اگر دو عنصر بصیرت و صبر باشد، دشمن هیچ کاری نمی‌تواند کند/ اسلام سیاسی آماج حملات دشمنان است

21/12/1399 12:11 ب.ظ

رهبر انقلاب در سخنرانی به مناسبت عید مبعث: اگر دو عنصر بصیرت و صبر باشد، دشمن هیچ کاری نمی‌تواند کند/ اسلام سیاسی آماج حملات دشمنان است

رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان کردند: در تبلیغات دشمنان از چیزی به نام اسلام سیاسی نام آورده می‌شود؛ اسلام سیاسی همینی است که در نظام سیاسی ایران تحقق پیدا کرده و امام بزرگوار ما انجام دادند و اسلام سیاسی آماج حملات دشمنان است. ایشان تصریح کردند: دین با این نگاه گسترده وقتی که نگاه می‌کنیم عبارت است از مدیر مجموعه زندگی انسان یعنی دین یک برنامه جامع است، نه برنامه‌های صرفا عبادی و فردی انسان که بعضی خیال می‌کنند دین فقط متکفل برنامه‌های فردی است و مسائل گوناگون اجتماعی و...

ایشان تصریح کردند: دین با این نگاه گسترده وقتی که نگاه می‌کنیم عبارت است از مدیر مجموعه زندگی انسان یعنی دین یک برنامه جامع است، نه برنامه‌های صرفا عبادی و فردی انسان که بعضی خیال می‌کنند دین فقط متکفل برنامه‌های فردی است و مسائل گوناگون اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و غیره از حوزه دین خارج است.

حضرت آیت الله خامنه ای با بیان اینکه دین جامعیت دارد و طبعا دین با این نگاه مورد دشمنی هم قرار می‌گیرد، گفتند: در همه زمان‌ها اشرار عالم با یک چنین دینی مخالفت کرده‌اند. ایشان افزود: شما امروز هم مشاهده می‌کنید در تبلیغات دشمنان از چیزی به نام اسلام سیاسی نام آورده می‌شود. اسلام سیاسی همینی است که در نظام سیاسی ایران تحقق پیدا کرده و امام بزرگوار ما انجام دادند و آماج حملات آنها اسلام سیاسی است. اسلام سیاسی یعنی همین اسلامی که توانسته با تشکیل حکومت، دستگاه‌های گوناگون نظام های اقتصادی اجتماعی سیاسی نظامی و ... به وجود بیاورد و یک هویت دینی و اسلامی را برای یک ملت ایجاد بکند.

ادامه مطلب:
ilnanews »

به گزارش ایلنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در یک سخنرانی تلویزیونی به مناسبت عید مبعث پیامبر اعظم (ص) فرمودند: بعثت به معنی برانگیختگی پیغمبر است. این برانگیختگی با ارسال کتاب الهی و دستور حکمرانی الهی به پیغمبر همراه است و مفاد این حکمرانی را پیغمبر خدا اعمال و اجرا و راهبری می‌کند.

ایشان تصریح کردند: دین با این نگاه گسترده وقتی که نگاه می‌کنیم عبارت است از مدیر مجموعه زندگی انسان یعنی دین یک برنامه جامع است، نه برنامه‌های صرفا عبادی و فردی انسان که بعضی خیال می‌کنند دین فقط متکفل برنامه‌های فردی است و مسائل گوناگون اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و غیره از حوزه دین خارج است.

حضرت آیت الله خامنه ای با بیان اینکه دین جامعیت دارد و طبعا دین با این نگاه مورد دشمنی هم قرار می‌گیرد، گفتند: در همه زمان‌ها اشرار عالم با یک چنین دینی مخالفت کرده‌اند.

ایشان افزود: شما امروز هم مشاهده می‌کنید در تبلیغات دشمنان از چیزی به نام اسلام سیاسی نام آورده می‌شود. اسلام سیاسی همینی است که در نظام سیاسی ایران تحقق پیدا کرده و امام بزرگوار ما انجام دادند و آماج حملات آنها اسلام سیاسی است. اسلام سیاسی یعنی همین اسلامی که توانسته با تشکیل حکومت، دستگاه‌های گوناگون نظام های اقتصادی اجتماعی سیاسی نظامی و ... به وجود بیاورد و یک هویت دینی و اسلامی را برای یک ملت ایجاد بکند.

رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه خداوند متعال به امام بزرگوار ما این توفیق را داد که خط مستمر بعثت نبوی را در این دوران با ابتکار و شجاعت و اندیشه بلند و فداکاری خود پررنگ و نمایان کند، بیان کردند: امام بزرگوار توانست همان خط بعثت را که در طول زمان کمرنگ بود، پررنگ کند و جامعیت اسلام را در عمل نشان بدهد و نشان بدهد که اسلام یک دین جامع است.

حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری این موضوع که امام ابعاد اجتماعی و سیاسی دین را که به فراموشی سپرده شد بود، احیا کرد و به یاد آورد، تصریح کردند: این انقلاب به پیروی از بعثت نبوی، بر ضد ظلم و استبداد و استکبار و طرفدار محرومان، مستضعفان و مظلومان از هر آئین و دین و مسلک و ملتی بود.

وی افزودند: وقتی این انقلاب تشکیل شد و نظام جمهوری اسلامی را به وجود آورد، همان حادثه ای که برای پیغمبران پیش می آمد، تکرار شد یعنی اشرار عالم در مقابل این انقلاب صف کشیدند؛ همچنانی که در مقابل پیغمبران صف می‌کشیدند.

رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه از روز اول انقلاب توطئه ها علیه جمهوری اسلامی شروع شد، گفتند: بیش از همه آمریکا و بعد هم دیگران توطئه کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: دو عنصر مهم برای مواجهه با این دشمنی لازم است. دو عنصر مهم که بنده همیشه توصیه کردم و بازهم توصیه می‌کنم: بصیرت و صبر. چنانچه این دو عنصر وجود داشت، دشمن هیچ کاری نمی‌تواند کند. دشمن هیچ توفیقی با مواجهه و مقابله با نظام اسلامی به دست نمی‌آورد.

وی با بیان اینکه بصیرت یعنی تیزبین بودن و راه درست را شناختن، گفتند: بصیرت یعنی اینکه در غبارآلودگی فتنه‌ها انسان بتواند راه را پیدا کند و بفهمد راه درست چیست و صبر یعنی استقامت در این راه، زاویه پیدا نکردن با این صراط مستقیم و پای فشردن بر حرکت در این صراط مستقیم.

رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند: یکی از راه هایی که این دو خصوصیت را بتوان در جامعه حفظ کرد عبارت است از تواصی؛ همانی که در سوره والعصر هست؛ مردم یکدیگر را تواصی کنند. این زنجیره تواصی، توصیه کردن یکدیگر؛ هم توصیه به راه حق کنند و هم توصیه به صبر بکنند؛ این، همه را نگه می‌دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای با بیان اینکه اگر چنانچه صبر و تواصی به حق و بصیرت در جامعه وجود داشته باشد این جامعه به آسانی دستخوش تحرکات دشمن نخواهد شد، گفتند: اگر چنانچه این جریان تواصی که زنجیره محافظت مومنان است قطع شود، قطعا خسارت خواهد رسید.

ادامه دارد