اپوزیسیون قرقیزستان مدعی به دست گرفتن قدرت شد

15/07/1399 11:45:00 ق.ظ

اپوزیسیون قرقیزستان مدعی به دست گرفتن قدرت شد مردم معترض به نتایج انتخابات پارلمانی قرقیزستان امروز (سه‌شنبه) به سمت ساختمان‌های دولتی و نهادهای امنیتی حمله‌ور شده و برخی مکان‌ها را به آتش کشیدند. اپوزیسیون هم مدعی تصرف قدرت شد.

مردم معترض به نتایج انتخابات پارلمانی قرقیزستان امروز (سه‌شنبه) به سمت ساختمان‌های دولتی و نهادهای امنیتی حمله‌ور شده و برخی مکان‌ها را به آتش کشیدند. اپوزیسیون هم مدعی تصرف قدرت شد. مقام‌های قرقیزستانی برگزاری یک انتخابات دیگر را رد نکردند. خبرگزاری روسی ریا به نقل از سخنگوی جینبکف گزارش داد، او همچنین ابطال نتایج این انتخابات مناقشه‌برانگیز را هم رد نکرده است.

پلیس قرقیزستان شامگاه دوشنبه برای متفرق کردن معترضان وارد عمل شد اما معترضان ساعاتی بعد به میدان مرکزی بیشکک، پایتخت این کشور بازگشتند و وارد ساختمانی شدند که محل استقرار ریاست جمهوری و پارلمان است. این ساختمان که در قرقیزستان به عنوان «کاخ سفید» نامیده می‌شود، صبح امروز دچار آتش‌سوزی شد. معترضان سپس به سمت مقر کمیته امنیت ملی کشور قرقیزستان حرکت کردند و آلمازبیک آتامبایف، رئیس‌جمهوری سابق را که امسال به اتهام فساد به حبس محکوم شده بود، آزاد کردند.

رئیس‌جمهوری قرقیزستان امروز در سخنانی گفت، تلاش‌هایی در طول شب برای"تصرف غیرقانونی قدرت" در این کشور انجام شد. او با بیان اینکه از احزاب کشورش خواسته تا حامیانشان را از خیابان‌ها جمع کنند، گفت از ماموران اجرای قانون خواسته تا به سمت معترضان شلیک نکنند.

در همین حال سخنگوی کابینه قرقیزستان به اسپوتنیک گفت، ساختمان دولت قرقیزستان به دست معترضان تصرف شده است. او گفت: ما نمی‌توانیم به محل کارمان بازگردیم. افراد ناشناسی داخل ساختمان هستند که ما را به داخل راه نمی‌دهند. این‌ها به احتمال زیاد معترضان باشند. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

این روزها واسه جمهوری اسلامی هست، فقط دیر یا زود داره. اونجا کسایی مثل شماها نبودن مردم رو به گلوله ببندن

ترامپ به علت ابتلا به کرونا به بیمارستان نظامی منتقل شد | DW | 03.10.2020رئیس جمهوری آمریکا دچار تب شده و احساس ضعف می‌کند. به‌رغم آن، کاخ سفید اعلام کرده که زمام امور به مایک پنس، معاون او واگذار نشده است. قرار است ظرف روزهای آینده دفتری در بیمارستان والتر رید برای ترامپ ایجاد شود. اینقدر که آخوندها و عظما دنبال جو بایدن هستن دنبال امام زمانشون نیستن فردا دلار ميشه ٣١ کلا کار حکومت ها چه امریکا چه ایران و چه دیگر کشورها دروغ و فریبه

اعتراض‌ها‌ به نتایج انتخابات قرقیزستان؛ معترضان رئیس جمهور سابق را آزاد کردندعادل تورودوکوف، کنشگر و متحد آتامبایف که شاهد آزادی رئیس جمهور سابق بود گفت که آقای آتامبایف بدون زور و یا استفاده از هرگونه سلاح آزاد شد و مقام‌های امنیت ملی تلاش نکردند که معترضان را متوقف کنند. وی افزود: «آن‌ها تسلیم شدند.»

اعتراض مخالفان به نتایج انتخابات پارلمانی قرقیزستان | DW | 05.10.2020هزاران نفر در پایتخت قرقیزستان به نتایج انتخابات پارلمانی اعتراض کردند. معترضین از کمیسیون انتخابات این کشور خواستند نتایج انتخابات را لغو کنند. این اعتراضات توسط چهار حزب مخالف برگزار شد.

ادامه اعتراض‌ها در بلاروس؛ رهبران اپوزیسیون به حمایت اروپا دل بسته‌انددولت بلاروس برای ایجاد اخلال در روند جنبش اعتراضی و کارشکنی در برگزاری تظاهرات هفتگی دسترسی به اینترنتِ تلفن‌های همراه را محدود کرده و در برنامه تردد وسائل حمل و نقل عمومی تغییراتی را بوجود آورده است. به اروپایی‌ها فقط یه احمق نادان دل میبنده چون اروپایی ها فقط با تروریست‌ها و ناقضان حقوق بشر صلح و دوستی میکنه👑👑👑👑👑 چه اشتباهی می‌کنند که به رهبران ریاکار اروپا دل بسته‌اند Shame on Europe for continuing to ignore terrorist and assassinations plots conducted by IRI regime’s proxies on its soil! TrumpBangEuroterrorists EU_Commission PahlaviReza FedericaMog vonderleyen AngelaMerkeICDU BorisJohnson EmmanuelMacron Stop lie!

کاخ سفید: پرزیدنت ترامپ به کار خود ادامه می‌دهد و به سرعت بهبودی پیدا خواهد کرد🔺کاخ سفید: پرزیدنت ترامپ به کار خود ادامه می‌دهد و به سرعت بهبودی پیدا خواهد کرد ⚡️ مارک مِدُز، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید خبرنگاران گفت که پرزیدنت ترامپ «همچنان نه تنها روحیه خوبی دارد، بلکه بسیار پرانرژی است.» این شخص ((ترامپ)) از عمد مظلوم نمایی کرد تا در انتخابات پیروز بشه !!

واکنش ترکیه به حملات ارمنستان به غیرنظامیان در گنجهمعاون رئیس جمهور ترکیه حملات ارمنستان به غیرنظایمان در شهر گنجه را جنایت علیه بشریت دانست. - خبرگزاری آناتولی