اپوزیسیون قرقیزستان مدعی به دست گرفتن قدرت شد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اپوزیسیون قرقیزستان مدعی به دست گرفتن قدرت شد مردم معترض به نتایج انتخابات پارلمانی قرقیزستان امروز (سه‌شنبه) به سمت ساختمان‌های دولتی و نهادهای امنیتی حمله‌ور شده و برخی مکان‌ها را به آتش کشیدند. اپوزیسیون هم مدعی تصرف قدرت شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، اعتراضات هزاران نفری پس از آن در قرقیزستان به راه افتاد که دو حزب تشکیلاتی که یکی از آن‌ها به سورونبای جینبکف، رئیس‌جمهوری این کشور نزدیک بود، آرای انتخابات یکشنبه را از آن خود کرد.

رئیس‌جمهوری قرقیزستان امروز در سخنانی گفت، تلاش‌هایی در طول شب برای"تصرف غیرقانونی قدرت" در این کشور انجام شد. او با بیان اینکه از احزاب کشورش خواسته تا حامیانشان را از خیابان‌ها جمع کنند، گفت از ماموران اجرای قانون خواسته تا به سمت معترضان شلیک نکنند. رئیس‌جمهوری قرقیزستان شامگاه دوشنبه اعلام کرد، سه‌شنبه با رهبران تمام احزابی که در انتخابات مشارکت داشتند، دیدار می‌کند. در همین حال گروه‌های اپوزیسیون گزینه خودشان را به عنوان رئیس امنیت ملی منصوب کرده و فرمانده‌ای را برای بیشکک تعیین کردند اما مشخص نیست آنها چه میزان قدرت دارند.

نتایج مورد مناقشه به این صورت بود که تنها ۴ حزب از میان ۱۶ حزب شرکت‌کننده در انتخابات پارلمانی توانستند به حد نصاب ۷ درصد برای راهیابی به پارلمان دست یابند؛ از میان این چهار حزب، سه حزب نزدیک به سورونبای جینبکف هستند. ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی، معترضان را نشان می‌دهد که وارد محوطه پارلمان شده‌اند و برخی از آنها از نرده‌های کنگره بالا می‌روند و بعضی دیگر در حال شکستن دروازه ورودی آن هستند. کمی بعد هم در این تصاویر دود غلیظی از این ساختمان بیرون می‌آید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

انشاالله کی نوبت ایران شود

بزودی در ایرانم آرزوست ... پیمان_نوین

شک نکنید که مردم معترض داعشی ،جاعشی هایی هستند که سرشون تو اخور ج.ا است والا از انها بعنوان مزدوران غرب،اغتشاشگر،تروریست و.....نام برده میشد؟؟

این روزها واسه جمهوری اسلامی هست، فقط دیر یا زود داره.

اونجا کسایی مثل شماها نبودن مردم رو به گلوله ببندن

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترامپ به علت ابتلا به کرونا به بیمارستان نظامی منتقل شد | DW | 03.10.2020رئیس جمهوری آمریکا دچار تب شده و احساس ضعف می‌کند. به‌رغم آن، کاخ سفید اعلام کرده که زمام امور به مایک پنس، معاون او واگذار نشده است. قرار است ظرف روزهای آینده دفتری در بیمارستان والتر رید برای ترامپ ایجاد شود. اینقدر که آخوندها و عظما دنبال جو بایدن هستن دنبال امام زمانشون نیستن فردا دلار ميشه ٣١ کلا کار حکومت ها چه امریکا چه ایران و چه دیگر کشورها دروغ و فریبه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض‌ها‌ به نتایج انتخابات قرقیزستان؛ معترضان رئیس جمهور سابق را آزاد کردندعادل تورودوکوف، کنشگر و متحد آتامبایف که شاهد آزادی رئیس جمهور سابق بود گفت که آقای آتامبایف بدون زور و یا استفاده از هرگونه سلاح آزاد شد و مقام‌های امنیت ملی تلاش نکردند که معترضان را متوقف کنند. وی افزود: «آن‌ها تسلیم شدند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعتراض مخالفان به نتایج انتخابات پارلمانی قرقیزستان | DW | 05.10.2020هزاران نفر در پایتخت قرقیزستان به نتایج انتخابات پارلمانی اعتراض کردند. معترضین از کمیسیون انتخابات این کشور خواستند نتایج انتخابات را لغو کنند. این اعتراضات توسط چهار حزب مخالف برگزار شد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ادامه اعتراض‌ها در بلاروس؛ رهبران اپوزیسیون به حمایت اروپا دل بسته‌انددولت بلاروس برای ایجاد اخلال در روند جنبش اعتراضی و کارشکنی در برگزاری تظاهرات هفتگی دسترسی به اینترنتِ تلفن‌های همراه را محدود کرده و در برنامه تردد وسائل حمل و نقل عمومی تغییراتی را بوجود آورده است. به اروپایی‌ها فقط یه احمق نادان دل میبنده چون اروپایی ها فقط با تروریست‌ها و ناقضان حقوق بشر صلح و دوستی میکنه👑👑👑👑👑 چه اشتباهی می‌کنند که به رهبران ریاکار اروپا دل بسته‌اند Shame on Europe for continuing to ignore terrorist and assassinations plots conducted by IRI regime’s proxies on its soil! TrumpBangEuroterrorists EU_Commission PahlaviReza FedericaMog vonderleyen AngelaMerkeICDU BorisJohnson EmmanuelMacron Stop lie!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کاخ سفید: پرزیدنت ترامپ به کار خود ادامه می‌دهد و به سرعت بهبودی پیدا خواهد کرد🔺کاخ سفید: پرزیدنت ترامپ به کار خود ادامه می‌دهد و به سرعت بهبودی پیدا خواهد کرد ⚡️ مارک مِدُز، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید خبرنگاران گفت که پرزیدنت ترامپ «همچنان نه تنها روحیه خوبی دارد، بلکه بسیار پرانرژی است.» این شخص ((ترامپ)) از عمد مظلوم نمایی کرد تا در انتخابات پیروز بشه !!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش ترکیه به حملات ارمنستان به غیرنظامیان در گنجهمعاون رئیس جمهور ترکیه حملات ارمنستان به غیرنظایمان در شهر گنجه را جنایت علیه بشریت دانست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »