اگر زنی مردی را به سکس وادار کند، تجاوز محسوب می‌شود؟

اگر زنی مردی را به سکس وادار کند، تجاوز محسوب می‌شود؟

06/09/2019 02:26:00 ب.ظ

اگر زنی مردی را به سکس وادار کند، تجاوز محسوب می‌شود؟

اگر مردی بدون رضایت زنی نزدیکی جنسی همراه با دخول انجام دهد، تجاوز محسوب می‌شود. اگر زنی مردی را بدون رضایت او مجبور کند تا با او سکس همراه با دخول انجام دهد، چطور؟ بنا بر قوانین موجود در انگلستان و ولز این کار تجاوز محسوب نمی‌شود اما نویسندهٔ تحقیق تازه‌ای در مورد این پدیده می‌گوید باید تجاوز محسوب شود.

همهٔ شرکت‌کنندگان در این مصاحبه‌ها ناشناس هستند اما من یکی از آنها را برای مثال"جان" می‌نامم.جان می‌گوید اولین نشانهٔ این که مشکلی وجود دارد از جایی شروع شد که شریک او"شروع به صدمه زدن به خودش کرد و پس از یکی از موارد خطرناک که او را برای درمان به بخش اورژانس بیمارستان رساندم، با هم ساعت‌ها دربارهٔ دلایل روانی احتمالی این رفتار بحث و صحبت کردیم."

شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است عفو بین‌الملل: «جنایات علیه بشریت» بر مراسم تحلیف رئيسی «سایه‌ای سهمگین» انداخته؛ افزایش انتقادها از سفر نماینده اتحادیه اروپا به تهران سرلشکر سلامی: قدرت دفاعی و تهاجمی ما برای واکنش های سخت به هر دشمنی کاملاً آماده است- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

حدود شش ماه بعد زن به جای صدمه زدن به خودش، جان را هدف حمله‌هایش قرار داد.جان می‌گوید:"من در اتاق نشیمن نشسته بودم که او از آشپزخانه آمد و محکم با مشت به بینی من کوبید و با خنده در رفت، پس از آن خشونت‌ها تقریباً به طور منظم ادامه پیدا کرد".جان ادامه می‌دهد که تلاش کرد تا از پزشک کمک بگیرد. او چند جلسه مشاوره انجام داد و سپس نزد روان‌پزشک فرستاده شد، هرچند او سر این قرار نرفت، از سر کارش به خانه می‌آمد و"اولین چیزی که می‌خواست، سکس بود".

"او دست به خشونت می‌زد و این خشونت تا حدی بود که من از بازگشت او به خانه وحشت داشتم".یک روز جان از خواب بیدار شد و دید که شریکش دست او را با دستبند به تخت‌فلزی بسته است. سپس با بلندگویی که کنار تخت بود به سر او ضربه زد و دست دیگر او را هم با طناب نایلونی به تخت بست و تلاش کرد او را مجبور کند که با او سکس داشته باشد. headtopics.com

'به همه آنها تجاوز کن تا ادب‎شان کنی'جان که می‌ترسید و درد می‌کشید، نمی‌توانست خواسته‌های او را انجام دهد و او باز هم جان را ‌زد و نیم‌ساعت او را همانطور بسته به تخت گذاشت تا برگردد و او را باز کند. پس از آن حاضر نشد دربارهٔ آنچه اتفاق افتاده بود کلامی حرف بزند.

چندی بعد او حامله شد و خشونت‌ها کمتر شد. چند ماه پس از تولد کودک، بازهم جان یک شب بیدار شد و دریافت که دستش را با دستبند به تخت بسته است.جان می‌گوید که شریکش به زور به او قرص ویاگرا داد و دهانش را محکم بست."هیچ‌کاری نمی‌توانستم بکنم"." بعد زیر دوش رفتم و نمی‌دانم چقدر آنجا ماندم... به طبقهٔ پایین رفتم و تا وارد اتاق شدم اولین چیزی که او پرسید این بود که"برای شام چی داریم؟"

حق نشر عکسScience Photo Libraryجان می‌گوید هر وقت خواسته‌ این ماجرا‌ها را برای دیگران تعریف کند، بیشتر اوقات هیچ‌کس حرفش را باور نکرده است.او ادامه می‌دهد:" از من می‌پرسیدند چرا خانه را ترک نکرده‌ام. خوب آنجا خانهٔ من بود، خانه‌ای که برای فرزندانم خریده بود. از لحاظ مالی هم من کاملاً در این رابطه گیر افتاده و اسیر بودم".

"هنوز هم حرف‌هایم را به سختی باور می‌کنند و بیشتر اوقات به من می‌گویند که"خوب تو چرا او را نمی‌زدی؟" گفتن این حرف خیلی آسان‌تر از عمل کردن به آن است."آرزو می‌کردم که خیلی زودتر فرار کرده بودم".جنبه‌هایی از داستان جان در تجربه‌های مردان دیگری که دکتر شیوون ور با آنها مصاحبه کرد هم دیده می‌شود. یکی از یافته‌های او این است که کسانی که سکس اجباری (دخول بدون رضایت) دارند، معمولاً شریک مرد یا شریک قبلی مرد هستند ( تحقیق او فقط بر موارد دخول بدون رضایت میان زنان و مردان متمرکز بود) و این تجربه در بیشتر موارد یکی از اجزای آزار و خشونت خانگی وسیع‌تری است که اعمال می‌شود. headtopics.com

وزیر دفاع اسرائیل می‌گوید آمادگی حمله به ایران را دارند فرمانده ارتش بریتانیا: ایران خطای بزرگی مرتکب شده و باید به آن پاسخ بدهیم المپیک توکیو؛ دونده زن اهل بلاورس پس از توقف در وین به لهستان رفت

مصاحبه‌شوندگان دیگر هم بر ماجرای ناباوری دیگران تأکید کردند.خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام بی ‌بی‌ سی فارسی دنبال کنیدیکی از مردان تعریف کرد که افسر پلیس به او گفت:"تو لابد از این کار لذت می‌بردی وگرنه زود‌تر از این اقدام به شکایت می‌کردی".

یکی دیگر از مصاحبه‌شوندگان گفت:"ما از بیان آن شرم داشتیم و می‌ترسیدیم، وقتی هم از آن حرف می‌زدیم، هیچ‌کس حرف‌مان را باور نمی‌کرد، چون ما مرد بودیم. چطور ممکن است به یک مرد تجاوز شود؟ نگاهش کنید، او یک مرد است".یافته‌های دیگر دکتر شیوون ور:مردان معمولاً از گفتگو و بیان تجربهٔ سکس اجباری خجالت می‌کشند، ممکن است خشونت خانگی را بدون ذکر خشونت جنسی گزارش دهند

این خشونت، اثر شدیدی بر سلامت روانی فرد می‌گذارد از جمله اختلال تنش‌زای پس از رویداد، فکر به خودکشی و ناتوانی جنسی.بعضی مردان می‌گفتند که به طور مداوماذیت می‌شدند، بعضی از آنها سابقهٔ آزار جنسی در دوران کودکی داشتند، بعضی هم انواع مختلفی از خشونت جنسی را از سوی افراد مختلفی تجربه کرده بودند، از جمله از طرف مردان دیگر.

بیشتر آنها برداشتی خیلی منفی از پلیس و نظام قضایی و قانون داشتندیکی از باور‌هایی که با پژوهش جدید رنگ باخت این بود که سکس بدون رضایت در مورد مردان محال است چون مردان قوی‌تر از زنان هستند. یکی دیگر هم این دیدگاه بود که مردان هر نوع ارتباط جنسی با زنان را مثبت قلمداد می‌کنند. headtopics.com

باور دیگر این بود که اگر مردی در حالت نعوظ باشد، حتماً سکس می‌خواهد. دکتر شیوون ور می‌گوید:"در واقع نعوظ حالتی است که به طور فیزیولوژیکی در واکنش به محرک‌ها روی می‌دهد".او می‌گوید:"مردان ممکن است در حالت ترس و خشم و اضطراب و غیره ... هم حالت نعوظ داشته باشند و در این حالت بمانند".

"تحقیقاتی هم انجام شده است که نشان می‌دهد زنان هم ممکن است حتی در هنگام تجاوز واکنش جنسی از خود نشان دهند (برای مثال به اوج لذت جنسی برسند) چون بدن آنها بطور فیزیولوژیکی عمل می‌کند. این موردی است که در مورد قربانیان مرد و زن به قدر کافی بررسی نشده است اما شواهد کافی در این زمینه وجود دارد".

وزارت خارجه آمریکا: ایران به‌احتمال زیاد در تلاش برای ربودن «آسفالت پرینسس» دست داشته‌ است مرد ۲۱ ساله برای اعتراض به تغییرات آب و هوایی از برج ۳۶ طبقه بالا رفت فائزه هاشمی: اعتماد به نفس ندارند، پدرم را تخریب می‌کنند

چند نفر از شرکت‌کنندگان در تحقیق سال ۲۰۱۷ گفتند که وقتی خیلی مست شده بودند یا مواد مخدر مصرف کرده بودند، تجربه‌های سکس بدون رضایت داشته‌اند اما نمی‌توانستند جلوی آنچه اتفاق می‌افتاد را بگیرند.یکی از مصاحبه‌شوندگان در این تحقیق جدید توضیح می‌دهد که پس از گذراندن شبی در بار و کلوپ با زنی به خانه می‌رود و پس از آنکه به او دارو خورانده می‌شود، از هوش می‌رود. پس از آن او مجبور می‌شود سکس بدون رضایت داشته باشد.

یکی دیگر از آنها تعریف می‌کرد که وقتی دانش‌آموز بود، در حالی که در اردوگاه تابستانی کار می‌کرد، مجبور به سکس اجباری شده است. یکی از همکاران زن نامه‌ای که او به دوست پسرش نوشته بود پیدا می‌کند و او را تهدید می‌کند که به خاطر همجنسگرایی اخراجش می‌کند مگر آنکه با او سکس داشته باشد.

او تعریف می‌کند:"این زن خیال می‌کرد اگر من با زنی رابطه برقرار کنم، زندگی من دگرگون می‌شود و از هم‌جنس‌گرایی دست بر‌می‌دارم".از آنجا که او هیچ راهی برای مطرح کردن این موضوع با دوستان و خانواده و همکارانش نداشت احساس می‌کرد ناچار است به خواستهٔ زن تن بدهد.

شیوون ور می‌گوید که بیشتر شرکت‌کنندگان در آخرین پژوهش، تجربه‌های سکس بدون رضایت خود را"تجاوز" قلمداد کردند و بعضی از این ناراحت بودند که چرا این عمل در قانون انگلستان و ولز تجاوز تلقی نمی‌شود. آنها هم‌چنین از جامعهٔ بریتانیا دلسرد بودند که تمایلی به شناختن این عمل به عنوان تجاوز ندارد.

یکی از شرکت‌کنندگان گفت:"حرف زدن از این موضوع که شریک سابقت مست کرده است و خود را به زور به تو تحمیل کرده است یا در‌واقع به تو تجاوز کرده است، بیشتر شبیه خیالبافی‌های پسر‌بچه‌ها می‌ماند، مگرنه؟"در یکی از گزارش‌های شیوون ور با عنوان"اوه، تو مرد هستی، چطور ممکن است که زنی به تو تجاوز کند، این کاملاً بی‌معنی است" او اشاره می‌کند که در بسیاری از ایالت‌های آمریکا تجاوز را رابطهٔ جنسی بدون رضایت تعریف کرده‌اند و در ایالت ویکتوریا در استرالیا جرم مشخصی به نام"تجاوز با دخول اجباری" وجود دارد.

یکی از هشت پیشنهادی که در آخرین پژوهش مطرح شده بود اصلاح قانون تجاوز از جمله موارد سکس بدون رضایت بود که نیاز به"توجهی جدی" دارد. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

دو مرد به اتهام تجاوز جنسی به صدها کودک در آلمان به زندان محکوم شدنددو مرد به اتهام تجاوز جنسی به صدها کودک در آلمان به زندان محکوم شدند این دو مرد که یکی از آنها آندرس.و ۵۶ ساله و دیگری ماریو.س ۳۳ ساله معرفی شده اند، به ترتیب به ۱۳ و ۱۲ سال زندان محکوم شدند. نام کامل آنها گزارش نشده است.

تولد نوزاد ۱۱۷ روز پس از مرگ مغزی مادرتیم پزشکی بیمارستانی در جمهوری چک، موفق شد جنین موجود در رحم زنی را که ۱۱۷ روز پیش دچار مرگ مغزی شده بود، به سلامت به دنیا بیاورد.

درخواست اروپا از ایران برای خودداری از برداشتن گام سوم تعهدات برجامی‌اشسخنگوی کمیسیون اروپا امروز (پنج‌شنبه) در یک کنفرانس خبری در بروکسل از ایران خواست تا تصمیم خود برای توقف اجرای برخی تعهداتش در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را مورد بازبینی قرار دهد

قاضی فدرال به کاخ سفید دستور داد کارت خبرنگاری یک خبرنگار را دوباره صادر کندبخش انگلیسی صدای آمریکا - یک قاضی فدرال به کاخ سفید دستور داده است کارت خبرنگاری برایان کرَم، گزارشگر نشریه «پلی بوی»، را دوباره صادر کند. کارت خبرنگاری او پس از آن باطل شد که با سباستین گورکا، مجری ر

دوترته برای تحویل صدها زندانی آزاد شده در فیلیپین جایزه تعیین کردقانونی که سال ۲۰۱۴ در فیلیپین به تصویب رسید این امکان را برای زندانیان فراهم می کند که در صورت داشتن رفتار مناسب زودتر از موعد مقرر از حبس خارج شوند.

گوشی تاشوی سامسونگ با قیمت ۲ هزار دلار به بازار می‌آیدشرکت سامسونگ قرار است طرحی را به کاربران گوشی گلکسی فولد پیشنهاد کند که براساس آن ۷۰ درصد هزینه تعمیر صفحه نمایش این گوشی در هر سال توسط سامسونگ پرداخت می شود.