اگر زنی مردی را به سکس وادار کند، تجاوز محسوب می‌شود؟

06/09/2019 02:26:00 ب.ظ

اگر زنی مردی را به سکس وادار کند، تجاوز محسوب می‌شود؟

اگر زنی مردی را به سکس وادار کند، تجاوز محسوب می‌شود؟

اگر مردی بدون رضایت زنی نزدیکی جنسی همراه با دخول انجام دهد، تجاوز محسوب می‌شود. اگر زنی مردی را بدون رضایت او مجبور کند تا با او سکس همراه با دخول انجام دهد، چطور؟ بنا بر قوانین موجود در انگلستان و ولز این کار تجاوز محسوب نمی‌شود اما نویسندهٔ تحقیق تازه‌ای در مورد این پدیده می‌گوید باید تجاوز محسوب شود.

حدود شش ماه بعد زن به جای صدمه زدن به خودش، جان را هدف حمله‌هایش قرار داد."او دست به خشونت می‌زد و این خشونت تا حدی بود که من از بازگشت او به خانه وحشت داشتم".جان که می‌ترسید و درد می‌کشید، نمی‌توانست خواسته‌های او را انجام دهد و او باز هم جان را ‌زد و نیم‌ساعت او را همانطور بسته به تخت گذاشت تا برگردد و او را باز کند. پس از آن حاضر نشد دربارهٔ آنچه اتفاق افتاده بود کلامی حرف بزند.

"هیچ‌کاری نمی‌توانستم بکنم".Science Photo Library"هنوز هم حرف‌هایم را به سختی باور می‌کنند و بیشتر اوقات به من می‌گویند که"خوب تو چرا او را نمی‌زدی؟" گفتن این حرف خیلی آسان‌تر از عمل کردن به آن است.مصاحبه‌شوندگان دیگر هم بر ماجرای ناباوری دیگران تأکید کردند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

شما اون زن را پیدا کن قضاوت در مورد تجاوز بودن یا نبودنش باخودمون!!

دو مرد به اتهام تجاوز جنسی به صدها کودک در آلمان به زندان محکوم شدنددو مرد به اتهام تجاوز جنسی به صدها کودک در آلمان به زندان محکوم شدند این دو مرد که یکی از آنها آندرس.و ۵۶ ساله و دیگری ماریو.س ۳۳ ساله معرفی شده اند، به ترتیب به ۱۳ و ۱۲ سال زندان محکوم شدند. نام کامل آنها گزارش نشده است.

تولد نوزاد ۱۱۷ روز پس از مرگ مغزی مادرتیم پزشکی بیمارستانی در جمهوری چک، موفق شد جنین موجود در رحم زنی را که ۱۱۷ روز پیش دچار مرگ مغزی شده بود، به سلامت به دنیا بیاورد.

درخواست اروپا از ایران برای خودداری از برداشتن گام سوم تعهدات برجامی‌اشسخنگوی کمیسیون اروپا امروز (پنج‌شنبه) در یک کنفرانس خبری در بروکسل از ایران خواست تا تصمیم خود برای توقف اجرای برخی تعهداتش در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را مورد بازبینی قرار دهد

قاضی فدرال به کاخ سفید دستور داد کارت خبرنگاری یک خبرنگار را دوباره صادر کندبخش انگلیسی صدای آمریکا - یک قاضی فدرال به کاخ سفید دستور داده است کارت خبرنگاری برایان کرَم، گزارشگر نشریه «پلی بوی»، را دوباره صادر کند. کارت خبرنگاری او پس از آن باطل شد که با سباستین گورکا، مجری ر

دوترته برای تحویل صدها زندانی آزاد شده در فیلیپین جایزه تعیین کردقانونی که سال ۲۰۱۴ در فیلیپین به تصویب رسید این امکان را برای زندانیان فراهم می کند که در صورت داشتن رفتار مناسب زودتر از موعد مقرر از حبس خارج شوند.

گوشی تاشوی سامسونگ با قیمت ۲ هزار دلار به بازار می‌آیدشرکت سامسونگ قرار است طرحی را به کاربران گوشی گلکسی فولد پیشنهاد کند که براساس آن ۷۰ درصد هزینه تعمیر صفحه نمایش این گوشی در هر سال توسط سامسونگ پرداخت می شود.

رفتارهای جنسی جوانان امروز متنوع‌تر از نسل‌های قبلی است همهٔ شرکت‌کنندگان در این مصاحبه‌ها ناشناس هستند اما من یکی از آنها را برای مثال"جان" می‌نامم.نظرات بیشتر شهریور ۱۴, ۱۳۹۸ صدور حکم اعدام برای یک شهروند کُرد؛ سه شهروند دیگر مجموعا به بیش از ۴ سال زندان محکوم شدند حمید بلخکانلو (راست)، جعفر پکند (وسط) به زندان و ارسلان خودکام به اعدام محکوم شده اند.این زن باردار که نزدیک به چهار ماه پیش دچار مرگ مغزی شده بود، با تدابیر پزشکان بیمارستان دانشگاه برنو به حیات جسمانی خود ادامه داد تا جنین او مراحل رشد خود کامل کند.به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، سخنگوی کمیسیون اروپا امروز (پنج‌شنبه) در یک کنفرانس خبری در بروکسل از ایران خواست تا تصمیم خود برای توقف اجرای برخی تعهداتش در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را مورد بازبینی قرار دهد.

جان می‌گوید اولین نشانهٔ این که مشکلی وجود دارد از جایی شروع شد که شریک او"شروع به صدمه زدن به خودش کرد و پس از یکی از موارد خطرناک که او را برای درمان به بخش اورژانس بیمارستان رساندم، با هم ساعت‌ها دربارهٔ دلایل روانی احتمالی این رفتار بحث و صحبت کردیم." حدود شش ماه بعد زن به جای صدمه زدن به خودش، جان را هدف حمله‌هایش قرار داد. از سوی دیگر حکم اعدام «ارسلان خودکام» شهروند اهل مهاباد از سوی دیوان عالی کشور تایید شد. جان می‌گوید:"من در اتاق نشیمن نشسته بودم که او از آشپزخانه آمد و محکم با مشت به بینی من کوبید و با خنده در رفت، پس از آن خشونت‌ها تقریباً به طور منظم ادامه پیدا کرد".۱ کیلوگرم وزن داشت و قدش هم ۴۲ سانتیمتر بود. جان ادامه می‌دهد که تلاش کرد تا از پزشک کمک بگیرد. خانم راه‌پیکر در تاریخ ۲۴ اردیبهشت با بازگشت از اقلیم کردستان توسط ماموران ادارە اطلاعات مریوان بازداشت و پس از مدتی به زندان مرکزی سنندج منتقل شد. او چند جلسه مشاوره انجام داد و سپس نزد روان‌پزشک فرستاده شد، هرچند او سر این قرار نرفت، از سر کارش به خانه می‌آمد و"اولین چیزی که می‌خواست، سکس بود". از این رو، تهران پس از گذشت یک سال از نقض توافق توسط آمریکا اعلام کرد که اجرای چند مورد از تعهداتش را به حالت تعلیق درمی‌آورد.

"او دست به خشونت می‌زد و این خشونت تا حدی بود که من از بازگشت او به خانه وحشت داشتم". یک شهروند اهل ماکو به نام «حمید بلخکانلو» نیز از سوی دادگاه انقلاب ارومیە بابت اتهام «همکاری با یکی از احزاب کردستانی اپوزسیون حکومت ایران» به تحمل یک سال زندان محکوم شده است. تحت تاثیر این همکاری، وزن جنین تا ۲۴ ژوئن به ۹۸۰ گرم و تا اواسط ژوئیه به ۱. یک روز جان از خواب بیدار شد و دید که شریکش دست او را با دستبند به تخت‌فلزی بسته است. سپس با بلندگویی که کنار تخت بود به سر او ضربه زد و دست دیگر او را هم با طناب نایلونی به تخت بست و تلاش کرد او را مجبور کند که با او سکس داشته باشد. از سوی دیگر «جعفر پکند» شهروند اهل بوکان که پیش از این در تاریخ ۱۹ تیر توسط ماموران ادارە اطلاعات بوکان بازداشت شدە بود، روز یکشنبە ١٠ شهریور، از سوی شعبە ١٠١ دادگاه عمومی این شهر بە اتهام «همکاری با یکی از احزاب کردستانی اپوزسیون حکومت ایران» بە ۶ ماه زندان محکوم شده است. 'به همه آنها تجاوز کن تا ادب‎شان کنی' جان که می‌ترسید و درد می‌کشید، نمی‌توانست خواسته‌های او را انجام دهد و او باز هم جان را ‌زد و نیم‌ساعت او را همانطور بسته به تخت گذاشت تا برگردد و او را باز کند. بیمارستان دانگشاه برنو اعلام کرده که پیش از این ۲۰ مورد از این نوع تولد در جهان رخ داده ولی تجربه الیسکا از نظر طول دوران مرگ مغزی مادرش تاکنون بی‌سابقه بوده است. پس از آن حاضر نشد دربارهٔ آنچه اتفاق افتاده بود کلامی حرف بزند. هەنگاو در گزارش دیگری اعلام کرده است که، دیوان عالی کشور حکم اعدام یک شهروند اهل مهاباد به نام «ارسلان خودکام» را به اتهام «جاسوسی» و «همکاری با حزب دموکرات کردستان ایران» تایید و کمیسیون عفو بخشندگی با درخواست اعادە دادرسی و عفو این زندانی سیاسی مخالفت کردە است.

چندی بعد او حامله شد و خشونت‌ها کمتر شد. چند ماه پس از تولد کودک، بازهم جان یک شب بیدار شد و دریافت که دستش را با دستبند به تخت بسته است. ارسلان خودکام، فروردین ماه سال ١٣٩٧ توسط نیروهای امنیتی مهاباد بازداشت و اواخر مرداد ماه سال گذشتە از سوی شعبە ٣٢ دادسرای نظامی ارومیه بە اعدام محکوم شدە بود. جان می‌گوید که شریکش به زور به او قرص ویاگرا داد و دهانش را محکم بست. "هیچ‌کاری نمی‌توانستم بکنم". پیش از نیز، روز دوشنبە ١١ شهریور شعبە یکم دادگاه انقلاب سنندج، «ولی نصری» شهروند اهل روستای تنگیسر که اواخر اسفند ماه گذشته بە اتهام برگزاری مراسم نوروز بازداشت شدە بود را بابت اتهامات «همکاری با یکی از احزاب کردستانی اپوزسیون حکومت ایران» و «اقدام علیە امنیت ملی» بە ۶ سال زندان محکوم کرد. " بعد زیر دوش رفتم و نمی‌دانم چقدر آنجا ماندم.

. وزارت خارجه ایالات متحده نیز بارها موارد نقض حقوق بشر در ایران، از جمله سرکوب اقلیت‌های قومی و مذهبی، زنان، و فعالان مدنی را محکوم کرده است.. به طبقهٔ پایین رفتم و تا وارد اتاق شدم اولین چیزی که او پرسید این بود که"برای شام چی داریم؟" حق نشر عکس Science Photo Library جان می‌گوید هر وقت خواسته‌ این ماجرا‌ها را برای دیگران تعریف کند، بیشتر اوقات هیچ‌کس حرفش را باور نکرده است. او ادامه می‌دهد:" از من می‌پرسیدند چرا خانه را ترک نکرده‌ام. خوب آنجا خانهٔ من بود، خانه‌ای که برای فرزندانم خریده بود.

از لحاظ مالی هم من کاملاً در این رابطه گیر افتاده و اسیر بودم". "هنوز هم حرف‌هایم را به سختی باور می‌کنند و بیشتر اوقات به من می‌گویند که"خوب تو چرا او را نمی‌زدی؟" گفتن این حرف خیلی آسان‌تر از عمل کردن به آن است. "آرزو می‌کردم که خیلی زودتر فرار کرده بودم". جنبه‌هایی از داستان جان در تجربه‌های مردان دیگری که دکتر شیوون ور با آنها مصاحبه کرد هم دیده می‌شود. یکی از یافته‌های او این است که کسانی که سکس اجباری (دخول بدون رضایت) دارند، معمولاً شریک مرد یا شریک قبلی مرد هستند ( تحقیق او فقط بر موارد دخول بدون رضایت میان زنان و مردان متمرکز بود) و این تجربه در بیشتر موارد یکی از اجزای آزار و خشونت خانگی وسیع‌تری است که اعمال می‌شود.

مصاحبه‌شوندگان دیگر هم بر ماجرای ناباوری دیگران تأکید کردند. خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام بی ‌بی‌ سی فارسی دنبال کنید یکی از مردان تعریف کرد که افسر پلیس به او گفت:"تو لابد از این کار لذت می‌بردی وگرنه زود‌تر از این اقدام به شکایت می‌کردی". یکی دیگر از مصاحبه‌شوندگان گفت:"ما از بیان آن شرم داشتیم و می‌ترسیدیم، وقتی هم از آن حرف می‌زدیم، هیچ‌کس حرف‌مان را باور نمی‌کرد، چون ما مرد بودیم. چطور ممکن است به یک مرد تجاوز شود؟ نگاهش کنید، او یک مرد است". یافته‌های دیگر دکتر شیوون ور: مردان معمولاً از گفتگو و بیان تجربهٔ سکس اجباری خجالت می‌کشند، ممکن است خشونت خانگی را بدون ذکر خشونت جنسی گزارش دهند این خشونت، اثر شدیدی بر سلامت روانی فرد می‌گذارد از جمله اختلال تنش‌زای پس از رویداد، فکر به خودکشی و ناتوانی جنسی.

بعضی مردان می‌گفتند که به طور مداوم اذیت می‌شدند ، بعضی از آنها سابقهٔ آزار جنسی در دوران کودکی داشتند، بعضی هم انواع مختلفی از خشونت جنسی را از سوی افراد مختلفی تجربه کرده بودند، از جمله از طرف مردان دیگر. بیشتر آنها برداشتی خیلی منفی از پلیس و نظام قضایی و قانون داشتند یکی از باور‌هایی که با پژوهش جدید رنگ باخت این بود که سکس بدون رضایت در مورد مردان محال است چون مردان قوی‌تر از زنان هستند. یکی دیگر هم این دیدگاه بود که مردان هر نوع ارتباط جنسی با زنان را مثبت قلمداد می‌کنند. باور دیگر این بود که اگر مردی در حالت نعوظ باشد، حتماً سکس می‌خواهد. دکتر شیوون ور می‌گوید:"در واقع نعوظ حالتی است که به طور فیزیولوژیکی در واکنش به محرک‌ها روی می‌دهد".

او می‌گوید:"مردان ممکن است در حالت ترس و خشم و اضطراب و غیره ... هم حالت نعوظ داشته باشند و در این حالت بمانند". "تحقیقاتی هم انجام شده است که نشان می‌دهد زنان هم ممکن است حتی در هنگام تجاوز واکنش جنسی از خود نشان دهند (برای مثال به اوج لذت جنسی برسند) چون بدن آنها بطور فیزیولوژیکی عمل می‌کند.

این موردی است که در مورد قربانیان مرد و زن به قدر کافی بررسی نشده است اما شواهد کافی در این زمینه وجود دارد". چند نفر از شرکت‌کنندگان در تحقیق سال ۲۰۱۷ گفتند که وقتی خیلی مست شده بودند یا مواد مخدر مصرف کرده بودند، تجربه‌های سکس بدون رضایت داشته‌اند اما نمی‌توانستند جلوی آنچه اتفاق می‌افتاد را بگیرند. یکی از مصاحبه‌شوندگان در این تحقیق جدید توضیح می‌دهد که پس از گذراندن شبی در بار و کلوپ با زنی به خانه می‌رود و پس از آنکه به او دارو خورانده می‌شود، از هوش می‌رود. پس از آن او مجبور می‌شود سکس بدون رضایت داشته باشد. یکی دیگر از آنها تعریف می‌کرد که وقتی دانش‌آموز بود، در حالی که در اردوگاه تابستانی کار می‌کرد، مجبور به سکس اجباری شده است.

یکی از همکاران زن نامه‌ای که او به دوست پسرش نوشته بود پیدا می‌کند و او را تهدید می‌کند که به خاطر همجنسگرایی اخراجش می‌کند مگر آنکه با او سکس داشته باشد. او تعریف می‌کند:"این زن خیال می‌کرد اگر من با زنی رابطه برقرار کنم، زندگی من دگرگون می‌شود و از هم‌جنس‌گرایی دست بر‌می‌دارم". از آنجا که او هیچ راهی برای مطرح کردن این موضوع با دوستان و خانواده و همکارانش نداشت احساس می‌کرد ناچار است به خواستهٔ زن تن بدهد. شیوون ور می‌گوید که بیشتر شرکت‌کنندگان در آخرین پژوهش، تجربه‌های سکس بدون رضایت خود را"تجاوز" قلمداد کردند و بعضی از این ناراحت بودند که چرا این عمل در قانون انگلستان و ولز تجاوز تلقی نمی‌شود. آنها هم‌چنین از جامعهٔ بریتانیا دلسرد بودند که تمایلی به شناختن این عمل به عنوان تجاوز ندارد.

یکی از شرکت‌کنندگان گفت:"حرف زدن از این موضوع که شریک سابقت مست کرده است و خود را به زور به تو تحمیل کرده است یا در‌واقع به تو تجاوز کرده است، بیشتر شبیه خیالبافی‌های پسر‌بچه‌ها می‌ماند، مگرنه؟" در یکی از گزارش‌های شیوون ور با عنوان"اوه، تو مرد هستی، چطور ممکن است که زنی به تو تجاوز کند، این کاملاً بی‌معنی است" او اشاره می‌کند که در بسیاری از ایالت‌های آمریکا تجاوز را رابطهٔ جنسی بدون رضایت تعریف کرده‌اند و در ایالت ویکتوریا در استرالیا جرم مشخصی به نام"تجاوز با دخول اجباری" وجود دارد. یکی از هشت پیشنهادی که در آخرین پژوهش مطرح شده بود اصلاح قانون تجاوز از جمله موارد سکس بدون رضایت بود که نیاز به"توجهی جدی" دارد. موضوعات مرتبط .