اگر لوایح FATF قبل از تحریم‌ها تصویب می‌شد بیشتر می‌توانستیم از آن بهره‌مند شویم

19/12/2019 09:39:00 ق.ظ

یک نماینده مجلس گفت: تمام تلاش‌مان باید این باشد که بهانه به دست دشمنان و مخالفان خود ندهیم.

ایلنا, سلام امینی

امینی در گفت‌و‌گو با ایلنا : اگر لوایح FATF قبل از تحریم‌ها تصویب می‌شد بیشتر می‌توانستیم از آن بهره‌مند شویم

یک نماینده مجلس گفت: تمام تلاش‌مان باید این باشد که بهانه به دست دشمنان و مخالفان خود ندهیم.

این نماینده مجلس دهم تاکید کرد: برخی اعتقاد دارند که پیوستن به این لوایح وابستگی ایجاد می‌کند و برخی نیز می‌گویند به این دلیل که در تحریم هستیم می‌تواند دری را به رویمان بگشاید درنتیجه هنوز به این نتیجه نرسیده‌اند که کدام سمت را انتخاب کنند.وی در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد برخی مخالفت‌ها در این دست موضوعات غیر کارشناسی است و با سوءگیری‌هایی مطرح می‌شود، چرا ما باید چنین روحیه‌ای در کشور داشته باشیم؟ گفت: این ظاهر قضیه است. آن‌هایی که مخالفت می‌کنند هم استدلال‌هایی دارند و حساسیت‌هایی که بیان می‌کنند هم در اصل حساسیت‌های درستی است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

وزیر کشور: بیش از ۹۱ درصد از داوطلبان انتخابات از سوی هیاتهای اجرایی تایید شدندرحمانی فضلی: از مجموع ۱۶۰۳۳ نفر داوطلبانی که برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام اولیه کردند تا پایان زمان قانونی رسیدگی به صلاحیتها در هیاتهای اجرایی، تعداد ۸۴۸ نفر اعلام انصراف نمودند. در نهایت پرونده ۱۵۱۸۵ نفر مورد بررسی قرار گرفت و در نتیجه صلاحیت ۹۱.۲ درصد از افراد در هیاتهای اجرایی مورد تایید قرار گرفت و نتیجه به هیاتهای نظارت اعلام شد.

انتقاد چند تن از برندگان جایزه نوبل از آنگ سان سوچی | DW | 18.12.2019هشت زن برنده جایزه نوبل صلح، از جمله شیرین عبادی، از آنگ سان سوچی خواستند که به جنایت علیه اقلیت روهینگیا در میانمار اعتراف کند. سان سوچی هفته گذشته در اولین جلسه دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه از خود دفاع کرده بود. There is no change in cases of HumanRightsDay  for more than 3 years due to Iranians ban. The process of Refugee cases during the final interview and medical examinations has been stopped or is very slow and the final phases of entering the US took more than 3 years. ننه نوبل خانم عبادی اصلاح طلب بهتر بجای رسیدن بکار دیگران برسه لطفا اول بیل تو باغچه خودش بزنه ا

روحانی بعد از قطعی سراسری اینترنت از اهمیت اقتصاد دیجیتال می‌گوید

واقعیت‌هایی از داخل ایران| آلودگی هوا بیش از ۷ هزار نفر را به مراکز اورژانس کشاند

واقعیت‌هایی از داخل ایران| آلودگی هوا بیش از ۷ هزار نفر را به مراکز اورژانس کشاندای غره به همدردی با غزه و لبنان این کورد و بلوچ است که در حسرت نان است!!! گزارش خطر در خیابان های اسپرینگ فیلد از وجود بچه های کارتن خواب و پرمخاطره تحریم‌چی‌ه‍ایی که صدها هزار کودک رو در عراق، یمن، ایران و هر جا منافعشون اقتضا کرده، کشتن، دلشون برای سوء تغذئۀ کودکان ایرانی نمی‌سوزه. از دورویی نفرت‌انگیز خودتون دست بردارید.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| آلودگی هوا بیش از ۷ هزار نفر را به مراکز اورژانس کشانداینم روش! عادیه قیمت بنزین که گفتن رو هیچی تاثیر ندارن ،واقعا خمینی گفت اقتصاد مال خر ،اقتصاد مارو خرها اداره میکنن

سلام امینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا در پاسخ به این سوال که چرا در کشور در رابطه با موضوع FATF و لوایح زیرمجموعه آن به یک نتیجه واحد نمی‌رسیم؟ گفت: نظرات متفاوتی در این باره وجود دارد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با اعلام پایان زمان فعالیت قانونی هیاتهای اجرایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۶ آذرماه گفت: از مجموع ۱۶۰۳۳ نفر داوطلبانی که برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام اولیه کردند تا پایان زمان قانونی رسیدگی به صلاحیتها در هیاتهای اجرایی، تعداد ۸۴۸ نفر اعلام انصراف نمودند.هشت تن از زنان برنده جایزه نوبل صلح در نامه سرگشاده‌ای از آنگ سان سوچی، نخست وزیر میانمار، خواستند به وقوع نسل‌کشی در میانمار و جنایات انجام گرفته علیه اقلیت قومی روهینگیا اعتراف کند.فرامرز داور   «حسن روحانی»، رییس‌جمهور اسلامی ایران در حساب‌های خود در توییتر به زبان‌های فارسی و انگلیسی نوشته است که «جمهوری اسلامی ایران، آماده همکاری با سایر کشورهای اسلامی برای توسعه فناوری هوش مصنوعی است.

این لوایح در مجلس تصویب شد و به شورای نگهبان رفت و مجددا به مجلس ارجاع داده شد و الان در مجمع تشخیص مصلحت نظام است. این نماینده مجلس دهم تاکید کرد: برخی اعتقاد دارند که پیوستن به این لوایح وابستگی ایجاد می‌کند و برخی نیز می‌گویند به این دلیل که در تحریم هستیم می‌تواند دری را به رویمان بگشاید درنتیجه هنوز به این نتیجه نرسیده‌اند که کدام سمت را انتخاب کنند.۲ درصد از افراد در هیاتهای اجرایی مورد تایید قرار گرفت و نتیجه به هیاتهای نظارت اعلام شد. وی در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد برخی مخالفت‌ها در این دست موضوعات غیر کارشناسی است و با سوءگیری‌هایی مطرح می‌شود، چرا ما باید چنین روحیه‌ای در کشور داشته باشیم؟ گفت: این ظاهر قضیه است. از آگوست سال ۲۰۱۷، بنگلادش نزدیک به ۷۰۰۰۰۰ پناهنده روهینگیا را پذیرفته است که هم‌اکنون نزدیک به یک میلیون روهینگیا در اردوگاه‌های پناهندگی در بنگلادش زندگی می‌کنند. آن‌هایی که مخالفت می‌کنند هم استدلال‌هایی دارند و حساسیت‌هایی که بیان می‌کنند هم در اصل حساسیت‌های درستی است. کد خبر: 332131. نماینده مردم ایلام عنوان کرد: در این شرایطی که ما نیاز داریم، می‌توان در این مورد مقداری با نظر مساعدتری نگریست. فقط چند ماه پس از این گفته، «تلگرام» محبوب‌ترین پیام‌رسان بین ایرانیان فیلتر شد و «اسحاق جهانگیری»، معاون اول دولت حسن روحانی در بخشنامه‌‌ای دولتی از همه اعضا و بخش‌های دولت خواست به فعالیت خود در تلگرام خاتمه دهند.

بنده معتقدم اگر تصویب این لوایح قبل از تحریم‌ها انجام می‌شد ما بیشتر می‌توانستیم از آن بهره‌مند شویم و موفق‌تر بودیم. آن‌ها هم‌زمان از کشور گامبیا به خاطر"اقدام برای پاسخگو کردن میانمار در قبال نسل‌کشی علیه روهینگیا و پیش‌برد عدالت برای قربانیان این جنایات"  قدردانی کرده‌اند. الان هم اگر تصویب شود مشکلی را حل نمی‌کند. وی در پاسخ به این سوال که آیا شما معتقد نیستید که در صورت تصویب این لوایح بهانه را از دست کشورهای دیگر می‌گیریم و نمی‌توانند مشکلات بیشتری برای ما ایجاد کنند؟ گفت: بله ما تمام تلاش‌مان باید این باشد که بهانه به دست دشمنان و مخالفان خود ندهیم این یک حرف درستی است. آن‌ها هم در این شرایط روی این قضیه دارند مانور می‌دهند که می‌گویند ما با شرایط بین‌الملل هماهنگ نیستیم. این نهاد بالاترین دادگاه سازمان ملل متحد محسوب می‌شود. امینی با بیان اینکه بسیاری از کشورهای دنیا این لوایح را پذیرفته‌اند، گفت: بعید می‌دانم در این روزها اگر تصویب هم شود مشکلی را حل کند. شبکه ملی اطلاعات از شبکه جهانی اینترنت جداست و امکان مدیریت کامل دسترسی به محتوا را به مقام‌های جمهوری اسلامی ایران می‌دهد.

  اگر ما این لوایح را زودتر تصویب می‌کردیم مفیدتر واقع می‌شد. لینک کوتاه . آنگ سان سوچی اما شبه‌نظامیان روهینگیا را مسئول اصلی بحران موجود در میانمار دانست و گفت این شورشیان مسلمان بودند که در پاییز ۲۰۱۶ به پایگاه پلیس حمله کردند و در پی آن بود که ارتش وارد عمل شد.