اگر مادرم رابطه پدرم با زن دیگری را بفهمد و شکایت کند چه می‌شود؟

04/06/1399 08:44 ق.ظ

⚖️سوال: اگر مادرم رابطه پدرم با زن دیگری را بفهمد و شکایت کند چه می‌شود؟ پاسخ را در بلاگ حقوقی ایران وایر بخوانید👇 سوال_جواب_حقوقی

من یک دختر ۲۱ ساله هستم. به تازگی و به صورت تصادفی متوجه شدم که پدرم با یکی از کارکنانش رابطه دارد و ظاهرا خیلی طولانی مدت هم هست.

پدرم متوجه شد که من فهمیدم، من را تهدید کرد که نباید به هیچ کس بگویی و گفت اگر مادرت متوجه بشود، کلا هزینه دانشگاهت را نمی‌دهم! پدرم می‌گوید آن خانم زن صیغه‌ای او است. واقعیتش، من عذاب وجدان دارم که به مادرم نگفته‌ام اما اگر بگویم هم کار به دادگاه و شکایت می‌کشد. سوال من این است که اگر مادرم بفهمد و برود شکایت کند، پدرم به زندان می‌رود؟

با سلام؛ خدمت‌تان عرض شود که اگر رابطه پدرتان با آن خانم همان‌طوری که خودش می‌گوید، در قالب عقد موقت یا همان صیغه باشد، هیچ مجازاتی در پی نخواهد داشت. اما اگر رابطه خارج از عقد نکاح باشد، جرم است و نسبت به میزان رابطه، مجازاتش تعیین می‌شود؛ مثلا اگر رابطه جنسی ثابت شود، جرم زنا مطرح می‌شود و مجازات سنگینی خواهد داشت. اگر این مساله ثابت نشود، جرم رابطه نامشروع مطرح می‌شود که مجازاتش شلاق است. به طور کلی، اثبات زنا بسیار دشوار است اما رابطه نامشروع شاید راحت قابل اثبات باشد. اگر واقعا پدرتان ازدواج موقت با آن خانم کرده باشد، مادرتان فقط می‌تواند تقاضای طلاق بدهد.

ادامه مطلب:
iranwire »

اگر احمدی‌ن‍ژاد برای شرکت در انتخابات مجوز بگیرد، کشور دچار بحرانی عجیب خواهد شداحمد کریمی اصفهانی گفت‌: اگر شورای‌ نگهبان به کسی مثل احمدی‌ن‍ژاد دوباره مجوز حضور بدهد، از آنجا که بخشی از سطح پایین جامعه از خیانت‌‌هایش مطلع نیستند،‌ امکان دارد رأی بیاورد که چنین اتفاقی کشور را دچار بحرانی عجیب خواهد کرد.

قالیباف: اگر شهید سلیمانی نبود داعش به قلب اروپا می‌رسیدقالیباف در دیدار سفیر سوئیس در تهران: *در ماه‌های آتی و سال آینده وضعیت اقتصادی ایران به مراتب بهتر خواهد شد *امروز ترامپ متوجه شده که فشارهای حداکثری علیه ایران نتیجه‌ای نداشته *اگر شهید سلیمانی نبود داعش به قلب اروپا می‌رسید

منبع درآمد ندارم/ شرایط برای ورزشکاران معلول خیلی سخت استملی‌پوش دوومیدانی معلولان: *منبع درآمد ندارم *بعضی از روزها مجبورم با پراید کار کنم *شرایط برای ورزشکاران معلول خیلی سخت است *حمایت نمی‌شویم و به ما اهمیت نمی‌دهند *برای کسب مدال به تغذیه مناسب و مکمل احتیاج داریم اما وقتی پولی نباشد باید چه کار کنیم؟

اسرائیل فروش نرم‌افزار جاسوسی به کشورهای خلیج فارس را «تسهیل کرده است»این نرم‌افزار می‌تواند محتویات گوشی را ضبط کند و همچنین کنترل میکروفن و دوربین آن را به دست بگیرد.

مردم به گزینه‌ای رأی خواهند داد که بتواند مشکلات را کاهش دهدحسین ابراهیمی گفت‌: مردم بر اساس شرایط و وضع زندگی‌شان به نتیجه می‌رسیدند که چه کسی را با چه روش و سیاستی برای ریاست جمهوری انتخاب کنند؛ یعنی آنها به گزینه‌ای رأی خواهند داد که مطئمن باشند می‌تواند مشکلات را کاهش دهد و آنها را به‌‌ آینده‌ای بهتر با مشکلات کمتر امیدوار کند.

ضرر ٥٥٥ میلیاردی ویلموتس به ایرانضرر ٥٥٥ میلیاردی ویلموتس به ایران ضرر ٢٤٠‌میلیارد تومانی از عقد تا فسخ قرارداد با ویلموتس برای فوتبال ایران قطعی است اگر به جام ‌جهانی و جام ملت‌های آسیا صعود نکنیم یک ضرر ٣١٥‌میلیاردی دیگر هم بخاطر فاجعه ویلموتس برای فوتبال کشور اتفاق خواهد افتاد/شهروند