اکو اولویتی مهم در پارادایم حاکم بر سیاست منطقه ای و بخش مهمی از سیاست همسایگی جمهوری اسلامی ایران است/ تجارت 10 درصدی میان کشورهای عضو اکو، به هیچ‌وجه قابل قبول نیست

15/12/1399 02:30:00 ب.ظ

رئیس جمهور در اجلاس مجازی سران اکو: اکو اولویتی مهم در پارادایم حاکم بر سیاست منطقه ای و بخش مهمی از سیاست همسایگی جمهوری اسلامی ایران است/ تجارت ۱۰ درصدی میان کشورهای عضو اکو، به هیچ‌وجه قابل قبول نیست

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت ظرفیت های غنی و پتانسیل های ارزشمندِ منابع انسانی و طبیعی، ذخایر انرژی، اقتصادهای مکمل، بخش خصوصی علاقمند و نیز مزیت های ممتاز مواصلاتی منطقه ای و جهانی منطقه اکو تاکید کرد که سازمان همکاری اقتصادی (اکو) اولویتی مهم در پارادایم حاکم بر سیاست منطقه ای و بخش مهمی از سیاست همسایگی جمهوری اسلامی ایران است. بسم الله الرحمن الرحیم رئیس جمهور محترم کشور برادر و دوست ترکیه بسیار خرسندیم که بار دیگر فرصت یافتم تا در جمع سران محترم کشورهای عضو اکو حضور یابم.

رؤسای محترم جمهور، سازمان همکاری اقتصادی (اکو) اولویتی مهم در پارادایم حاکم بر سیاست منطقه‌ای و بخش مهمی از سیاست همسایگی جمهوری اسلامی ایران است. منطقه اکو از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های ارزشمندِ منابع انسانی و طبیعی، ذخایر انرژی، اقتصادهای مکمل، بخش خصوصی علاقمند، و نیز مزیت‌های ممتاز مواصلاتی منطقه ای و جهانی بهره‌مند است.

تاکنون گام‌های مهمی در جهت ارتقاء همکاری‌های اقتصادی در سازمان اکو برداشته شده و دست آوردهای ارزشمندی حاصل شده است. البته در برخی حوزه‌های کلیدی همچون تجارت، دست آوردها کمتر از حد انتظار بوده است. با وجود پتانسیل تجاری بالا و فراهم بودن زیرساخت‌های لازم، تجارت درون منطقه‌ای کماکان زیر 10 درصد است که به هیچ‌وجه قابل قبول نیست. این نقیصه در سند چشم انداز 2025 اکو نیز بدرستی مورد توجه قرار گرفته است.

- تمرکز بر روی اجرائی کردن موافقت‌نامه‌های تجاری و یافتن راه‌های جدید برای توسعه و ترویج تجارت درون گروهی در منطقه اکو،

ادامه مطلب:
پاد »
Loading news...
Failed to load news.

تکلیف مارو درباره مرجعیت شیعه مشخص کنید خواننده ی پیش رو ترجمه ی متن موجود نیست. language:persian(iran) ... حس خوب را با من تجربه کنید.

آیا دردهای «هپکو» درمان می‌شود؟ / هنوز سیاست واردات بر تولید ارجح استبا حل شدن مشکل تهاتر بدهی‌ها، کارگران هپکو اراک انتظار دارند تولید روی غلتک بیفتد و موانع برطرف شود. محاله سیستم فاسده ... مگه اینجا ژاپنه؟

تاثیر سیاست منطقه‌ای ایران بر نقش این کشور در روند صلح افغانستانیکی از اندیشمندان ایرانی روابط بین الملل تاکید کرد ایران اگر خواهان جایگاه لازم و متناسب با منافع خود در پروسه صلح افغانستان است باید سیاست منطقه ای خود را مورد بازنگری جدی قرار دهد. - خبرگزاری آناتولی البته در حکومت ایران سیاست حاکم نیست و مکر و حیله و توجیح و تحریف و جنک و دروغ و ریای علوم بی منطق جاهلیت فتنه سازی بازی با فکرها حاکمست.بنابرین سیاست جاهلانه فرقه فارسیسم اشغالگر ایران در تمام زمینه ها مشترک با صلیبچیها، خیانت به اتحاد ملتهای ایرانیان و تورکان و منطقه است.

رئیس جمهور چاد جان خود را بر اثر اصابت گلوله در منطقه درگیری از دست دادرئیس‌جمهور چاد جان خود را بر اثر اصابت گلوله در منطقه درگیری از دست داد

ظریف: اظهارات اشخاص نباید با سیاست رسمی دولت اشتباه گرفته شود | DW | 05.03.2021محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران با ارسال یک پیام توییتری اعلام کرد که اظهارات شخصیت‌های سیاسی ایران پیرامون برجام ارتباطی با دولت ندارد و سیاست‌های رسمی دولت ایران از کانال وزارت خارجه ایران اعمال می‌شود. باشه تو حرف زياد نزن تا پدر نگه تو يكى گوه زيادى نخور حرف راست. و هر کس گفت : باشه، در جواب باید گفت: ..... وا شه.

هنری کیسینجر از بایدن خواست به سیاست ترامپ درباره ایران ادامه دهد | DW | 04.03.2021هنری کیسینجر، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا سیاست خاورمیانه‌ای ترامپ را سیاست صحیحی دانسته و خواستار تداوم آن شده است. کیسینجر بر این باور است که دولت بایدن نمی‌باید موضوع ایران را مستقل از مسائل خاورمیانه در نظر بگیرد. تصدیق میکنند ایران روی نمودار صعودی قدرت است کسینجر(کفتارپیر) یک صهیونیسم کثیف خونخواراست ،که دستش آلوده به خون هزاران بیگناه است پیر مرد همه را نگران کرده .ظاهرا گوش شنوا نداره . احتیاج بیک اوردنگی داره که همه چیز بیاد سرجاش