اپلیکیشنی که دوربین‌های مخفی را شناسایی می‌کند | DW | 28.11.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

دوربین‌های مخفی با شمایل مختلف مانند حسگر دود، ساعت، هاب استیکر و حتا شارژر بی‌سیم به فروش می‌رسند و در مواردی در اتاق هتل‌ها و خانه‌ها کار گذاشته می‌شوند. حال اپلیکیشنی برای شناسایی این ابزار جاسوسی طراحی شده است.

دوربین‌های جاسوسی را به ندرت می‌توان با قدرت بینایی چشم شناسایی کرد. این دوربین‌های ریز که می‌توانند قطری چند میلیمتری داشته باشند را می‌توان در آباژور اتاق، پریز برق، سطل آشغال، ساعت، بطری آب و یا درب کاسه توالت جاسازی کرد.

حال پژوهشگرانی از کره جنوبی، جایی که این عمل جنایی را"مولکا" می‌نامند، و سنگاپور نمونه اولیه یک اپلیکشن را طراحی کرده‌اند که کاربران گوشی‌های هوشمند می‌توانند به کمک آن از خود در برابر حملات جاسوسی محافظت کنند. این پژوهشگران علم فن‌آوری اطلاعات گوشی‌های هوشمند دارای این اپلیکیشن را به دست ۳۷۹ فرد تحت آزمایش دادند و از آن‌ها خواستند دوربین‌هایی را شناسایی کنند که قبلا به طور مخفی کار گذاشته شده بودند. در حالی که شرکت‌کنندگان در این آزمایش توانستند تنها با چشم خود ۴۶درصد دوربین‌های مخفی را شناسایی کنند، این اپلیکیشن موفق به شناسایی ۸۸،۹ درصد دوربین‌های مخفی شد.

این نوع دستگا‌ه‌های یابنده دوربین تلاش می‌کنند سیگنال‌های رادیویی یا میدان‌های مغناطیسی را شناسایی کنند که دوربین‌های جاسوسی از آن‌ها استفاده می‌کنند. این پژوهشگران می‌گویند، البته می‌توان با این دستگاه وجود یک دوربین مخفی را تشخیص داد اما مکان دقیق آن همچنان پنهان می‌ماند. حتا حسگرهای امواج مادون قرمز که لنزهای مخفی را مجبور به بازتاب نور می‌سازند، به قدر اپلیکیشن LAPD مؤثر نیستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

قابل تهــيه هست أيا.....!؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تاکید رئیس مجلس ترکیه بر لزوم همکاری در برابر تبعیض علیه مسلمانان در جهانرئیس مجلس ترکیه بر لزوم اقدام مشترک در برابر تعصب، عدم تحمل و تبعیض علیه مسلمانان در مناطق مختلف جهان تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار موارد ابتلا به 'اومیکرون' در آفریقای جنوبی به سرعت در حال افزایش است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جدیدترین آمارهای کرونا در ایران / ۱۰ استان در ۲۴ ساعت گذشته فوتی صفر یا یک داشتند۸۷ فوتی و ۳۰۴۵ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۳۰۴۵ *جانباختگان جدید: ۸۷ نفر *مجموع مبتلایان: ۶۱۰۵۱۰۱ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۵۸۵۳۰۶۶ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۲۹۵۴۹ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۰۴۶۰۹۳۵۸
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

قدرت بالای بیماری‌زایی در کرونای 'اُمیکرون' / تمایل 'ویروس' به سمت آلودگی در جوانانیک اپیدمیولوژیست: این احتمال وجود دارد که واریانت اُمیکرون در کشورهای همسایه ما هم وجود داشته باشد و ممکن است به کشور ما هم وارد شده باشد و یا اگر هوشیاری کافی نداشته باشیم، وارد کشور شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نتایج یک تحقیق در اروپا: «سوءاستفاده» از کودکان در محیط های ورزشی نگران کننده استنتایج یک تحقیق در شش کشور اروپایی نشان می دهد که حدود سه چهارم کودکان و نوجوانان اشکال مختلف سوءاستفاده را در محیط های ورزشی تجربه کرده اند مدعیان دفاع از حقوق دروغی کودکان همه اینها تقصیر اسلام اسلام باعث این سوء استفاده ها شده😂😂
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ناآرامی‌های اصفهان در پی «ورشکستگی آبی»؛ بازداشت معترضان و اختلال در اینترنتگروه «نت‌بلاکس» که سطح دسترسی به اینترنت را رصد می‌کند از ایجاد محدودیت در دسترسی به اینترنت در بخش‌هایی از ایران خبر داد. سازمان حقوق بشر ایران می‌گوید «بیش از ۱۲۰ نفر» به زندان دستگرد اصفهان منتقل شده‌اند. خیلی بیشرفی بازداشت معترضان همین ؟ اونهمه ادمو که زدن لت و پار کردن و کشتن اونا چی ؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »