اصولگرا, اعتمادآنلاین, اینجا_بخوانیم

اصولگرا, اعتمادآنلاین

اگر اصولگرایان در انتخاباتی کاملا شفاف رای‌ بیاورند، یک صدا شدن حاکمیت هیچ اشکالی ندارد

حسین کنعانی‌مقدم گفت‌: اگر اصولگرایان بتوانند در انتخاباتی سالم و کاملا شفاف رای‌های لازم را برای دولت‌داری از مردم بگیرند، فی‌نفسه یک صدا شدن حاکمیت هیچ اشکالی ندارد. همانطور که قبلا اصلاح‌طلبان هم در گذشته چنین حالتی را تجربه کرده‌اند.

01/11/2020 03:24:00 ب.ظ

حسین کنعانی‌مقدم، فعال سیاسی اصولگرا ، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین :اگر اصولگرا یان در انتخاباتی کاملا شفاف رای‌ بیاورند، یک صدا شدن حاکمیت هیچ اشکالی ندارد/در قانون اساسی هیچ‌ اشاره‌ای به وجود قدرت در دستان یک جناح سیاسی نشده این مطلب را اینجا_بخوانیم 👇

حسین کنعانی‌مقدم گفت‌: اگر اصولگرا یان بتوانند در انتخاباتی سالم و کاملا شفاف رای‌های لازم را برای دولت‌داری از مردم بگیرند، فی‌نفسه یک صدا شدن حاکمیت هیچ اشکالی ندارد. همانطور که قبلا اصلاح‌طلبان هم در گذشته چنین حالتی را تجربه کرده‌اند.

فضای سیاسی منتهی به انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم نشان می‌دهد که اگر در طول ماه‌های باقی مانده تا آغاز فرایند ثبت‌نام کاندیداها اتفاق خاصی رخ ندهد، اصولگرایان به مانند مجلس یازدهم، دولت سیزدهم را هم از مرداد سال 1400 از آن خود خواهند دید و قدرت به نوعی در یک جناح خاص متمرکز خواهد شد. این حالت احتمالی سئوالی با این مضمون در اذهان مطرح کرده است که یکصدایی در نظام مدیریتی چه آثار مثبت و منفی‌ می‌تواند داشته باشد.

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند دروغ بگو تا رستگار شوی | DW | 23.07.2021 آرتین ایران‌نژاد در سردشت به خاک سپرده شد

 حسین کنعانی‌مقدم، فعال سیاسی اصولگرا، در گفت‌وگو بااعتمادآنلایندر این‌باره اظهار داشت: یک‌دست شدن قدرت مفاهیم مختلفی دارد که قابل‌بررسی هستند. اولا در قانون اساسی جمهوری اسلامی هیچ‌ اشاره‌ای به یک‌صدایی و وجود قدرت در دستان یک جناح سیاسی نشده است. چندصدایی به دلیل تضارب آراء‌ و اعمال سلیقه‌های مختلف به طور قطع به یقین می‌تواند دستاوردهای مهمی داشته باشد.

 دبیر کل حزب سبز در ادامه سخنانش گفت: در واقع اگر بتوانیم قدرت کشور را برای هم‌افزایی در راستای حل مشکلات موجود تجمیع کنیم،‌ می‌تواند اتفاقی باشد که به ما فرصت رسیدن به‌‌ پیشرفت و آرامش را بدهد. به این معنی که سه قوه باید با هم‌ همکاری داشته باشند تا بتوانند با بهره‌گیری از همه پتانسیل‌های کشور موانع را یکی پس از دیگری از پیش رو بردارند. headtopics.com

 او تصریح کرد: معمولا افکار عمومی به صاحبان نظام‌های اقتدارگرایی که دنبال تنفذ قدرت در حاکمیت هستند و به همین دلیل مردم را به راحتی رها کرده و تمرکزشان را روی اقتدار نظامی و امنیتی می‌گذارند، بی‌توجهی می‌کنند. در واقع ما در عین حال به اقتدار حاکمیتی که بر گرفته از قدرت مردم است، توجه نشان می‌دهیم و مراقبت می‌کنیم که این اقتدار کاملا در خدمت منافع عمومی باشد.

 وی توضیح داد: اگر اصولگرایان بتوانند در انتخاباتی سالم و کاملا شفاف رای‌های لازم را برای دولت‌داری از مردم بگیرند، فی‌نفسه یک صدا شدن حاکمیت هیچ اشکالی ندارد. همانطور که قبلا اصلاح‌طلبان هم در گذشته چنین حالتی را تجربه کرده‌اند. اما اگر پیروزی در انتخابات در فضایی غیررقابتی و بدون رای‌اکثریت مردم باشد،‌ دولت بعدی حتما نمی‌تواند روی همراهی مردم حساب کند و واضح است که در صورت به وجود آمدن چنین موقعیتی، دولتی‌ها نمی‌توانند کارایی چندانی را از خود بروز بدهند. در نتیجه، مشکلات کشور نه تنها برطرف نخواهند شد بلکه روز به روز موانع‌ زیادتر می‌شوند.

 حسین کنعانی‌مقدم در پایان گفت: با نگاهی به کارنامه ماه‌های اولیه مجلس یازدهم،‌ به راحتی می‌توان مشاهده کرد نمایندگانی که با رای‌های کم‌شمار به مجلس راه یافته‌اند، عملا کارایی لازم را ندارند. دولت‌ها هم از این قاعده مستثنی نیستند و اگر انتخابات 1400 کم‌رای باشد،‌ دولت سیزدهم - چه اصولگرا و چه اصلاح‌طلب - نمی‌تواند کارآمدی مثبتی داشته باشد.

 چکیده گفت‌وگو با حسین کنعانی‌مقدم -در قانون اساسی هیچ‌ اشاره‌ای به وجود قدرت در دستان یک جناح سیاسی نشده است-چندصدایی می‌تواند دستاوردهای مهمی داشته باشد-افکار عمومی به صاحبان نظام‌های اقتدارگرایی که دنبال تنفذ قدرت در حاکمیت هستند، بی‌توجهی می‌کنند headtopics.com

یک شهروند کانادایی ایرانی‌تبار اتهامات خود مبنی بر نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران را پذیرفت گلایه رهبر انقلاب از رعایت‌نشدن توصیه‌های متعدد قبلی درباره آب خوزستان و فاضلاب اهواز ارتش دانمارک از مشاهده کشتی‌های نیروی دریایی ایران در دریای بالتیک «با مقصد احتمالی روسیه» خبر داد

-اگر پیروزی در انتخابات بدون رای‌اکثریت مردم باشد،‌ دولت بعدی نمی‌تواند روی همراهی مردم حساب کند-نمایندگانی که با رای‌های کم‌شمار به مجلس یازدهم راه یافته‌اند، عملا کارایی لازم را ندارند ادامه مطلب: 🌐 اعتمادآنلاين »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

کرونا در اروپا؛ آغاز قرنطینه سراسری دوم در بلژیک و درگیری در بارسلونسخنگوی پلیس بارسلون شمار تظاهرکنندگان را ۷۰۰ نفر ذکر کرده و گفته است که برخی از آنها به سوی پلیس «اشیا خطرناک» پرتاب کرده‌اند.

برگزاری جشن‌های «روز مردگان» در مکزیک در اوج شیوع ویروس کرونامکزیکی‌ها در این مراسم سنتی که ۳۱ اکتبر آغاز و ۲ نوامبر پایان می‌یابد به مقام درگذشتگان و عزیزان خود ادای احترام می‌کنند.

ویدئو؛ حضور دو زوج همجنسگرا در مراسم ازدواج دست‌جمعی در تایوانتایوان یکی از کشورهای پیشرو در شرق آسیا در زمینه حقوق همجنسگرایان است و به آن‌ها حق ثبت رسمی ازدواج را نیز اعطا کرده است. دنیا را به گند کشیدید🤬🤬🤬 دلاتون شاد لعنت

euronews - اخبار بین المللی در مورد ویروس کرونا در ایرانویروس کرونا در ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی تشگیلات و حکومت ایران تا حالا از شئونیزم فارسی بهره برداری میکرد که کرونا را هم برای سودجوئی و بهره برداری اش اضافه کرده. کمترین وظیفه ما در این برهه حساس اینه که رسانه ها رو وادار کنیم تا در راهی که منتهی به براندازی رژیمه قدم بردارند نه اینکه به اصلاح طلبان و مجاهدین و امثالهم تریبون بدند HardtaLkinvitePahLavi گوه تو روح الله و قران و اسلام گوه تو روح ملا و رهبر و بسیج و پاسدار گوه تو روح کمونیست و مجاهدین خدا اگه وجود داره. ریده با این مدیریتش

دستکم ۴ کشته و ۱۲۰ زخمی در پی وقوع زلزله در غرب ترکیهوزارت سلامت ترکیه اعلام کرد که زلزله در این کشور دستکم چهار کشته به جای گذاشته است.

در پی انتشار گزارشی در ارتباط با «یهودستیزی» در حزب کارگر بریتانیا، عضویت جرمی کربین در این حزب تعلیق شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. اینا همش نشونه آزادیه.... البته آزادی دروغین این نشان میدهد لابی اسرائیل چقدر در بریتانیا قوی است - قوی تر از نظام پادشاهی و ملکه انگلیس !! اول نگذاشتند کربین به نخست وزیری انتخاب شود، بعد زمینه استعفای او را از حزب کارگر فراهم کردند و نهایتاً دارند سعی دارند اورا حتی از حزب کارگر اخراج کنند. باور کردنی نیست !!! اگر تکفیریهای وهابی مسلمون باشند شاید صهیونیستها هم یهودی باشند خخخخ