ایالات متحده به درخواست‌های امنیتی روسیه پاسخ مکتوب داد

07/11/1400 03:24:00 ق.ظ

ایالات متحده روز چهارشنبه ۶ بهمن به درخواست‌های امنیتی روسیه پاسخی کتبی داد در شرایطی که روسیه رزمایش نظامی تازه‌ای را در مجاورت مرز اوکراین آغاز کرده است.

ایالات متحده روز چهارشنبه ۶ بهمن به درخواست‌های امنیتی روسیه پاسخی کتبی داد در شرایطی که روسیه رزمایش نظامی تازه‌ای را در مجاورت مرز اوکراین آغاز کرده است. وی عنوان کرد که این پاسخ‌ها یک گام دیپلماتیک جدی و رو به جلوست و ارزیابی اصولی و عمل‌گرایانه‌ای از...

وی عنوان کرد که این پاسخ‌ها یک گام دیپلماتیک جدی و رو به جلوست و ارزیابی اصولی و عمل‌گرایانه‌ای از دغدغه‌های مسکو دارد. آقای بلینکن اظهار داشت: «کنار هم قرار گرفتن همه این موارد در یک متن... امکان خوبی برای دقت در طرح نظرات تا حد ممکن است. روسیه نیز با مواضع و دیدگاه‌های ما به خوبی آشنا خواهد شد. این سند هم‌اکنون در اختیار آنهاست. به قولی توپ در زمین آنهاست.»

واشینگتن به صراحت اعلام کرده که خواسته‌های روسیه از ناتو مبنی بر عقب‌نشینی نیروها و خروج تسلیحات آن از اروپای شرقی و ممانعت از عضویت اوکراین در این پیمان نظامی، شانسی برای اجابت ندارد، اما آماده مذاکره درباره دیگر موضوعات از جمله کنترل تسلیحاتی و اعتمادسازی است.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

روسیه در ادامه سرکوب جامعه مدنی، ناوالنی را در فهرست «تروریست‌ها» قرار دادروسیه در آخرین اقدام خود برای سرکوب مخالفت‌ها با ولادیمیر پوتین، الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس کرملین، و چندین تن از یاران او را در فهرست «تروریست‌ها و افراط‌گرایان» قرار داد.

پاسخ کتبی آمریکا و ناتو به روسیه در ارتباط با بحران اوکراین | DW | 26.01.2022جان سالیوان، سفیر آمریکا در مسکو، پاسخ کتبی این کشور درباره بحران اوکراین را رسما به وزارت امور خارجه روسیه تحویل داد. از سوی دیگر، ناتو نیز در اقدامی مشابه نامه‌ کتبی خود را به مقامات دولت روسیه تحویل داده است.

بحران اوکراین؛ آغاز مانور نظامی روسیه در کریمه و مرز جنوبی | DW | 26.01.2022در اوج تنش‌ پیرامون بحران اوکراین، روسیه مانور نظامی جدیدی را برای آزمایش توان رزمی خود آغاز کرد. در این رزمایش که در نزدیکی مرزهای اوکراین انجام می‌گیرد شش هزار سرباز و ۶۰ هواپیمای جنگی شرکت می‌کنند. بلوف روسيه نگرفته. بزدلتر از اين لافها هستند. اگر پوتین مردانگی کنه وجنگ ببره تو مرکز فتنه فرانسه وانگلیس و آلمان اون وقت کسانی مثل مرکل دیگه نمی تونن به ما فخر بفروشن و... جنگ راه حل نیست

euronews - اخبار بین المللی در مورد تنش مرزی روسیه و اوکراینتخلیه نخستین محموله سلاح‌ ارتش آمریکا در خاک اوکراین آخرین خبرها و گزارش‌ها درباره تنش‌های مرزی اوکراین و روسیه را در صفحه مخصوص وب‌سایت یورونیوز دنبال کنید: Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

روسیه از نقش آمریکا در افزایش تنش با اوکراین ابراز نگرانی کردروسیه اعلام کرد که این کشور از نقش آمریکا در افزایش تنش میان مسکو-کی‌یف نگران است. - خبرگزاری آناتولی

نام ناوالنی به فهرست «تروریست‌ها» در روسیه افزوده شدسخنگوی جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصمیم جدید مقامات روسیه را «غیرقابل قبول» خواند و «سرکوب ادامه‌دار صداهای منتقد در جامعه روسیه» را محکوم کرد.