اگر همسرم تحت فشار اعتراف کند، بعدا امکان انکار آن وجود دارد؟

17/09/1399 11:49 ق.ظ

⚖️سوال: اگر همسرم تحت فشار اعتراف کند، بعدا امکان انکار آن وجود دارد؟ پاسخ را در بلاگ حقوقی ایران وایر بخوانید👇 سوال_جواب_حقوقی اعتراف_اجباری

. شوهر من کارمند یکی از ادارات دولتی است. چند روز پیش در محل کار دستگیرش کردند و برای بازجویی به اداره اطلاعات سپاه انتقالش دادند. رفتیم پیگیری کنیم می‌گویند اتهامش دست داشتن در یک اختلاس است. گفته‌اند عضو باندی بوده که مبلغ هنگفتی را اختلاس کرده است. اصلا من نمی‌توانم باور کنم شوهر من اهل این کارها نیست و اگر اختلاس کرده بود چرا ما هنوز مستاجر هستیم و شش سال هم است که مسافرت نرفتیم و با حداقل زندگی می‌کنیم؟ به شوهرم تهمت زده‌اند و می‌خواهند یک کار نکرده را به گردنش بیاندازند. سوال اولم این است که من چه طور می‌توانم وکیل رایگان برای همسرم بگیرم؟ سوال دیگرم این است که اگر از او اعتراف دروغی گرفتند می‌تواند بعدا انکار کند؟در مورد سوال اولتان عرض شود که شما می‌توانید به اداره معاضدت قضایی کانون وکلا مراجعه کرده و تقاضای وکیل معاضدتی بکنید. بهتر است یک استشهادیه هم از همسایگان و آشنایان تهیه کنید مبنی بر اینکه توانایی مالی برای وکیل گرفتن ندارید. معمولا کانون در شرایط خاصی اقدام به دادن وکیل معاضدتی می‌کند. شما همین تقاضا را می‌توانید از مرکز مشاوران قوه قضائیه نیز داشته باشید. در مورد سوال دومتان عرض شود اقرار وقتی می‌تواند به عنوان دلیل محسوب شود که نزد قاضی صادرکننده رای صورت بگیرد. بنابراین شوهر شما می‌تواند در دادسرا و دادگاه اقرار خود را پس گرفته و انکار کند.

ادامه مطلب:
iranwire »

پس از ۴ سال فهمیدم همسرم هم‌جنس‌گرا است

چه‌طور هنگام طلاق پولی که برای خرید خانه و ماشین همسرم داده‌ام پس بگیرم؟

آیا همسرم می‌تواند دختر ۹ ساله‌ام را بدون رضایت من به ایران برگرداند؟

آیا ممکن است تعهدنامه‌ای از همسرم بگیرم که اگر خیانت کند، حق طلاق و خضانت با من باشد؟برعکسش رو هم در مورد مهریه بگید.

گفتگوی اختصاصی؛ اگر انقلاب و جنگ رخ نداده بود، اقتصاد ایران به کجا می‌رسید؟محمدرضا فرزانگان، استاد کرسی اقتصاد خاورمیانه در مرکز پژوهش‌های خاورمیانه دانشگاه فیلیپسِ ماربورگ در آلمان، به تازگی نتایج تازه‌ترین پژوهش خود را با عنوان «هزینه اقتصادی انقلاب اسلامی جنگ برای ایران» در نشریه علمی «اقتصاد دفاع و صلح» منتشر کرده است. با او در مورد نتایج این پژوهش گفتگو کرده‌ایم. به آنجایی که حامیان اروپایی انقلاب، مثل فرانسه کاملا مخالفش بودن اگر هم انقلاب رخ نمیداد به احتمال زیاد جنگ اتفاق می افتاد اروپا و آمریکا چشم دیدن پیشرفت و خودکفایی ایران را نداشتند و ندارند و این بخاطر جغرافیای ایران است ادرس ایمیل دکتر فرزنگان ؟؟