اگر دشمنان ادامه دهند جاهایی که دوست دارند را به آتش می‌کشیم

07/01/2020 10:14:00 ق.ظ

فرمانده کل سپاه خطاب به آمریکا: اگر دشمنان ادامه دهند جاهایی که دوست دارند را به آتش می‌کشیم

فرمانده کل سپاه

فرمانده کل سپاه خطاب به آمریکا: اگر دشمنان ادامه دهند جاهایی که دوست دارند را به آتش می‌کشیم

فرمانده کل سپاه خطاب به آمریکا گفت ما انتقام خود را می‌گیریم اما بدانند که اگر ادامه دهند آن جاهایی که دوست دارند و به آن عشق می‌ورزند را به آتش می‌کشیم. آنان می دانند منظور من چیست پس خوب به حرف ما توجه کنند.

وی افزود: او میثم و عمار و یاسر بود. جلوه‌ای از زیباترین فضائل عالم در وجود یک شخصیت ممتاز بود. سردار سلیمانی هرگز مقابل دشمن سست نشد و نلرزید قلبش آرام بو،د برای ۴۱ سال لباس جهاد را از تن به در نیاورد. می‌دانست لباس جهاد لباس عزت مسلمین است. گستره شخصیت او فراتر از مرزهای ایران و اسلام بود و از او شخصیتی ساخت که همه بشریت از او با ستایش به عنوان اسوه مقاومت و دفاع از مظلومان یاد می‌کنند.

فرمانده کل سپاه یادآور شد: آنها که را می‌خواهند با پرتاب سنگ‌ریزه خورشید را خاموش کنند، اشتباه می‌کنند این سنت جنایتکاران است که نمی‌توانند با خورشید مبارزه کنند، قاسم سلیمانی خورشید جهان اسلام است و راهی را گشوده است که به پیروزی جان اسلام و شکست استکبار می‌انجامد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

حاجی فرمانده منظورت اسرائیل هست؟ بعد اسرائیل هم میشینه ما را تماشا میکنه!!!

ترامپ به ایران: اگر حمله کنید به گونه‌ای پاسخ خواهیم داد که تا به حال ندیده‌ایددونالد ترامپ روز یکشنبه 5 ژانویه، بار دیگر تهدید کرد، در صورت هدف قرار دادن پایگاه‌های آمریکایی یا 🤮🤮😠😠💩💩💩 چرا اينقدر از ايران ميترسى دیگه داری گوه زیادی میخوری.فعلا ببند دهنتو تا ببینیم آینده چی میشه

ظریف: زمانی پاسخ آمریکا را خواهیم داد که حداکثر درد را احساس کندوزیر امور خارجه ایران اعلام کرد این کشور انتقام خود را در زمان و مکانی خواهد گرفت که آمریکا بیشترین درد را احساس کند. - خبرگزاری آناتولی خبر_فوری I ظریف: آمریکا برای حضور در شورای امنیت سازمان ملل ویزا صادر نکرد.

ارتش آمریکا روند خروج نيروهايش از عراق را به طور رسمی به بغداد ابلاغ كردارتش آمريكا شامگاه دوشنبه 6 ژانویه 2020 در نامه‌ای رسمی که توسط ویلیام سیلی، فرمانده ائتلاف بین خدایش چند.چندین شماها؟؟؟ یکی.میگه تکذیب شد یکی میگه تایید شد... الان کجا بر کجائه!؟ حقيقت ندارد! خبر درست بدهيد ردش کردن

پمپئو: تردید ندارم که ایران پیام ترامپ را دریافته است | DW | 05.01.2020واکنش‌ها به کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق سپاه قدس در حمله پهپادی آمریکا در بغداد ادامه دارد. اتحادیه اروپا ظریف را به بروکسل دعوت کرد عمان خواستار گفت‌وگوی ایران و آمریکا در راستای رفع تنش شد. همون به تخمم خودمونه منظورش 😁😁😁آخه اینا هی دست مارو می گیرند می کشن خوب ما چیکا کنیم آقا پاپ ییهو از کوره در میریم 😂😂😂 دست خودمون نیست خداییش پند خوبی است .ولی خوب یکم سخته قبول کردن نصحیت از جانب کسی که خویشتن‌دار نبود وقتی که یکی فقط دستش رو کشید.

اگر یکی از متحدان ترامپ به استقبال سردار سلیمانی می‌رفت، دستور حمله لغو می‌شدنیویورک تایمز در گزارشی به تصمیم ترامپ در راستای ترور سردار سلیمانی پرداخت و نوشت: ترور سردار سلیمانی مخالفانی داشت اما چندین نفر از نزدیک‌ترین نزدیکان ترامپ مانند «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور و «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، مشوقان اصلی ترامپ برای اجرای این تصمیم بودند.

الخزعلی: پارلمان عراق اگر به خروج آمریکا از این کشور رای ندهد، دیگر ارزشی ندارددر راستای اعمال فشار پیکارجویان حشد الشعبی بر نهادهای رسمی عراق، قیس الخزعلی فرمانده شبه‌نظامیان گفتن این حیوان زدن یا دستگیر کردن! اگر پارلمان عراق به خروج امریکا رای بدهد دیگر ارزشی ندارد. خب امریکا هم اینو میگه.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سردار سرلشکر حسین سلامی در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و همرزمانش در کرمان گفت: شهید قاسم سلیمانی زهد و تقوا را از ابوذر گرفته بود، وفاداری را از حضرت عباس گرفته بود و سرانجام با دستانی جدا و مانند مرادش در نزدیکی حرم حضرت عباس، وفاداری و عشق خود را نثار او کرد.شهروندان آمریکایی از سوی ایران، به این کشور حمله خواهد کرد.وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد این کشور انتقام خود را در زمان و مکانی خواهد گرفت که آمریکا بیشترین درد را احساس کند.المللی علیه داعش امضا شده است، از روند خروج نیروهایش از خاک عراق خبر داد.

وی افزود: او میثم و عمار و یاسر بود. جلوه‌ای از زیباترین فضائل عالم در وجود یک شخصیت ممتاز بود. اگر دوباره به ما حمله کنند که من چنین توصیه به آنها نمی‌کنم، با پاسخ پرقدرت‌تر و شدیدتر از آنچه قبلاً دیده بودند، روبرو خواهند شد. سردار سلیمانی هرگز مقابل دشمن سست نشد و نلرزید قلبش آرام بو،د برای ۴۱ سال لباس جهاد را از تن به در نیاورد.2020 تهران/ خبرگزاری آناتولی محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران در بیست و سومین مجمع گفتگوی تهران گفت: ایالات متحده آمریکا جواب قاطع و حتمی گستاخی خود را در زمان و مکان مناسب که حداکثر درد را احساس کند دریافت خواهد کرد. می‌دانست لباس جهاد لباس عزت مسلمین است. ما بزرگترین و بهترین ارتش جهان هستیم. گستره شخصیت او فراتر از مرزهای ایران و اسلام بود و از او شخصیتی ساخت که همه بشریت از او با ستایش به عنوان اسوه مقاومت و دفاع از مظلومان یاد می‌کنند. منابع العربیه می‌گویند، نامه ارتش آمریکا به به دست رئیس و معاون پارلمان عراق نیز رسیده است.

فرمانده کل سپاه یادآور شد: آنها که را می‌خواهند با پرتاب سنگ‌ریزه خورشید را خاموش کنند، اشتباه می‌کنند این سنت جنایتکاران است که نمی‌توانند با خورشید مبارزه کنند، قاسم سلیمانی خورشید جهان اسلام است و راهی را گشوده است که به پیروزی جان اسلام و شکست استکبار می‌انجامد. 52 سایت ایرانی ترامپ پیشتر در توئیتی نوشت: «52 سایت ایرانی (به نشانه 52 گروگان آمریکایی که سال‌ها پیش توسط ایران به گروگان گرفته شده بودند)، در تیررس هستند، برخی از آنها اهمیت بسیار بالا و مهمی برای ایران و فرهنگ ایرانی دارند و به آن اهداف و به خود ایران بسیار سریع و به طور سنگین ضربه زده خواهد شد. به دلیل نگرش و رفتار ایالات متحده آمریکا و دنباله روان آن، جنگ که به عنوان یک استثنا در روابط بین الملل شناخته شده، متأسفانه به یک هنجار و قاعده در منطقه تبدیل شده است. وی خاطرنشان کرد: توصیف ابعاد شخصیت او برای بنده ممکن نیست، سلیمانی فرمانده‌ای با صلابت و با وقار بود، او در عین حال بسیار متواضع بود او همه رذائل را کشته بود، در عین حال که جدی و سخت‌گیر بود دریای مهربانی بود، عاطفه او زبانزد همه بود او سینه‌اش مقابل کفار همچون سخره‌های استوار و کوه‌های بلند بود در مقابل مردم نرم‌خو و نازنین می‌درخشید چگونه طاقت بیاوریم مظهر این همه زیبایی را از خود جا کنیم هر چند او راه صعود را می‌پیماید. سردار سلامی تاکید کرد: امروز چهره کرمان آسمانی است، کویر امروز دریاست. روند فزاینده تهدیدها تهدیدات ترامپ پس از آن مطرح شد که گروه‌های حشد الشعبی وابسته به ایران، فشار خود به پایگاه‌های نظامی در بردارنده سربازان آمریکایی را افزایش دادند که این امر، نگرانی‌های زیادی را در مورد بحرانی‌تر شدن اوضاع در عراق، ایجاد کرده است. می‌دانیم شهادت حاج قاسم و یارانش نقطه آغاز قاسم سلیمانی است، قاسم یک شخص نبود و نیست قاسم یک راه است که تازه گشوده شده است و برای ماه فتح قله‌های بزرگ را نوید می‌دهد. وزیر امورخارجه ایران «اخراج» ایالات متحده آمریکا از منطقه غرب آسیا را «سرنوشت محتوم استفاده افسارگسیخته واشنگتن از ابزارهای جنگ، تحریم و ترور» دانست و گفت: در این جا مایلم به عنوان وزیر امور خارجه ایران این پیام را به منطقه ارسال کنم که تهران همچنان لنگر صلح و امنیت و محور توسعه منطقه­ای خواهد ماند. وی گفت: دشمن باید به این نکته بیندیشد شهید قاسم سلیمانی از قاسم سلیمانی زنده‌تر است، شهید قاسم سلیمانی از قاسم سلیمانی برای دشمن خطرناک‌تر است، اما سپهبد بزرگ ما و فرمانده رشید و نازنین ما چه کرده است که دشمن او را اینچنین ناجوانمردانه هدف آشکارترین ترور عالم قرار می‌دهد او فراتر از مرزها به دنبال شکست آمریکاست. فرمانده عملیات ویژه کتائب حزب الله عراق با بیان این موضع افزود: «مسئولان سرویس‌های امنیتی نباید اجازه دهند جنگجویان آنها سپر انسانی برای آمریکایی‌ها باشد. براساس منابع آگاه حقوقی عراق دولت بغداد از نظر قانونی ملزم به اجرای تصمیم پارلمان نیست.

فرمانده سپاه یادآور شد: سپهبد شهید ما دیوار شکست‌های چهاردهه آمریکا از مسلمانان است او دشمنان را در بیابان‌ها و خیابان‌ها تا شرق مدیترانه و شمال دریای سرخ تعقیب کرد. او نهضت فلسطین را احیا کرده است او احیاگر میدانی نهضت فلسطین بود و سیاست آمریکا را با شکست بزرگ مواجه کرده است  او  از جغرافیای بزرگ جهان اسلام اجازه نداده صهیونیست‌ها و استکبار رویای به باطلشان جامه تحقق بپوشانند او سیطره آمریکا بر عراق را اجازه نداده است و از شکست یمن برابر ائتلاف سعودی جلوگیری کرده است. وی همچنین تأکید کرد آمریکا به دلیل سیاست‌های بی‌پروای خود، بهای سنگینی را پرداخت خواهد کرد. باور ما، امنیت برای همه است. وی گفت: هیچ نقطه امنی در هیچ کجا برای آمریکا نخواهیم گذاشت به آمریکایی‌ها می‌گوییم همه سرمایه‌گذاری‌هایتان با این ترور به آتش کشیدید امروز یک نیرو و اراده عمیق ایجاد شده است و قلب‌ها سرشار از نفرت آمریکایی‌هاست. سلامی گفت: ما انتقام خود را می‌گیریم اما بدانند که اگر ادامه دهند آنجاهایی که دوست دارند و به آن عشق می ورزند را به آتش می کشیم. آنان می دانند منظور من چیست پس خوب به حرف ما توجه کنند.

لینک کوتاه .