اگر اصولگرایان در انتخاباتی کاملا شفاف رای‌ بیاورند، یک صدا شدن حاکمیت هیچ اشکالی ندارد

01/11/2020 03:24:00 ب.ظ

حسین کنعانی‌مقدم گفت‌: اگر اصولگرایان بتوانند در انتخاباتی سالم و کاملا شفاف رای‌های لازم را برای دولت‌داری از مردم بگیرند، فی‌نفسه یک صدا شدن حاکمیت هیچ اشکالی ندارد. همانطور که قبلا اصلاح‌طلبان هم در گذشته چنین حالتی را تجربه کرده‌اند.

اصولگرا, اعتمادآنلاین

حسین کنعانی‌مقدم، فعال سیاسی اصولگرا ، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین :اگر اصولگرا یان در انتخاباتی کاملا شفاف رای‌ بیاورند، یک صدا شدن حاکمیت هیچ اشکالی ندارد/در قانون اساسی هیچ‌ اشاره‌ای به وجود قدرت در دستان یک جناح سیاسی نشده این مطلب را اینجا_بخوانیم 👇

حسین کنعانی‌مقدم گفت‌: اگر اصولگرا یان بتوانند در انتخاباتی سالم و کاملا شفاف رای‌های لازم را برای دولت‌داری از مردم بگیرند، فی‌نفسه یک صدا شدن حاکمیت هیچ اشکالی ندارد. همانطور که قبلا اصلاح‌طلبان هم در گذشته چنین حالتی را تجربه کرده‌اند.

فضای سیاسی منتهی به انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم نشان می‌دهد که اگر در طول ماه‌های باقی مانده تا آغاز فرایند ثبت‌نام کاندیداها اتفاق خاصی رخ ندهد، اصولگرایان به مانند مجلس یازدهم، دولت سیزدهم را هم از مرداد سال 1400 از آن خود خواهند دید و قدرت به نوعی در یک جناح خاص متمرکز خواهد شد. این حالت احتمالی سئوالی با این مضمون در اذهان مطرح کرده است که یکصدایی در نظام مدیریتی چه آثار مثبت و منفی‌ می‌تواند داشته باشد.

 حسین کنعانی‌مقدم، فعال سیاسی اصولگرا، در گفت‌وگو بااعتمادآنلایندر این‌باره اظهار داشت: یک‌دست شدن قدرت مفاهیم مختلفی دارد که قابل‌بررسی هستند. اولا در قانون اساسی جمهوری اسلامی هیچ‌ اشاره‌ای به یک‌صدایی و وجود قدرت در دستان یک جناح سیاسی نشده است. چندصدایی به دلیل تضارب آراء‌ و اعمال سلیقه‌های مختلف به طور قطع به یقین می‌تواند دستاوردهای مهمی داشته باشد.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

کرونا در اروپا؛ آغاز قرنطینه سراسری دوم در بلژیک و درگیری در بارسلونسخنگوی پلیس بارسلون شمار تظاهرکنندگان را ۷۰۰ نفر ذکر کرده و گفته است که برخی از آنها به سوی پلیس «اشیا خطرناک» پرتاب کرده‌اند.

برگزاری جشن‌های «روز مردگان» در مکزیک در اوج شیوع ویروس کرونامکزیکی‌ها در این مراسم سنتی که ۳۱ اکتبر آغاز و ۲ نوامبر پایان می‌یابد به مقام درگذشتگان و عزیزان خود ادای احترام می‌کنند.

ویدئو؛ حضور دو زوج همجنسگرا در مراسم ازدواج دست‌جمعی در تایوانتایوان یکی از کشورهای پیشرو در شرق آسیا در زمینه حقوق همجنسگرایان است و به آن‌ها حق ثبت رسمی ازدواج را نیز اعطا کرده است. دنیا را به گند کشیدید🤬🤬🤬 دلاتون شاد لعنت

euronews - اخبار بین المللی در مورد ویروس کرونا در ایرانویروس کرونا در ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی تشگیلات و حکومت ایران تا حالا از شئونیزم فارسی بهره برداری میکرد که کرونا را هم برای سودجوئی و بهره برداری اش اضافه کرده. کمترین وظیفه ما در این برهه حساس اینه که رسانه ها رو وادار کنیم تا در راهی که منتهی به براندازی رژیمه قدم بردارند نه اینکه به اصلاح طلبان و مجاهدین و امثالهم تریبون بدند HardtaLkinvitePahLavi گوه تو روح الله و قران و اسلام گوه تو روح ملا و رهبر و بسیج و پاسدار گوه تو روح کمونیست و مجاهدین خدا اگه وجود داره. ریده با این مدیریتش

دستکم ۴ کشته و ۱۲۰ زخمی در پی وقوع زلزله در غرب ترکیهوزارت سلامت ترکیه اعلام کرد که زلزله در این کشور دستکم چهار کشته به جای گذاشته است.

در پی انتشار گزارشی در ارتباط با «یهودستیزی» در حزب کارگر بریتانیا، عضویت جرمی کربین در این حزب تعلیق شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. اینا همش نشونه آزادیه.... البته آزادی دروغین این نشان میدهد لابی اسرائیل چقدر در بریتانیا قوی است - قوی تر از نظام پادشاهی و ملکه انگلیس !! اول نگذاشتند کربین به نخست وزیری انتخاب شود، بعد زمینه استعفای او را از حزب کارگر فراهم کردند و نهایتاً دارند سعی دارند اورا حتی از حزب کارگر اخراج کنند. باور کردنی نیست !!! اگر تکفیریهای وهابی مسلمون باشند شاید صهیونیستها هم یهودی باشند خخخخ

اعتمادآنلاین| فضای سیاسی منتهی به انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم نشان می‌دهد که اگر در طول ماه‌های باقی مانده تا آغاز فرایند ثبت‌نام کاندیداها اتفاق خاصی رخ ندهد، اصولگرایان به مانند مجلس یازدهم، دولت سیزدهم را هم از مرداد سال 1400 از آن خود خواهند دید و قدرت به نوعی در یک جناح خاص متمرکز خواهد شد.Aa همزمان با آغاز موج دوم کووید۱۹ و افزایش شدید آمار مبتلایان به این بیماری در اروپا، بلژیک نیز به عنوان آخرین کشور به قافله کشورهای اروپایی پیوست که برای دومین بار قرنطینه سراسری وضع کردند.به روز شده در: ۳۰/۱۰/۲۰۲۰ مکزیکی‌ها در اوج بیماری کووید-۱۹ خود را برای «روز مردگان» آماده می‌کنند.به روز شده در: ۳۰/۱۰/۲۰۲۰ دو زوج همجنسگرا در تایوان در یک مراسم ازدواج گروهی که توسط ارتش این کشور سازماندهی شده بود، با تکان دادن پرچم رنگین‌کمانی زندگی خود را در کنار یکدیگر آغاز کردند.

این حالت احتمالی سئوالی با این مضمون در اذهان مطرح کرده است که یکصدایی در نظام مدیریتی چه آثار مثبت و منفی‌ می‌تواند داشته باشد.   حسین کنعانی‌مقدم، فعال سیاسی اصولگرا، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در این‌باره اظهار داشت: یک‌دست شدن قدرت مفاهیم مختلفی دارد که قابل‌بررسی هستند. قرار است تعطیلات جاری مدارس در این کشور نیز سه روز تمدید شده و تا ۱۵ نوامبر (۲۵ آبان) ادامه خواهد یافت. اولا در قانون اساسی جمهوری اسلامی هیچ‌ اشاره‌ای به یک‌صدایی و وجود قدرت در دستان یک جناح سیاسی نشده است. جشن‌ «روز مردگان» در مکزیک ۳۱ اکتبر آغاز و ۲ نوامبر خاتمه می‌یابد. چندصدایی به دلیل تضارب آراء‌ و اعمال سلیقه‌های مختلف به طور قطع به یقین می‌تواند دستاوردهای مهمی داشته باشد. تنها در هفته گذشته حدود ۱۰۰ هزار مورد جدید ابتلای قطعی به کرونا در کشور ۱۱ و نیم میلیونی بلژیک مشاهده شد، آماری که در از زمان شیوع کرونا در این کشور تا کنون رکورد به حساب می‌آید.   دبیر کل حزب سبز در ادامه سخنانش گفت: در واقع اگر بتوانیم قدرت کشور را برای هم‌افزایی در راستای حل مشکلات موجود تجمیع کنیم،‌ می‌تواند اتفاقی باشد که به ما فرصت رسیدن به‌‌ پیشرفت و آرامش را بدهد.

به این معنی که سه قوه باید با هم‌ همکاری داشته باشند تا بتوانند با بهره‌گیری از همه پتانسیل‌های کشور موانع را یکی پس از دیگری از پیش رو بردارند. در شبانه روز منتهی به جمعه که نخستین روز از دور جدید قرنطینه سراسری در فرانسه بود، شمار کلی مبتلایان کرونا در کشور ۴۹ هزار و ۲۱۵ نفر اعلام شد..   او تصریح کرد: معمولا افکار عمومی به صاحبان نظام‌های اقتدارگرایی که دنبال تنفذ قدرت در حاکمیت هستند و به همین دلیل مردم را به راحتی رها کرده و تمرکزشان را روی اقتدار نظامی و امنیتی می‌گذارند، بی‌توجهی می‌کنند. در واقع ما در عین حال به اقتدار حاکمیتی که بر گرفته از قدرت مردم است، توجه نشان می‌دهیم و مراقبت می‌کنیم که این اقتدار کاملا در خدمت منافع عمومی باشد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، درگیری‌ها زمانی آغاز شد که صدها نفر با تجمع در مرکز شهر، به محدودیت‌هایی که شامل منع رفت و آمد شبانه و ممنوعیت خروج از شهر برای تعطیلات آخر هفته است، اعتراض کردند.   وی توضیح داد: اگر اصولگرایان بتوانند در انتخاباتی سالم و کاملا شفاف رای‌های لازم را برای دولت‌داری از مردم بگیرند، فی‌نفسه یک صدا شدن حاکمیت هیچ اشکالی ندارد. همانطور که قبلا اصلاح‌طلبان هم در گذشته چنین حالتی را تجربه کرده‌اند. به گفته این مقام پلیس، دو نفر در این درگیری بازداشت شدند.

اما اگر پیروزی در انتخابات در فضایی غیررقابتی و بدون رای‌اکثریت مردم باشد،‌ دولت بعدی حتما نمی‌تواند روی همراهی مردم حساب کند و واضح است که در صورت به وجود آمدن چنین موقعیتی، دولتی‌ها نمی‌توانند کارایی چندانی را از خود بروز بدهند. در نتیجه، مشکلات کشور نه تنها برطرف نخواهند شد بلکه روز به روز موانع‌ زیادتر می‌شوند. برخی معترضان نیز سطل‌های بزرگ زباله شهری را آتش زدند.   حسین کنعانی‌مقدم در پایان گفت: با نگاهی به کارنامه ماه‌های اولیه مجلس یازدهم،‌ به راحتی می‌توان مشاهده کرد نمایندگانی که با رای‌های کم‌شمار به مجلس راه یافته‌اند، عملا کارایی لازم را ندارند. دولت‌ها هم از این قاعده مستثنی نیستند و اگر انتخابات 1400 کم‌رای باشد،‌ دولت سیزدهم - چه اصولگرا و چه اصلاح‌طلب - نمی‌تواند کارآمدی مثبتی داشته باشد. بارسلون آسوشیتدپرس هم اینک تقریباً در تمام مناطق اسپانیا مقررات جدید قرنطینه به امید مهار کرونا وضع شده است، اما در کاتالونیا بارها و رستوران‌ها از اواسط ماه اکتبر بسته شده و مقامات، محدودیت‌های اضافی اعمال کرده‌اند.   چکیده گفت‌وگو با حسین کنعانی‌مقدم   -در قانون اساسی هیچ‌ اشاره‌ای به وجود قدرت در دستان یک جناح سیاسی نشده است -چندصدایی می‌تواند دستاوردهای مهمی داشته باشد -افکار عمومی به صاحبان نظام‌های اقتدارگرایی که دنبال تنفذ قدرت در حاکمیت هستند، بی‌توجهی می‌کنند -اگر پیروزی در انتخابات بدون رای‌اکثریت مردم باشد،‌ دولت بعدی نمی‌تواند روی همراهی مردم حساب کند -نمایندگانی که با رای‌های کم‌شمار به مجلس یازدهم راه یافته‌اند، عملا کارایی لازم را ندارند -اگر انتخابات کم‌رای باشد،‌ دولت سیزدهم نمی‌تواند کارآمدی مثبتی داشته باشد .