اِریِل دیویدسون: یک ائتلاف بزرگتر ضد ایران هم اکنون در خاورمیانه در حال شکل‌گیری است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

اِریِل دیویدسون، تحلیلگر ارشد سیاست‌گذاری در موسسه یهودی برای امنیت ملی آمریکا، از بوستون در مصاحبه‌ای با بخش فارسی صدای آمریکا گفت که توافق صلح تاریخی میان اسرائیل و امارات متحده عربی امکان وقوع یک «اثر دومینو» را به وجود آورده است که در نتیجه آن سایر کشورهای عربی به طور بالقوه طی ماه‌های آینده روابط خود با اسرائیل را عادی می‌کنند.

دیویدسون گفت: «اگر من به جای رژیم ایران بودم، دچار ترس و نگرانی می‌شدم؛ چرا که امکان وقوع یک اثر دومینوی واقعی در این جا وجود دارد. من شخصا فکر می‌کنم که در موضوع عادی‌سازی روابط با اسرائیل، امارات متحده عربی تنها آغاز کار است.» وی افزود که «طی ماه‌های آینده ما شاهد [این اقدام توسط] بحرین، و به طور بالقوه عمان، و پس از آن مدتی بعد – [منظور این است که] مزایای بسیار زیادی در رابطه با مشارکت‌های اقتصادی و همکاری‌‌های امنیتی وجود دارد.

او گفت: ««توافق هسته‌ای ایران تنها منحصر به مهار یا محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران نبود؛ بلکه از دستیابی ایران به تسلیحات پیشرفته و یا توانایی ایران برای تهیه آنها نیز جلوگیری می‌کرد. و این امر، جزء اصلی تحریم تسلیحاتی سازمان ملل محسوب می‌شد.» وی افزود: «بدیهی است که چنان‌چه [آن تحریم] برداشته شود، به ایران امکان دستیابی به تانک‌ها و جت‌های جنگنده، به ویژه از روسیه و چین، را خواهد داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تخلفات گسترده در بزرگ‌ترین معدن مس خاورمیانه؛ پای همه در میان است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سازمان آزادی‌بخش فلسطین: غزه به‌دلیل کووید-19 در آستانه یک فاجعه انسانی استسازمان آزادی‌بخش فلسطین به افزایش موارد ابتلا به کووید-19 در نوار غزه اشاره کرده و هشدار داد که این منطقه در آستانه یک فاجعه انسانی است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شهادت یک مرزبان در درگیری با قاچاقچیان موادمخدر در زابلایلنا:فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان گفت: شب گذشته در درگیری مسلحانه مرزداران با قاچاقچیان موادمخدر در حوزه هنگ زابل، یک تن از دلاورمردان مرزبانی به شهادت رسید.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شعارنویسی بر یک بنای تاریخی/ رئیس میراث میبد: خلاف عرف و قانون استرئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میبد در واکنش به نصب پارچه سیاه عزاداری محرم و شعارنویسی با اسپری روی دیوارهای قلعه تاریخی مهرجرد میبد، اظهار کرد: دیوارنویسی روی بناهای تاریخی، هر چند ارزش معنوی و دینی داشته باشد ولی از نماد و ارزش بنا کاسته و بر خلاف عرف و قانون است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

لوموند: توافق تهران و آژانس نشانه یک گشایش استآژانس_انرژی_اتمی | روزنامه «لوموند» فرانسه ضمن بازتاب دادن توافق میان تهران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر دسترسی بازرسان این نهاد به دو سایت هسته‌ای ایران، از این توافق به عنوان نشانه یگ گشایش نام برد
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

سومین شب اعتراض‌ها در ویسکانسین آمریکا؛ دو کشته و یک زخمی - BBC News فارسیمعترضان به شلیک پلیس آمریکا به یک مرد سیاه‌پوست در ایالت ویسکانسین برای سومین شب با پلیس درگیر شدند. در این درگیری‌ها، دو نفر کشته و یک نفر هم مجروح شده است. گمان نمی‌رود پلیس در تیراندازی‌های شب گذشته دخالتی داشته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »