ایالت‌های مختلف آمریکا پس از چند ماه تعطیلی، کاهش تدریجی محدودیت‌ها را آغاز کردند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 51%

ایالت‌های مختلف آمریکا پس از چند ماه تعطیلی، کاهش تدریجی محدودیت‌ها را آغاز کردند بازگشایی پایتخت پس از پانزده روز کاهش معیارهای مختلف سرایت میسر شد. در عین حال، شمار مبتلایان به ویروس_کرونا در واشنگتن روز‌ یکشنبه (اول تیر) از مرز ۱۰ هزار نفر گذشت.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

پس از چند ماه قرنطینه و تعطیلی، بازگشایی در ایالت‌های مختلف آمریکا آغاز شده است.

شهر واشنگتن، پایتخت آمریکا، از روز دوشنبه (دوم تیر) مرحله دوم بازگشایی در این شهر را آغاز کرد. در این مرحله، باشگاه‌های ورزشی، فضای داخل رستوران‌ها و فروشگاه‌های غیرضروری که تا امروز تعطیل بودند با ظرفیت محدود و رعایت نکات بهداشتی باز می‌شوند. بازگشایی پایتخت پس از پانزده روز کاهش معیارهای مختلف سرایت میسر شد. در عین حال، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در واشنگتن روز‌ یکشنبه (اول تیر) از مرز ۱۰ هزار نفر گذشت.

اما چند هفته پس از کاهش تدریجی محدودیت‌ها، برخی از ایالت‌ها با افزایش ناگهانی شمار مبتلایان روبرو شدند. هفته گذشته ده ایالت از جمله تگزاس، فلوریدا، و آریزونا بالاترین میزان متوسط هفتگی مبتلایان خود را گزارش دادند. ایالت کالیفرنیا، روز یکشنبه (اول تیر)، شاهد بالاترین میزان بیماران بستری شده در بیمارستان از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا بود. این ایالت همچنین با ۴۵۱۵ مورد جدید ابتلا، بالاترین افزایش روزانه مبتلایان خود را ثبت کرد. با این حال، بازگشایی مرحله به مرحله در نقاط مختلف آمریکا پیش می‌رود حتی در بخش‌هایی از ایالت کالیفرنیا، مردم از آخر همین هفته می‌توانند به سینما بروند.

نیویورک نیز که زمانی کانون شیوع ویروس کرونا بود با کاهش روند سرایت ویروس، محدودیت‌ها را به تدریج برمی‌دارد؛ اما اندرو کومو، فرماندار این ایالت، گفت در صورتی که ایالت‌ها «هوشمندانه» بازگشایی نکنند و با دلایل سیاسی و اقتصادی محدودیت‌ها را کاهش دهند نگرانی بابت موج دوم شیوع کرونا وجود دارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وعده سازمان بهزیستی برای حساسیت بیشتر هنگام ترخیص کودکان خشونت‌دیدهچند روز پس از ابلاغ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان، محمود علیگو، رییس امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، از آغاز اجرای بخشنامه افزایش حساسیت و دقت هنگام ترخیص کودکان آسیب و خشونت‌دیده از مراکز بهزیستی خبر داد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

آغاز فعالیت سینماها در ایران پس از 4 ماهسینماها در ایران که از 4 ماه پیش به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بودند فعالیت خود را از فردا از سرخواهند گرفت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا؛ اسپانیا پس از سه ماه مرزهایش را به روی گردشگران اروپایی باز می‌کنداز امروز مرزهای اسپانیا به روی مسافران کشورهای اتحادیه اروپا و بریتانیا باز است. اقدامات احتیاطی در زمان ورود مسافران به این کشور اجرا می شود
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سایه کرونا بر کارزارهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، دیشب در ایالت اوکلاهما اولین گردهمایی انتخاباتیش از زمان آغاز بحران کرونا را در میان هشدارها درباره خطر شیوع این ویروس برگزار کرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

وضعیت توزیع درآمد در ایران؛ «عادلانه‌تر از آمریکا و وخیم‌تر از اروپا»روند صعودی اختلاف طبقاتی در ایران مطابق آمار رسمی پس از ۵ سال متوقف شد و وضعیت توزیع درآمد در ایران همچنان عادلانه‌تر از آمریکا و ترکیه ولی وخیم‌تر از اتحادیه اروپاست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف رعایت نمی‌شوند/ احتمال بازگشت محدودیت‌ها/ اعلام مشاغلی که بیشترین آسیب را دیده‌انداستاندار تهران در گفت‌وگو با ایلنا: پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف رعایت نمی‌شوند/ احتمال بازگشت محدودیت‌ها/ اعلام مشاغلی که بیشترین آسیب را دیده‌اند
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »