اکنون وقت امتیاز گرفتن ایران از آمریکاست/ترامپ هرگز فرمان جنگ را امضا نمی‌کند/ تغییر لحن ترامپ نتیجه تلاش‌های ماکرون است

16/09/2019 08:09:00 ق.ظ

استاد دانشگاه یوسی‌ال‌اِی در گفت‌وگو با #ایلنا: اکنون وقت امتیاز گرفتن ایران از آمریکاست/ترامپ هرگز فرمان جنگ را امضا نمی‌کند/ تغییر لحن ترامپ نتیجه تلاش‌های ماکرون است

ایلنا, ایران

استاد دانشگاه یوسی‌ال‌اِی در گفت‌وگو با ایلنا : اکنون وقت امتیاز گرفتن ایران از آمریکاست/ترامپ هرگز فرمان جنگ را امضا نمی‌کند/ تغییر لحن ترامپ نتیجه تلاش‌های ماکرون است

استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه یوسی‌ال‌اِی ، بر نیاز ترامپ به مذاکره با ایران تاکید کرد و گفت: ترامپ برای محبوبیت در سیاست، باید با ایران مذاکره انجام دهد و اکنون شرایطی است که ایران می‌تواند امتیازات مورد نظر خود را از ترامپ بگیرد

، (Richard D. Anderson) استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه یوسی‌ال‌اِی (آمریکا) است. وی در گفت‌وگو با ایلنا نظرات خود را درباره تنش‌ها در خلیج فارس مطرح کرد.کاهش تعهدات برجامی ایران و سقوط پهپاد همه نتیجه اقدامات آمریکایی‌هاستاندرسوندر ابتدا در مورگفت: اکنون تنش‌ها در خلیج فارس و در روابط میان ایران و آمریکا نتیجه اقدامات آمریکاست. ترامپ با خروج از برجام زمینه این اتفاق را ایجاد کرده است و زمینه‌ساز اتفاقات بعدی است. کاهش تعهدات برجامی ایران و سقوط پهپاد همه نتیجه اقدامات آمریکایی‌هاست.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

بحث بولتون و ترامپ بر سر برداشتن شماری از تحریم‌ها علیه ایرانمشاور امنیت ملی پیشین آمریکا در حالی از کاخ سفید کنار گذاشته شد که رئیس‌جمهوری این کشور، پیشنهاد کرده بود که ممکن است برخی تحریم‌ها علیه ایران را بردارد

ادامه موج مهاجرت در ورزش ایران| علیرضا فغانی داور سرشناس فوتبال، از ایران رفت♦️ادامه موج مهاجرت در ورزش ایران | علیرضا فغانی داور سرشناس فوتبال، از ایران رفت ⚡️علیرضا فغانی داور بین المللی و سرشناس فوتبال ایران که پیشتر از مهاجرت خود به استرالیا خبر داده بود، امروز یکشنبه به همراه خانواده‌اش ایران را ترک کرد و راهی استرالیا شد.

دونالد ترامپ و جان بولتون بر سر لغو تحریم‌های ایران مشاجره کرده بودند ایران می‌گوید تا زمانی که تحریم‌ها لغو نشود، حاضر به مذاکره با ایالات متحده آمریکا نیست و رئیس جمهوری آمریکا نیز روز چهارشنبه در جریان گفتگویش با خبرنگاران، احتمال رفع تحریم‌های ایران را رد نکرد. او در پاسخ به پرسشی دربارۀ احتمال کاهش تحریم‌ها گفت: «ببینیم چه پیش می‌آید.» بولتون مرد بزرگی ست...واقع بین و تجربیات او در دوران نومحافظه_کاران ذی قیمت تلقی می گردد ترامپ خیلی مرد ترسویی است واقعا ؟!!

ادامه موضع‌گیری‌های متناقض ترامپ درباره «ملاقات با ایران»ادامه موضع‌گیری‌های متناقض ترامپ درباره «ملاقات با ایران »: اخبار جعلی اعلام می‌کند که من مایلم با ایران «بدون هیچ شرطی» ملاقات کنم. این یک گزاره غلط است (مثل همیشه!).

صبح روز بعد از مشاجره بولتون و ترامپ بر سر ایران، وی از کاخ سفید اخراج شدرویترز در گزارشی به علت اخراج جان بولتون پرداخت و نوشت: صبح روز بعد از مشاجره بولتون و ترامپ بر سر ایران ، بولتون از کاخ سفید اخراج شد، اگرچه او و ترامپ درباره اینکه چه کسی این تصمیم را گرفته است اختلاف نظر دارند. رئیس‌جمهور گفته که وی را اخراج کرده است، درحالیکه بولتون گفته استعفا داده است.

سهم ایران از اقتصاد جهانی چقدر است؟سهم ایران از اقتصاد جهان بانک جهانی: *۴۰ درصد اقتصاد جهان در اختیار چین و آمریکاست * ایران با تولید ناخالص داخلی بیش از ۴۵۴ میلیارد دلار، بالاتر از نروژ و امارات و پایین‌تر از اتریش و تایلند در رده ۲۷ ایستاده است *سهم ایران از اقتصاد جهانی ۰.۵۳ درصد است

ریچارد اندرسون ، (Richard D.به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی نیوز، «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا در حالی از کاخ سفید کنار گذاشته شد که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری این کشور، پیشنهاد کرده بود که ممکن است برخی تحریم‌ها علیه ایران را بردارد تا تهران را به میز مذاکره بازگردد.الیوت اِنگل: مردم ایران باید بتوانند مانند آمریکا از دموکراسی برخوردار شوند الیوت انگل، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان به سوال خبرنگار صدای آمریکا پاسخ داد.بیشتر بخوانید:.

Anderson) استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه یوسی‌ال‌اِی (آمریکا) است. وی در گفت‌وگو با ایلنا نظرات خود را درباره تنش‌ها در خلیج فارس مطرح کرد.  این منبع گفت که ترامپ ایده برداشتن تحریم‌ها علیه ایران را طی مذاکره‌ای با بولتون در روز دوشنبه در اتاق بیضی مطرح کرده بود. کاهش تعهدات برجامی ایران و سقوط پهپاد همه نتیجه اقدامات آمریکایی‌هاست اندرسون در ابتدا در مورگفت: اکنون تنش‌ها در خلیج فارس و در روابط میان ایران و آمریکا نتیجه اقدامات آمریکاست. این مراسم یادبود به قربانیان مجموعه اعدام‌‌های زندانیان سیاسی ایران که در سال ۱۳۶۷/ ۱۹۸۸ توسط دولت جمهوری اسلامی در سراسر ایران روی داد، اختصاص داشت. ترامپ با خروج از برجام زمینه این اتفاق را ایجاد کرده است و زمینه‌ساز اتفاقات بعدی است.  کاخ سفید هنوز واکنشی به این گزارش نشان نداده است. کاهش تعهدات برجامی ایران و سقوط پهپاد همه نتیجه اقدامات آمریکایی‌هاست.

مذاکرات جدید با ایران حمایت نظامیان را به همراه خواهد داشت وی در مورد آینده روابط و حل تنش‌ها گفت:  ترامپ می‌تواند با مذاکراتی تنش  را برطرف سازد، افرادی که از او حمایت می‌کنند هم خوشحال می‌شوند. شاید تفاوت‌هایی در سیاست‌‌گذاری داشته باشیم، ولی همه به آزادی‌های اساسی معتقدیم. بخش اعظم حامیان  ترامپ شامل افراد نظامی می‌شوند.  زیرا وی به آنها قول می‌دهد که ارتش دیگر نیازی به آغاز یک درگیری نظامی جدید ندارد و مذاکرات جدید با ایران حمایت نظامیان را به همراه خواهد داشت. اگر ایران تنگه هرمز را ببندد ترامپ خوشحال می‌شود این استاد دانشگاه در ادامه گفت: ترامپ تصور می‌کند که فشار حداکثری بر ایران، ایران را به سمت میز مذاکره باز می‌گرداند، اما این فقط همان چیزی است که ترامپ می‌خواهد. بگویم که من درباره یک رهبر خاص حرف نمی‌زنم و برای یک حزب سیاسی خاص تلاش نمی‌کنم. او اهمیتی نمی‌دهد ایران در برابر فشار مقاومت کند، زیرا به دنبال پیروزی سیاسی در ایالات متحده است، حتی ترامپ از برخی واکنش‌های ایران خوشحال می‌شود مثلا اگر ایران تنگه هرمز را ببندد راه برای صادرات شل(نفت آمریکا) باز می‌شود و درآمد آمریکا بالا می‌رود.

صحبت‌های اخیر ترامپ برای مذاکره با ایران نتیجه تلاش‌های ماکرون و نشست گروه هفت است وی هم چنین در مورد تلاش‌های ماکرون برای کاهش تنش‌ها گفت: ماکرون می‌خواهد تنش را کاهش دهد زیرا اروپا به محصولات نفتی خلیج فارس بسیار وابسته است و صحبت‌های اخیر ترامپ برای مذاکره با ایران نتیجه تلاش‌های ماکرون و نشست گروه هفت است. ترامپ برای محبوبیت در سیاست، باید با ایران مذاکره کند ریچارد اندرسون با بیان اینکه ترامپ برای محبوبیت در سیاست، باید با ایران مذاکره انجام دهد، گفت: امیدوارم ایرانی‌ها هم بخواهند با ترامپ مذاکره کنند. چنین فعالیت‌هایی جنایت علیه بشریت است. مذاکره با ترامپ اتفاق بدی نیست. همان‌طور که ترامپ با رهبران طالبان و کره شمالی صحبت کرده است. دیدار با حسن روحانی اتفاقی محتمل است وی هم چنین گفت: وقتی دیدار با طالبان و رهبر کره شمالی اتفاق افتاد، دیدار با حسن روحانی نیز اتفاقی محتمل است. در آن زمان این لایحه در صحن مجلس نمایندگان مطرح نشد.

من معتقدم احتمال مذاکره وجود دارد ولی در مورد دستاوردهای این مذاکره نمی‌توانیم چیزی بگوییم. ایران می‌تواند امتیازات مورد نظر خود را از ترامپ بگیرد استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه یوسی‌ال‌اِی با تاکید بر اینکه اکنون شرایطی است که ایران می‌تواند امتیازات مورد نظر خود را از ترامپ بگیرد، خاطرنشان کرد: ایران خواهان برطرف شدن تحریم‌هاست. از سوی دیگر آمریکا خواهان حمایت اسرائیل است بنابراین ترامپ برای برداشتن تحریم‌ها شرایط پیچیده‌ای دارد. خود ظریف، خامنه‌ای و روحانی در پنهان کردن این قتل عام دست دارند. ترامپ هرگز فرمان جنگ را امضا نمی‌کند وی هم چنین در مورد اخراج بولتون گفت:  او می‌خواست جنگی علیه ایران، علیه طالبان، علیه روسیه در اوکراین، علیه ونزوئلا و علیه کره شمالی انجام دهد. با توجه به تمایل ترامپ به مذاکره بولتون دیگر نمی‌توانست در کاخ سفید بماند.

از سوی دیگر علیرغم تهدیدها ترامپ انسان جنگ‌طلبی نیست. در متن این قانون آمده است: «کنگره بر این باور است که ایالات متحده باید موارد نقض حقوق بشر که [رژیم] ایران علیه مخالفان خود مرتکب شده است، از جمله قتل عام سال ۱۹۸۸، را محکوم کند. او هرگز فرمان جنگ را امضا نمی‌کند. .