اگر از شوهر بدرفتارم شکایت کنم باید در خیابان بمانم، چکار باید بکنم؟

29/05/1398 09:27:00 ق.ظ

⚖️سوال: اگر از شوهر بدرفتارم شکایت کنم باید در خیابان بمانم، چکار باید بکنم؟ پاسخ را در بلاگ حقوقی ایران وایر بخوانید.👇 سوال_جواب_حقوقی

سال‎ها است که با شوهرم اختلاف دارم. او یک فرد عصبی و پرخاش‎گر است و در این سال‎ها، زندگی را برای من و بچه‎ها جهنم کرده است. به خانواده من فحش‎های رکیک می‎دهد و من را جلوی بچه‎ها کتک می‎زند. متاسفانه خانواده‎ام اصلا حمایتی از من نمی‎کنند.

اگر از این خانه بروم، باید در خیابان بمانم. هیچ کس و کار و هیچ پول و درآمدی هم ندارم. می‎خواستم از شما راهنمایی بخواهم که باید به کجا بروم تا حقم را بگیرم؟ اگر شکایت کنم، امکان ندارد بتوانم همین جا بمانم، چون رفتار شوهرم بدتر می‎شود.

با سلام؛ خدمت‎تان عرض شود که در شهرهای مختلف، خانه‎های امنی تحت نظر سازمان بهزیستی کشور وجود دارند که به برخی از خانم‎های واجد شرایط اسکان می‎دهند. معمولا این مراکز افرادی را پذیرش می‎کنند که در معرض خطر بوده و یا اصلا جایی برای زندگی نداشته باشند. با این وجود، بهتر است یا با شماره ۱۲۳ و یا با شماره بهزیستی شهرستان خود تماس بگیرید و خواهان اسکان در آن مراکز شوید. اگر در این مراکز اسکان داده شوید، می‏توانید اقدامات قانونی را انجام دهید. قطعا در این مراکز مشاوران حقوقی نیز وجود دارند. اما با توجه به محدودیت در این مراکز، پذیرش گرفتن ممکن است دشوار باشد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

کافه «میوزه» در تهران؛ اینجا اوقاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنید

بازدیدکنندگان این کافه-موزه می‌توانند در اتاق‌های نمایشگاه و تراس کافه، ساعاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنند و درباره آنها بیاموزند. کافه «میوزه» نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. ادامه مطلب >>

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران:‌ برای آزادی کشتی بریتانیا باید منتظر حکم دادگاه ماند

معین محمدی، شهروند بهایی: باید برای دست‌بند یا پابند الکترونیکی اجاره و ودیعه بپردازم

نگفته‌ام که اگر فلانی را دستگیر کنید به نجف می‌رومپاسخ آیت الله آملی_لاریجانی به آیت_الله_یزدی :اگر در شورای نگهبان سکوت می کنند بخاطر پیرمردبودن شماست مشروح پاسخ آملی لاریجانی را اینجا بخوانید:

اگر به سرعت تدبیری اندیشیده نشود، چند میلیون نفر دیگر حاشیه‌نشین می‌شوندعضو مجمع تشخیص نظام در نامه ای خطاب به سران کشور با بیان اینکه با پدیده کاهش فاحش اعتماد عمومی نسبت به مسئولان روبرو هستیم، نسبت به افزایش تعداد حاشیه نشینان هشدار جدید داد.

ترامپ: ایران نمی‌داند مذاکره را چطور باید شروع کند | DW | 19.08.2019رئیس جمهور آمریکا تاثیر تحریم‌ها در کاهش فروش نفت ایران را شدیدتر از پیش‌بینی‌ها خواند و گفت این کشور مایل به مذاکره است. ترامپ می‌گوید سران جمهوری اسلامی به رغم این تمایل نمی‌دانند چگونه باید مذاکره را شروع کنند.

محسنی اژه‌ای:‌ چرا باید معادن را افرادی خاص داشته باشند؟معاون اول قوه قضائیه: چرا کاری کردند که ارز کشور در اختیار افرادی خاص باشد؟ چرا باید معادن را افرادی خاص داشته باشند؟ چرا باید فقط افرادی خاص بتوانند از امکانات عمومی و بیت المال کشور استفاده کنند؟