکنش مالی با طالبان یا شبکه حقانی را می‌دهد. هر دو گروه، در لیست سیاه تحریم‌های ایالات متحده قرار دارند. این مجوز برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به افغانستان ضروری است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

انتشار تصاویر عملیات‌های ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه تصاویر مربوط به اجرای عملیات‌های ضد تروریستی ارتش کشور در شمال عراق را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

خاک بر سر بایدن چند روز دیگه بایدن هم میره با سرکرده اونها قهوه میخوره مبارزه با تروریسم همینه احیانا غربگداهایی مثل دهباشی و زیبا کلام زر خاصی ندارند بزنن؟ اجازه تراکنش با طالبان و شبکه فوق تروریستی حقانی صادر شد ! ولی برای بازرگانان ایرانی هنوز مشکل !!! شرمت باد نمايش مبارزه با تروريست جهانى پايان گرفته و الان وقت برداشت محصوله

دمت گرم بايدن ، ميدونستم قورمساقي ولي اين اندازه نه 😡 این یعنی عادی سازی چهره کثیف مزدوران امریکا ' تالیبان وحشی و درنده! این یعنی آماده سازی برای برسمیت نشناختن و معامله هلی کلان منطقه ی! این یعنی توهین به مقام آزادی و دموکراسی جهانی! پیروزی دیگر برای مجاهدین افغانستان این شبکه حقانی همونهایی بودن که چند ماه پیش ۸۰ دختربچه دبستانی هزاره رو در غرب کابل با بمب قتل عام کردند

مبارک باشه حمایت از تروریسم

تخلیه افغانستانی‌هایی که برای ایالات متحده کار می‌کردند همچنان ادامه داردتمایل افغان‌هایی که برای قدرت‌های خارجی کار می‌کردند، به مهاجرت به کشورهای غربی همچنان ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی 🎥تخلیه افغانستانی‌هایی که برای ایالات متحده کار می‌کردند همچنان ادامه دارد

نهاد آمریکایی استفاده از دز تکمیلی و سوم واکسن فایزر را برای افراد بالای ۶۵ سال تصویب کرد♦️ نهاد آمریکایی استفاده از دز تکمیلی و سوم واکسن فایزر را برای افراد بالای ۶۵ سال تصویب کرد ▪️ واکسن فایزر که حدود یک سال پیش عرضه شد دو دز دارد اما از مدتی پیش این مساله مطرح شد که افراد دارای ایمنی کم، شاید نیاز به یک دز تکمیلی و سوم داشته باشند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا مجوزهای ارسال کمک بشردوستانه به افغانستان را به‌رغم تحریم‌ها صادر می‌کندوزارت خزانه‌داری آمریکا مجوزهای ارسال کمک بشردوستانه به افغانستان را به‌رغم تحریم ‌ها صادر می‌کند سازمان ملل متحد اعلام کرده است در حال حاضر بیش از ۱۸ میلیون شهروند افغانستان ، و در جریان دومین خشکسالی در این کشور در چهار سال گذشته، نیاز به کمک دارند. درسته موضوع راجب افغانستان هست ولی تف به ناموس خامنه‌ای کمک؟ اگه از ۲٠٠٠میلیارد دلار قبلی، یک پاپاسی به مردم افغانستان کمک شد؟؟!!، از این به بعد هم خاهد شد ایران بیدار باش و هشیار!!!

موضوع ایران در مذاکرات آنتونی بلینکن و جوزپ بورل؛ زمان برای بازگشت به اجرای برجام «نامحدود» نیست🔺 موضوع ایران در مذاکرات آنتونی بلینکن و جوزپ بورل؛ زمان برای بازگشت به اجرای برجام «نامحدود» نیست ▪️ آمریکا و ایران مذاکرات غیرمستقیمی را در وین در اواخر دولت روحانی برای بازگشت به برجام آغاز کردند اما بدون نتیجه در آستانه انتخابات ایران معلق شد. یک کار صادقانه بهتر از هزار حیله و ترفند جواب میده آقای آنتونی

طالبان: احکام اعدام و قطع دست دوباره در افغانستان اجرا می‌شودملا نورالدین ترابی، از اعضای موسس گروه طالبان و از مفسران تندروی این گروه، تاکید کرد که طالبان احکام اعدام و قطع دست را مجددا اجرا می‌کند اما این احکام را طالبان وحشی چرا از خودشان شروع نمی کنند که در کاخ های افغانستان زندگی می کنند و بهترین خوراک ها وووو استفاده دارند از بیت المال مردم افغانستان تاراج می کنند دزدان سرگردنه شدند چرا طالبان وحشی اول از خودشان شروع نمی کنند دارن درس پس میدن به شما ال سعود

آمریکا دوز سوم واکسن فایزر را برای افراد در معرض خطر و بالای ۶۵ سال مجاز اعلام کردآمریکا روز چهارشنبه تزریق سومین دوز تقویت کننده‌ واکسن کرونای فایزر را برای افراد بالای ۶۵ سال یا بزرگسالان با بیماری‌های حاد و همچنین مشاغل پرخطر مجاز اعلام کرد.

Aa ایالات متحده آمریکا روز جمعه با کاهش محدودیت‌های تحریم طالبان، دو مجوز عمومی برای تسهیل ارتباط مالی با افغانستان را صادر کرد.تمایل افغان‌هایی که برای قدرت‌های خارجی کار می‌کردند، به مهاجرت به کشورهای غربی همچنان ادامه دارد.به گزارش آسوشیتدپرس، این تصمیم چهارشنبه شب ۳۱ شهریور به وقت شرق آمریکا اعلام شد.اشتراک چاپ وزارت خزانه‌داری ایالات متحده روز جمعه دوم مهر اعلام کرد شماری مجوز صادر می‌کند تا ارسال خدمات بشردوستانه و کمک‌ها به مردم افغانستان تسهیل شود.

این رویه تردیدها درباره تاثیر فشار بر طالبان به‌منظور بهبود وضعیت حقوق بشر در این کشور را دوچندان کرده است. وزارت خزانه‌داری ایالات متحده می‌گوید مجوز نخست به دولت آمریکا، سازمان‌های غیردولتی و شماری از نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد اجازه برقراری تراکنش مالی با طالبان یا شبکه حقانی را می‌دهد.09. هر دو گروه، در لیست سیاه تحریم‌های ایالات متحده قرار دارند. یک ماه پیش رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد این آمادگی در کشور وجود دارد که دز سوم به همه شهروندان تزریق شود. این مجوز برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به افغانستان ضروری است. چند تن از افغان‌هایی که در 20 سال گذشته در سطوح مختلف برای قدرت‌های خارجی کار کرده‌اند، به سوالات خبرنگار آناتولی در این زمینه پاسخ دادند. مجوز دوم به شماری از تراکنش‌های مالی برای صادرات غذا، دارو و سایر موارد، امکان اجرا می‌دهد. آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل هفته پیش اعلام کرد افغانستان در معرض یک فاجعه انسانی است و از این رو تصمیم گرفته با طالبان در تماس باشد تا بتوان به مردم افغانستان کمک کرد.

آندره‌آ گاچکی، مدیر دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده گفت: ما به تسهیل جریان کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان و دیگر فعالیت‌هایی که با تامین نیازهای ابتدایی [به مردم این کشور] یاری می‌رسانند، متعهد هستیم. برادران بهرامی و برادرگل اظهار داشتند حقوق خوبی در طول کار خود دریافت کرده‌اند، ازدواج کرده و زندگی خود را آغاز کرده بودند.از زمان واکسیناسیون نیز در آمریکا ۱۸۲ میلیون نفر کاملا واکسینه شده‌اند و حدود سی میلیون نیز یک دز واکسن را دریافت کرده‌اند.» بسیاری از اعضای کابینه طالبان در لیست تحریم‌های ایالات متحده آمریکا قرار دارند. افغانستان عضو اف‌ای‌تی‌اف نیست. تا حد ممکن مخفی زندگی می‌کنند. جلال‌الدین حقانی، رهبر شبکه حقانی که بود؟ خانم گاکچی تاکید کرد ایالات متحده همزمان با همکاری با نهادهای بین‌المللی برای تضمین رسیدن کمک‌های غذایی و دارویی، تحریم‌ها علیه شبکه حقانی و دیگران را حفظ خواهد کرد. سازمان ملل متحد پیشتر هشدار داده بود که ۱۸ میلیون شهروند افغانستان، تقریبا نیمی‌ از جمعیت این کشور، امسال به دلیل خشکسالی، به کمک‌های غذایی نیاز دارند. مسجد بهرامی 36 ساله و برادرش شهاب‌الدین بهرامی 33 ساله، سال‌ها به عنوان کارگر در بخش لباسشویی و بارگیری پایگاه هوایی بگرام کار می‌کردند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد هفته پیش گفت افغانستان در آستانه یک فاجعه انسانی است. آقای گوترش تاکید کرد تصمیم گرفته تا با طالبان برای کمک به مردم افغانستان وارد ارتباط شود. این دو برادر خاطرنشان کردند که در حال حاضر می‌توانند حداکثر 100 دلار در ماه درآمد داشته باشند. تحریم‌های ایالات متحده علیه طالبان، تمام اشخاص حقیقی و حقوقی آمریکایی را از هرگونه داد و ستد با این گروه، منع می‌کند. با این حال از زمان به قدرت رسیدن طالبان، واشنگتن برای تضمین ادامه جریان کمک‌های بشردوستانه، برای این تحریم‌ها معافیت قائل می‌شود. بهرامی با بیان اینکه در حال حاضر در شهر جلال آباد زندگی می‌کند گفت: وضعیت ما خوب بود، اما فکر نمی‌کردیم که در چنین وضعیت بدی قرار بگیریم. هم‌رسانی این مطلب: .