اپل، اولین شرکت خصوصی که ارزش آن به دو تریلیون دلار می‌رسد - BBC News فارسی

29/05/1399 10:12:00 ب.ظ

اپل، اولین شرکت خصوصی که ارزش آن به دو تریلیون دلار می‌رسد

اپل اولین شرکت خصوصی جهان است که ارزش سهام آن در بازار اکنون به دو تریلیون دلار می رسد. قیمت سهام اپل امروز چهارشنبه ۱۹ اوت به ۴۶۷ دلار و ۷۷ سنت رسید. با وجود بحران اقتصادی که کرونا برای جهان ایجاد کرد، شرکت اپل به دلیل نیاز به کار و تحصیل از خانه و وابستگی بیشتر به فناوری ارتباطات، رونق گرفت و ارزش سهام آن حدود ۵۰ درصد افزایش یافت.

حتی تعطیل شدن مراکز فروش اپل در کشورها و فشارهای سیاسی به دلیل ارتباط این شرکت با چین بر بازار آن اثر منفی نگذاشت. در ماه مارس که همه‌گیری کرونا در جهان یک شوک عظیم به وجود آورد، سهام این شرکت مانند بسیاری دیگر افت شدید داشت اما در عرض چند ماه این افت جبران شد.

در نهایت همه‌گیری کرونا و خانه‌نشینی کارمندان و دانش‌آموزان به سود این غول تکنولوژی تمام شد. تنها شرکت دیگری که ارزش آن به دو تریلیون دلار رسید، شرکت دولتی آرامکو متعلق به عربستان سعودی است. اما ارزش سهام این شرکت بعد از گذشتن از مرز دو تریلیون در دسامبر افت کرد و اکنون به ۱.۸ تریلیون دلار رسیده است. headtopics.com

کرونا؛ ثروت رئیس آمازون ٢٤ میلیارد دلار افزایش یافت دومین شرکت آمریکایی از نظر ارزش شرکت آمازون است که ارزش آن ۱.۷ تریلیون برآورد می‌شود. شرکت آمازون هم در طول همه‌گیری کرونا و بسته شدن بسیاری از فروشگاه‌ها سعی کرد از این موقعیت به سود خود استفاده کند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

انتخابات آمریکا| میشل اوباما برگ برنده دموکرات‌ها در اولین شب همایشمیشل اوباما در سخنرانی شب گذشته خود گفت: «بالا رفتن تنها راهی است که جواب خواهد داد.» او سپس اضافه کرد: «اما بگذارید این را روشن کنم که بالا رفتن به این معنا نیست که لبخندی بر لب داشته باشید و در مواجهه با شرارت و بی‌رحمی حرف‌های قشنگ بزنید؛ بالا رفتن به معنای انتخاب راه سخت‌تر است. به این معنی است که با چنگ و دندان راهی به سمت قله پیدا کنیم.»

یک شرکت آمریکایی مرحله دوم آزمایش واکسن کووید-۱۹ را در آفریقای جنوبی آغاز می‌کندیک شرکت آمریکایی مرحله دوم آزمایش واکسن کووید-۱۹ را در آفریقای جنوبی آغاز می‌کند در این آزمایش همچنین اثر واکسن بر روی ۲۴۰ فرد بالغ دارای «اچ آی وی»، که سیستم ایمنی‌شان ممکن است واکنشی متفاوت از افراد بدون «اچ آی وی» نشان دهد، مقایسه خواهد شد.

آمریکا دو شرکت مستقر در امارات را به بهانه ارتباط با ماهان تحریم کردوزارت خزانه‌داری آمریکا دو شرکت مستقر در امارات را به اتهام حمایت از هواپیمایی ماهان در لیست تحریم‌های خود قرار داد وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین امین مهدوی، شهروند ایرانی مقیم امارات و مالک 'پارسا کارگو' را نیز در لیست تحریم‌های خود قرار داده است

دو شرکت «مرتبط با ماهان‌ایر» در امارات تحت تحریم آمریکا قرار گرفتنداین تصمیم در حالی اتخاذ می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از ناکامی در به تصویب رساندن قطعنامه پیشنهادی خود برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی تهران، در صدد استفاده از مکانیسم حل اختلاف گنجانده شده در برجام برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه دشمن شماره یک خود در خاورمیانه است.

آمریکا دو شرکت مستقر در امارات را به علت حمایت از ایران تحریم کردوزارت خزانه‌داری آمریکا یک فرد و دو شرکت مستقر در امارات متحده عربی را به دلیل «تهیه قطعات کلیدی و لجستیک» برای شرکت هواپیمایی «ماهان ایر» ایران تحریم کرد. - خبرگزاری آناتولی

اولین دیدار رسمی مقامات اماراتی و رژیم اسرائیل در ابوظبی‎- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimاولین دیدار مقامات اماراتی و رژیم اسرائیل در ابوظبی ‌ طحنون بن زاید مشاور امنیت ملی امارات امروز با یوسی کوهین رئیس سازمان جاسوسی موساد رژیم اسرائیل در شهر ابوظبی دیدار کرد التطبيع_خيانة