اکنون وقت امتیاز گرفتن ایران از آمریکاست/ترامپ هرگز فرمان جنگ را امضا نمی‌کند/ تغییر لحن ترامپ نتیجه تلاش‌های ماکرون است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 53%

استاد دانشگاه یوسی‌ال‌اِی در گفت‌وگو با ایلنا: اکنون وقت امتیاز گرفتن ایران از آمریکاست/ترامپ هرگز فرمان جنگ را امضا نمی‌کند/ تغییر لحن ترامپ نتیجه تلاش‌های ماکرون است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

، (Richard D. Anderson) استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه یوسی‌ال‌اِی (آمریکا) است. وی در گفت‌وگو با ایلنا نظرات خود را درباره تنش‌ها در خلیج فارس مطرح کرد.در ابتدا در مورگفت: اکنون تنش‌ها در خلیج فارس و در روابط میان ایران و آمریکا نتیجه اقدامات آمریکاست. ترامپ با خروج از برجام زمینه این اتفاق را ایجاد کرده است و زمینه‌ساز اتفاقات بعدی است. کاهش تعهدات برجامی ایران و سقوط پهپاد همه نتیجه اقدامات آمریکایی‌هاست.

وی هم چنین در مورد تلاش‌های ماکرون برای کاهش تنش‌ها گفت: ماکرون می‌خواهد تنش را کاهش دهد زیرا اروپا به محصولات نفتی خلیج فارس بسیار وابسته است و صحبت‌های اخیر ترامپ برای مذاکره با ایران نتیجه تلاش‌های ماکرون و نشست گروه هفت است.با بیان اینکه ترامپ برای محبوبیت در سیاست، باید با ایران مذاکره انجام دهد، گفت: امیدوارم ایرانی‌ها هم بخواهند با ترامپ مذاکره کنند. مذاکره با ترامپ اتفاق بدی نیست. همان‌طور که ترامپ با رهبران طالبان و کره شمالی صحبت کرده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بحث بولتون و ترامپ بر سر برداشتن شماری از تحریم‌ها علیه ایرانمشاور امنیت ملی پیشین آمریکا در حالی از کاخ سفید کنار گذاشته شد که رئیس‌جمهوری این کشور، پیشنهاد کرده بود که ممکن است برخی تحریم‌ها علیه ایران را بردارد
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ادامه موج مهاجرت در ورزش ایران| علیرضا فغانی داور سرشناس فوتبال، از ایران رفت♦️ادامه موج مهاجرت در ورزش ایران| علیرضا فغانی داور سرشناس فوتبال، از ایران رفت ⚡️علیرضا فغانی داور بین المللی و سرشناس فوتبال ایران که پیشتر از مهاجرت خود به استرالیا خبر داده بود، امروز یکشنبه به همراه خانواده‌اش ایران را ترک کرد و راهی استرالیا شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دونالد ترامپ و جان بولتون بر سر لغو تحریم‌های ایران مشاجره کرده بودندایران می‌گوید تا زمانی که تحریم‌ها لغو نشود، حاضر به مذاکره با ایالات متحده آمریکا نیست و رئیس جمهوری آمریکا نیز روز چهارشنبه در جریان گفتگویش با خبرنگاران، احتمال رفع تحریم‌های ایران را رد نکرد. او در پاسخ به پرسشی دربارۀ احتمال کاهش تحریم‌ها گفت: «ببینیم چه پیش می‌آید.» بولتون مرد بزرگی ست...واقع بین و تجربیات او در دوران نومحافظه_کاران ذی قیمت تلقی می گردد ترامپ خیلی مرد ترسویی است واقعا ؟!!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادامه موضع‌گیری‌های متناقض ترامپ درباره «ملاقات با ایران»ادامه موضع‌گیری‌های متناقض ترامپ درباره «ملاقات با ایران»: اخبار جعلی اعلام می‌کند که من مایلم با ایران «بدون هیچ شرطی» ملاقات کنم. این یک گزاره غلط است (مثل همیشه!).
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

صبح روز بعد از مشاجره بولتون و ترامپ بر سر ایران، وی از کاخ سفید اخراج شدرویترز در گزارشی به علت اخراج جان بولتون پرداخت و نوشت: صبح روز بعد از مشاجره بولتون و ترامپ بر سر ایران، بولتون از کاخ سفید اخراج شد، اگرچه او و ترامپ درباره اینکه چه کسی این تصمیم را گرفته است اختلاف نظر دارند. رئیس‌جمهور گفته که وی را اخراج کرده است، درحالیکه بولتون گفته استعفا داده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سهم ایران از اقتصاد جهانی چقدر است؟سهم ایران از اقتصاد جهان بانک جهانی: *۴۰ درصد اقتصاد جهان در اختیار چین و آمریکاست *ایران با تولید ناخالص داخلی بیش از ۴۵۴ میلیارد دلار، بالاتر از نروژ و امارات و پایین‌تر از اتریش و تایلند در رده ۲۷ ایستاده است *سهم ایران از اقتصاد جهانی ۰.۵۳ درصد است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »