اکو اولویتی مهم در پارادایم حاکم بر سیاست منطقه ای و بخش مهمی از سیاست همسایگی جمهوری اسلامی ایران است/ تجارت 10 درصدی میان کشورهای عضو اکو، به هیچ‌وجه قابل قبول نیست

  • 📰 PadDolat
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس جمهور در اجلاس مجازی سران اکو: اکو اولویتی مهم در پارادایم حاکم بر سیاست منطقه ای و بخش مهمی از سیاست همسایگی جمهوری اسلامی ایران است/ تجارت ۱۰ درصدی میان کشورهای عضو اکو، به هیچ‌وجه قابل قبول نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در چهاردهمین نشست سران سازمان همکاری اقتصادی که با شعار "همکاری اقتصادی منطقه ای در دوران پساکرونا" به صورت مجازی و با حضور سران 10 کشور عضو برگزار شد، گفت: با وجود پتانسیل تجاری بالا و فراهم بودن زیرساخت‌های لازم، تجارت درون منطقه ای میان کشورهای عضو اکو، کماکان زیر 10 درصد می باشد که به هیچ‌وجه قابل قبول نیست.

باور ما براین است که می بایست بر عملیاتی کردن برنامه‌های مصوب سازمان اکو متمرکز شویم تا با سرعت مناسب در مسیر تحقق اهداف تعریف شده سازمان حرکت نماییم. در این راستا چند پیشنهاد ارائه می‌نمایم: همچنین با برخورداری از موقعیت کم نظیر جغرافیایی خود در حوزه ترانزیت کالا، آمادگی داریم امکانات و ظرفیت‌های شبکه حمل و نقلی خود و نیز زیرساخت‌های موجود در مناطق مجاور آبهای آزاد در خلیج فارس و دریای عمان را به عنوان پل ارتباطی میان آسیای میانه با آب‌های بین‌المللی در اختیار اعضای اکو بویژه کشورهای محصور در خشکی و در خدمت توسعه تجارت خارجی آنها قرار دهیم.جامعه جهانی امروز چالش‌های خطرناکی را تجربه می‌کند که تمامی شئونات حیات بشری را متاثر کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تکلیف مارو درباره مرجعیت شیعه مشخص کنید

خواننده ی پیش رو ترجمه ی متن موجود نیست. language:persian(iran) ... حس خوب را با من تجربه کنید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 18. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آیا دردهای «هپکو» درمان می‌شود؟ / هنوز سیاست واردات بر تولید ارجح استبا حل شدن مشکل تهاتر بدهی‌ها، کارگران هپکو اراک انتظار دارند تولید روی غلتک بیفتد و موانع برطرف شود. محاله سیستم فاسده ... مگه اینجا ژاپنه؟
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تاثیر سیاست منطقه‌ای ایران بر نقش این کشور در روند صلح افغانستانیکی از اندیشمندان ایرانی روابط بین الملل تاکید کرد ایران اگر خواهان جایگاه لازم و متناسب با منافع خود در پروسه صلح افغانستان است باید سیاست منطقه ای خود را مورد بازنگری جدی قرار دهد. - خبرگزاری آناتولی البته در حکومت ایران سیاست حاکم نیست و مکر و حیله و توجیح و تحریف و جنک و دروغ و ریای علوم بی منطق جاهلیت فتنه سازی بازی با فکرها حاکمست.بنابرین سیاست جاهلانه فرقه فارسیسم اشغالگر ایران در تمام زمینه ها مشترک با صلیبچیها، خیانت به اتحاد ملتهای ایرانیان و تورکان و منطقه است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رئیس جمهور چاد جان خود را بر اثر اصابت گلوله در منطقه درگیری از دست دادرئیس‌جمهور چاد جان خود را بر اثر اصابت گلوله در منطقه درگیری از دست داد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ظریف: اظهارات اشخاص نباید با سیاست رسمی دولت اشتباه گرفته شود | DW | 05.03.2021محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران با ارسال یک پیام توییتری اعلام کرد که اظهارات شخصیت‌های سیاسی ایران پیرامون برجام ارتباطی با دولت ندارد و سیاست‌های رسمی دولت ایران از کانال وزارت خارجه ایران اعمال می‌شود. باشه تو حرف زياد نزن تا پدر نگه تو يكى گوه زيادى نخور حرف راست. و هر کس گفت : باشه، در جواب باید گفت: ..... وا شه.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

هنری کیسینجر از بایدن خواست به سیاست ترامپ درباره ایران ادامه دهد | DW | 04.03.2021هنری کیسینجر، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا سیاست خاورمیانه‌ای ترامپ را سیاست صحیحی دانسته و خواستار تداوم آن شده است. کیسینجر بر این باور است که دولت بایدن نمی‌باید موضوع ایران را مستقل از مسائل خاورمیانه در نظر بگیرد. تصدیق میکنند ایران روی نمودار صعودی قدرت است کسینجر(کفتارپیر) یک صهیونیسم کثیف خونخواراست ،که دستش آلوده به خون هزاران بیگناه است پیر مرد همه را نگران کرده .ظاهرا گوش شنوا نداره . احتیاج بیک اوردنگی داره که همه چیز بیاد سرجاش
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »