ظریف

ظریف

اگر ۴ سال به عقب برگردیم باز هم برجام را امضا خواهم کرد

ظریف:اگر ۴ سال به عقب برگردیم باز هم برجام را امضا خواهم کرد

15/07/2019 09:32:00 ق.ظ

ظریف :اگر ۴ سال به عقب برگردیم باز هم برجام را امضا خواهم کرد

وزیر امور خارجه تصریح کرد: در نشست سازمان ملل متحد باید تروریسم اقتصادی آمریکا به اطلاع جامعه جهانی برسد

محمد جواد ظریف در بدو ورود به نیویورک با اشاره به اجلاس ویژه اقتصادی اجتماعی سازمان ملل، حضور در این نشست را فرصتی برای رسیدگی به میزان پیشرفت در اهداف توسعه پایدار خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران براساس برنامه های ملی و سیاست های خود پیشرفت های بسیار خوبی در این حوزه بر اساس اهداف تنظیم شده در کشور انجام داده و لازم‌ است که این پیشرفت ها به اطلاع سایر کشورها و افکار عمومی برسد.

وزارت اطلاعات: شبکه‌ای از عوامل موساد در غرب ایران دستگیر شدند | DW | 27.07.2021 دادستانی سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم کشتارهای ۶۷ را صادر کرد | DW | 27.07.2021 سعید ملایی جودوکار ایرانی برای مغولستان مدال نقره کسب کرد | DW | 27.07.2021

ظریف همچنین در پاسخ سوالی تصریح کرد در این نشست باید اقداماتی که ایالات متحده کرده در جهت تروریسم اقتصادی و مانع شدن از اجرای روابط عادی بین المللی در حوزه اقتصاد ایجاد کرده تا مانع عمده ای در راه دستیابی به اهداف توسعه پایدار باشد به اطلاع جامعه جهانی برسد.

خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما از ظریف پرسید در سالگرد برجام اگر ۴ سال به عقب برگردیم آیا باز هم پای این سند را امضا می کنید؟ظریف در پاسخ گفت: حتما این کار را خواهیم کرد.وی یکی از اهداف اصلی برجام را خارج کردن ایران از اجماع امنیتی خواند و برجام‌ را باعث به هم ریختن طرح رژیم صهیونیستی دانست که در ۴۰ سال گذشته تلاش کرده ایران را در اجماع امنیتی قرار دهد و برجام این راشکاند. headtopics.com

وزیر امور خارجه گفت به همین دلیل هم هست که اسرائیل مهمترین مخالف برجام بوده و آمریکا و تندروهای آمریکا هم این سیاست را دنبال کردند. البته عهدشکنی آمریکا منحصر به برجام نیست و تقریباً هر توافق بین المللی که وجود داشته و حتی توافقاتی که به تایید کنگره رسیده مثل توافق با روسیه و مثل نفتا و یونسکو و سایر توافقات بین المللی که بسیاری از آنها مصوبه کنگره آمریکا بوده را هم‌ شکانده است.

ظریف، اقدام آمریکا در نقض برجام را نشان دهنده غیرقانونی بودن عمل رژیم آمریکا خواند و نه ناکارآمد بودن برجام.وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که آیا در سفر به نیویورک دیدارهای دوجانبه با اعضای کنگره نیز خواهد داشت یا خیر گفت: فعلا دیدارهای دوجانبه در چارچوب برنامه ملل متحد طراحی شده است.

وزیر امور خارجه در ادامه، با اشاره به اینکه هنوز شاهد این نبوده ایم که اروپا برای حفظ برجام حاضر به سرمایه گذاری باشد، یادآور شد: میان اینکه برای حفظ یک توافق بین المللی اظهار علاقه و اعلام اراده کنید با اینکه آمادگی برای سرمایه گذاری داشته باشید، تفاوت جدی وجود دارد و اروپایی ها هنوز این را نشان نداده اند.

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

بایدن: اگر آمریکا وارد یک جنگ واقعی شود در نتیجه حمله سایبری خواهد بود- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

اسب حيوان نجيبي است

ظریف: اگر به چهار سال قبل برگردیم باز هم برجام را امضا می‌کنممحمدجواد ظریف با اشاره به نقض بسیاری از توافقنامه‌های بین‌المللی از سوی آمریکا از جمله برجام اظهار کرد: نقض برجام از سوی آمریکا نشان‌دهنده غیر قانونی بودن رژیم آمریکاست نه ناکارآمد بودن برجام. دولت امریکا غیرقانونیه ..!! و باید از جمهوری اسلامی یادبگیره که هر ده سال خودش رو‌ به رفراندوم ‌میگذاااااااره اشتباه میکنید نقد برجام یعنی تا نصف میخ فرو رفته نصف دیگرش رو میخواهند بر پیکر بی رمق ایران فرو کنند .

اتهام جدید دادستانی به میلیاردر آمریکایی؛ جفری اسپین به «پرداخت پول به شاهدان» متهم شد🔺اتهام جدید دادستانی به میلیاردر آمریکایی؛ جفری اسپین به «پرداخت پول به شاهدان» متهم شد ⚡️دادستانی ایالات متحده جفری اپستین، میلیارد آمریکایی را که پیشتر به قاچاق جنسی متهم شده را به پرداخت پول به شاهدان احتمالی نیز متهم کرد.

اگر نفت‌کش گریس۱ به سوی سوریه نرود، آزاد می‌شودوزیر خارجه بریتانیا: اگر نفت‌کش گریس۱ به سوی سوریه نرود، آزاد می‌شود به اينا چه؟

دعوای نظام سلطه با ما دعوای پیشرفت است/ باید تلاش کنیم ایران از نظر اقتصادی روی پای خود بایستدوزیر کشور گفت: به عنوان مسئول امنیت داخلی می گویم، در سه ماهه امسال اعتراضات، تحصن ها، اعتصابات نسبت به سه ماه سال ۹۷، ۳۸ درصد کاهش داشته است. درحالی که دشمنان تصور می کردند با افزایش گرانی ها نارضایتی ها زیاد می شود و مردم به خیابان ها می آیند. بله گرانی مشکل است ولی مردم ما در اینکه گرانی باشد یا ناامنی و یا شورش و یا سوءاستفاده و خوشحالی دشمن حتما مثل چهل سال قبل سختی ها را تحمل می کنند، چون می دانند فرج بعد از شدت خواهد رسید و چون می دانند مسیر انقلاب در این چهل سال رو به تعالی و رشد بوده است. آقای وزیر خبرهای زد و بندتون رسیده شیطون. تو هم؟

انگلیس دشمنی حیله گر و مکاره است اما راهزنی دریایی از حماقت و استیصال انگلیس است. hsr واتسون برسه تنگه هرمز ، مومنون پاره س پاتون برسه تنگه هرمز

وزیر خارجه ایران به آمریکا سفر کردسخنگوی وزارت امور خارجه ایران از سفر محمدجواد ظریف به نیویورک برای شرکت در نشست سالانه مقامات عالیرتبه شورای اقتصادی - اجتماعی سازمان ملل خبر داد. - خبرگزاری آناتولی