ایالات متحده آمریکا اجازه تراکنش مالی با طالبان و شبکه حقانی را صادر کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 15 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا با صدور دو مجوز عمومی، انتقال کمک‌های مالی به افغانستان را تسهیل کرده است. معلوم نیست واشنگتن چگونه می‌خواهد از اهرم‌های فشار برای اجبار طالبان به احترام به حقوق بشر استفاده کند.

ایالات متحده آمریکا روز جمعه با کاهش محدودیت‌های تحریم طالبان، دو مجوز عمومی برای تسهیل ارتباط مالی با افغانستان را صادر کرد. این رویه تردیدها درباره تاثیر فشار بر طالبان به‌منظور بهبود وضعیت حقوق بشر در این کشور را دوچندان کرده است.

بسیاری از اعضای کابینه طالبان در لیست تحریم‌های ایالات متحده آمریکا قرار دارند. افغانستان عضو اف‌ای‌تی‌اف نیست.خانم گاکچی تاکید کرد ایالات متحده همزمان با همکاری با نهادهای بین‌المللی برای تضمین رسیدن کمک‌های غذایی و دارویی، تحریم‌ها علیه شبکه حقانی و دیگران را حفظ خواهد کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خاک بر سر بایدن

چند روز دیگه بایدن هم میره با سرکرده اونها قهوه میخوره مبارزه با تروریسم همینه

احیانا غربگداهایی مثل دهباشی و زیبا کلام زر خاصی ندارند بزنن؟

اجازه تراکنش با طالبان و شبکه فوق تروریستی حقانی صادر شد ! ولی برای بازرگانان ایرانی هنوز مشکل !!!

شرمت باد

نمايش مبارزه با تروريست جهانى پايان گرفته و الان وقت برداشت محصوله

دمت گرم بايدن ، ميدونستم قورمساقي ولي اين اندازه نه

😡 این یعنی عادی سازی چهره کثیف مزدوران امریکا ' تالیبان وحشی و درنده! این یعنی آماده سازی برای برسمیت نشناختن و معامله هلی کلان منطقه ی! این یعنی توهین به مقام آزادی و دموکراسی جهانی!

پیروزی دیگر برای مجاهدین افغانستان

این شبکه حقانی همونهایی بودن که چند ماه پیش ۸۰ دختربچه دبستانی هزاره رو در غرب کابل با بمب قتل عام کردند

مبارک باشه حمایت از تروریسم

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تخلیه افغانستانی‌هایی که برای ایالات متحده کار می‌کردند همچنان ادامه داردتمایل افغان‌هایی که برای قدرت‌های خارجی کار می‌کردند، به مهاجرت به کشورهای غربی همچنان ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی 🎥تخلیه افغانستانی‌هایی که برای ایالات متحده کار می‌کردند همچنان ادامه دارد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نهاد آمریکایی استفاده از دز تکمیلی و سوم واکسن فایزر را برای افراد بالای ۶۵ سال تصویب کرد♦️ نهاد آمریکایی استفاده از دز تکمیلی و سوم واکسن فایزر را برای افراد بالای ۶۵ سال تصویب کرد ▪️ واکسن فایزر که حدود یک سال پیش عرضه شد دو دز دارد اما از مدتی پیش این مساله مطرح شد که افراد دارای ایمنی کم، شاید نیاز به یک دز تکمیلی و سوم داشته باشند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزارت خزانه‌داری آمریکا مجوزهای ارسال کمک بشردوستانه به افغانستان را به‌رغم تحریم‌ها صادر می‌کندوزارت خزانه‌داری آمریکا مجوزهای ارسال کمک بشردوستانه به افغانستان را به‌رغم تحریم‌ها صادر می‌کند سازمان ملل متحد اعلام کرده است در حال حاضر بیش از ۱۸ میلیون شهروند افغانستان، و در جریان دومین خشکسالی در این کشور در چهار سال گذشته، نیاز به کمک دارند. درسته موضوع راجب افغانستان هست ولی تف به ناموس خامنه‌ای کمک؟ اگه از ۲٠٠٠میلیارد دلار قبلی، یک پاپاسی به مردم افغانستان کمک شد؟؟!!، از این به بعد هم خاهد شد ایران بیدار باش و هشیار!!!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

موضوع ایران در مذاکرات آنتونی بلینکن و جوزپ بورل؛ زمان برای بازگشت به اجرای برجام «نامحدود» نیست🔺 موضوع ایران در مذاکرات آنتونی بلینکن و جوزپ بورل؛ زمان برای بازگشت به اجرای برجام «نامحدود» نیست ▪️ آمریکا و ایران مذاکرات غیرمستقیمی را در وین در اواخر دولت روحانی برای بازگشت به برجام آغاز کردند اما بدون نتیجه در آستانه انتخابات ایران معلق شد. یک کار صادقانه بهتر از هزار حیله و ترفند جواب میده آقای آنتونی
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

طالبان: احکام اعدام و قطع دست دوباره در افغانستان اجرا می‌شودملا نورالدین ترابی، از اعضای موسس گروه طالبان و از مفسران تندروی این گروه، تاکید کرد که طالبان احکام اعدام و قطع دست را مجددا اجرا می‌کند اما این احکام را طالبان وحشی چرا از خودشان شروع نمی کنند که در کاخ های افغانستان زندگی می کنند و بهترین خوراک ها وووو استفاده دارند از بیت المال مردم افغانستان تاراج می کنند دزدان سرگردنه شدند چرا طالبان وحشی اول از خودشان شروع نمی کنند دارن درس پس میدن به شما ال سعود
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا دوز سوم واکسن فایزر را برای افراد در معرض خطر و بالای ۶۵ سال مجاز اعلام کردآمریکا روز چهارشنبه تزریق سومین دوز تقویت کننده‌ واکسن کرونای فایزر را برای افراد بالای ۶۵ سال یا بزرگسالان با بیماری‌های حاد و همچنین مشاغل پرخطر مجاز اعلام کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »