اپل اپلیکیشن ردیاب پلیس هنگ‌کنگ را حذف کرد

18/07/1398 12:40 ب.ظ

اپل اپلیکیشن ردیاب پلیس معترضان هنگ‌کنگی را حذف کرد بیشتر بخوانید🔽

شرکت اپل اعلام کرد اپلیکیشنی را که به معترضان هنگ کنگ کمک می‌کرد تا از مکان اجتماع پلیس‌ها آگاه شوند، از پلتفرم اپلیکیشن‌های خود حذف کرده است. گفته می‌شود از این نرم افزار برای حمله و شبیخون به پلیس استفاده می‌شد. شرکت اپل اعلام کرد اپلیکیشنی را که به معترضان هنگ کنگ کمک می‌کرد تا از مکان اجتماع و تردد پلیس‌ها آگاه شوند، از پلتفرم اپلیکیشن‌های خود حذف کرده است.

در روزهای گذشته فعالان هنگ کنگی، که برای بیش از چهار ماه است علیه دولت دست به اعتراض زده‌اند، از اپلیکیشنی به نام HKmap.live استفاده می‌کردند که روی نقشه آخرین اطلاعات مربوط به مکان اجتماع پلیس‌ها را نشان می‌داد.

اپل روز پنجشنبه ۱۰ اکتبر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است در پی «شکایت بسیاری از مشتریان»، با واحد جرائم تکنولوژی و امنیت سایبری پلیس هنگ کنگ تماس گرفته و متوجه شده است که این اپلیکیشن «مخل امنیت عمومی» بوده و برای هدف گرفتن پلیس و شبیخون به آنها مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

طراح اپلیکیشن در حساب توییتری خود با ابراز مخالفت با تصمیم اپل، گفته است هیچ شاهدی بر این مدعا که اپلیکیشن در شبیخون به پلیس مورد استفاده قرار گرفته است وجود ندارد. او گفت «بخش اعظم نظرات مراجعه کنندگان در اپ استور نشان می‌دهد که این اپلیکیشن به امنیت عمومی کمک کرده است نه خلاف آن.» headtopics.com

اپل یک بار دیگر نیز از فعالیت این اپلیکیشن جلوگیری کرده بود، ولی با تجدید نظر در تصمیم خود اجازه داده بود کاربران بتوانند آن را دانلود کنند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

نوبل فیزیک ۲۰۱۹ را سه فیزیکدان از کانادا و سوییس بردند | DW | 08.10.2019جایزه نوبل فیزیک امسال را جیمز پیبلز، میشل مایور و دیدیه کولوز از آن خود کردند. یکی به پاس اکتشافات نظری در کیهان‌شناسی و دیگری به دلیل کشف یک سیاره در حال گردش به دور یک ستاره شبه خورشیدی.

با عذرخواهی سایت الف، سپاه شکایت خود را پس گرفت، شکایت از بهزاد نبوی پابرجاست

ترکیه و روسیه استفاده از پول ملی را افزایش می‌دهندترکیه و روسیه با امضای توافقی، استفاده از پول ملی در تجارت میان دو کشور را افزایش می‌دهند. - خبرگزاری آناتولی

پنتاگون نیروهای آمریکایی را از مسیر عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه دور کردجاناتان هوفمان سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، سه‌شنبه 8 اکتبر اعلام کرد که کشورش نیروهای خود را از مسیر

سویلو: کسی در مقابل ترکیه پایش را از گلیمش درازتر نکندسویلو: کسی در مقابل ترکیه پایش را از گلیمش درازتر نکند سویلو: به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد هیچ کس از ناامنی در کشوری سوءاستفاده کرده و در آنجا حکومت تروریستی تشکیل دهد، بالاخص اگر این کشور هم مرز ما باشد. همانطور که رئیس جمهورمات تاکید کردند در خشکاندن ریشه این تروریست‌ها قاطع و مصمم هستیم. نزدیک به چهل سال اقدام تروریستی در داخل کشور انجام داده، انسان‌ها را از خانه و کاشانه خود آواره کرده و تبعات سنگین آن را بر دوش ترکیه بگذاری و سپس انتظار داشته باشید که نسبت به آن بی تفاوت باشیم؟

ارتش ترکیه به‌زودی عبور از مرز برای حمله به شمال سوریه را آغاز می‌کندمقامات منطقۀ کردنشین «روژاوا» در سوریه خواستار یک «بسیج عمومی سه روزه» با هدف مقابله با تهدیدهای تهاجمی ترکیه شدند. سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه نیز هشدار داد که سیاست‌های آمریکا در سوریه این خطر را بوجود آورده که کل منطقه به آتش کشیده شود.