اگر یکی از متحدان ترامپ به استقبال سردار سلیمانی می‌رفت، دستور حمله لغو می‌شد

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 53%

نیویورک تایمز: اگر یکی از متحدان ترامپ به استقبال سردار سلیمانی می‌رفت، دستور حمله لغو می‌شد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایلنا به نقل از نیویورک تایمز، در واکنش به حمله به سفارت آمریکا در بغداد، ترور سردار سلیمانی یکی از گزینه‌هایی بود که پنتاگون به ترامپ ارائه کرد اما شاید تصور نمی‌شد که ترامپ این گزینه را که شدید‌ترین گزینه بوده است، مدنظر قرار دهد.

ترور سردار سلیمانی مخالفانی داشت اما چندین نفر از نزدیک‌ترین نزدیکان ترامپ مانند «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور و «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، مشوقان اصلی ترامپ برای اجرای این تصمیم بودند. درست است که مقام‌های ارشد نظامی آمریکا گزینه ترور سلیمانی را مطرح کردند اما فکر نمی‌کردند که ترامپ این گزینه را تأیید و اجرایی کند.

به گفته مقام‌های دولتی و وزارت دفاع آمریکا، ترامپ ابتدا گزینه ترور را رد کرد اما نهایتاً ترامپ به شدیدترین گزینه روی آورد و مقام‌های پنتاگون را متعجب کرد. بعد از تصمیم ترامپ فرماندهی عملیات‌های ویژه ارتش آمریکا مترصد فرصتی برای ترور سردار سلیمانی بود. مقام‌های اطلاعاتی و نظامی این حمله را بر اساس اطلاعاتی که توسط جاسوسان و خبرچین‌ها و نهادهای اطلاعاتی و رادارها و تجهیزات خود کسب کرده بودند ترتیب دادند و فقط به دنبال اجرای فرمان ترور بودند. در نهایت روز جمعه این اتفاق افتاد. البته این حمله بستگی داشت که چه کسی به استقبال سردار سلیمانی برود اگر فرد دیگری به استقبال سردار سلیمانی می‌رفت که از متحدان ترامپ بود این حمله لغو می‌شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترامپ هدف از ترور سردار سلیمانی را جلوگیری از جنگ خواندرئیس جمهور آمریکا امشب در سخنانی حمله جنایتکارانه پهپادهای این کشور به بغداد را که به شهادت سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران انجامید تایید و اعلام کرد این حمله به دستور وی صورت گرفته است. آقای پرزیدنت، دوستت داریم ❤️ realDonaldTrump TnxPOTUS4Soleimani مش قاسم به جهان بی باقی در ناکجاآباد شتافتنش... قاعش سید علی شاه ترامپ گوه خورد .
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ:هدف از کشتن سلیمانی جلوگیری از جنگ بوددونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا: (در ارتباط با کشته شدن قاسم سلیمانی) برای آغاز جنگ این اقدام را انجام ندادیم بلکه برای جلوگیری از بروز یک جنگ این کار را کردیم ترامپ با بیان اینکه ایران منشا بی ثباتی در منطقه است تاکید کرد که به دنبال تغییر رژیم در این کشور نیستند هه😏 جاشو خیس کرده احتمالا، فهمیده چه غلطی کرده منتظر باشه به زودی HardRevenge
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ادعاهای جدید معاون ترامپ درباره فعالیت‌های سردار سلیمانیمعاون رئیس جمهور آمریکا: سردار سلیمانی در سفر مخفیانه به افغانستان به ۱۰ تن از ۱۲ تروریستی که حملات یازده سپتامبر را در آمریکا انجام دادند، کمک کرده بود! کثافت کاریاتون داره میریزه بیرون کم‌کم TnxPOTUS4Soleimani فکر کنم نوارشون روی 11 سپتامبر گیر کرده هنوز. زدن یه هواپیمای مسافربری رو با 300 مسافر بی دفاع پودر کردند چیزی بهشون نگفتیم روشون زیاد شده. ایندفعه سرمون کلاه نمیره اینقدر هستیم تا انتقام_سخت رو ببینیم. احتمالا پای اون خدابیامرز به جنگ های داخلی امریکا هم باز میشه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

برنامه‌ریزی‌ها برای ترور سردار سلیمانی پس از ۲۷ دسامبر آغاز شدعملیات ترور فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران اتقلاب اسلامی در عرض چندین روز سازماندهی شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

جزئیات عملیات ترور سردار سلیمانی/ پهپاد آمریکایی از قطر برخواسته بوددیلی میل مدعی شد؛ جزئیات عملیات ترور سردار_سلیمانی/ پهپاد آمریکایی از قطر برخواسته بود ببینیم با قطر که بعد از ترکیه شاهراه اصلی دور زدن تحریم هاست چه برخوردی خواهند داشت!!!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اسکای نیوز ادعا کرد: عراق در حال تحقیق از خدمه پرواز سردار سلیمانی استادعای اسکای نیوز: عراق درحال تحقیق از خدمه پرواز سردار سلیمانی است شبکه اسکای نیوز مدعی شد که در پی شهادت سردار سلیمانی، مقامات عراقی دو فرد را بازداشت کردند و درحال تحقیق از کارمند اطلاعاتی فرودگاه و خدمه هواپیمایی هستند که سردار سلیمانی را به بغداد آورد از کجا معلوم خودشون لوش نداده باشند ؟!😆
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »