اوکراین از بازپس‌گیری و کنترل شهر «درهاچی» در شمال غربی خارکیف خبر داد

19/12/1400 09:34 ق.ظ

اوکراین از بازپس‌گیری و کنترل شهر «درهاچی» در شمال غربی خارکیف خبر داد العربيه_فارسى

ارتش اوکراین، پنج‌شنبه 10 مارس، از بازپس‌گیری و کنترل کامل شهر «درهاچی» در شمال غربی خارکیف در شرق این کشور خبر داد.منابع نظامی اوکراینی گفتند که ارتش این آخرین به روزرسانی: 10 مارس ,2022: 10:36 صبح GST Share آدرس کپی شد ارتش اوکراین، پنج‌شنبه 10 مارس، از بازپس‌گیری و کنترل کامل شهر «درهاچی» در شمال غربی خارکیف در شرق این کشور خبر داد.

منابع نظامی اوکراینی گفتند که ارتش این کشور به تاکتیک‌های دفاعی متحرک و عملیات ضد حمله برای کاهش فشار ارتش روسیه بر شهرهای «چرنیهیو»، «سومی» و «ماریوپل» که در محاصره نیروهای روسی و بمباران شدید هستند، ادامه می‌دهد.

Advertisement وب‌سایت‌های اوکراینی گزارش دادند که نیروگاه «چرنوبیل» به‌دلیل آسیب‌های وارده در نتیجه حمله روسیه از کار افتاده است. این وب‌سایت‌ها همچنین از سرنگونی 56 جنگنده روسی و 82 بالگرد از زمان شروع حمله به اوکراین خبر دادند.

سحرگاه پنج‌شنبه، ستاد کل ارتش اوکراین در جلسه توجیهی خود درباره تحولات میدانی تا نیمه شب چهارشنبه به وقت محلی این کشور اعلام کرد که نیروهای روسی به عملیات تهاجمی خود با هدف محاصره کی‌یف ادامه داده است. headtopics.com

ستاد ارتش اوکراین افزود، روسیه همچنین حملاتی به شهرهای مختلف دیگر مانند «ایزیوم»، «پتروفسکی»، «خروشچواخا»، «سومی»، «اوختریکا»، و مناطق «دونتسک» و «زاپروژیا» آغاز کرده است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

تعداد مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا در جهان از ۶ میلیون نفر گذشتآخرین آمارها نشان می‌دهد تعداد افرادی که در سراسر جهان در پی ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند به بیش از ۶ میلیون نفر افزایش رسیده است. ویروس کرونا ۶ میلیون نفر از عزیزان ما گرفت. بیش از دو سال اقتصاد جهانی را نیمه تعطیل کرد. بیش از ۱۰ هزار میلیارد دلار به اقتصاد دولت‌ها و بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد دلار به اقتصاد جهانی ملت‌ها ضرر وارد نمود. باید از خوابی که سازمان‌های اطلاعاتی ما را در آن فرو برده‌اند بیدار شویم.

یورواستات: زنان اروپایی سهم بیشتری از مردان در حفاظت از محیط زیست دارنداداره آمار اتحادیه اروپا، یورواستات، همزمان با روز جهانی زنان گزارشی منتشر کرد که در آن می بینیم سهم زنان شاغل در زمینه حفاظت از محیط زیست از مردان بیشتر است. دلم میخواد دستم به پدر و مادر این دخترهٔ چندش آور برسه. خودش که عقلش نمیرسه چکار میکنه

انتقاد نماینده بریتانیا در سازمان ملل از حکومت تک‌قومی در افغانستانسایمون داملی، سفیر دائمی بریتانیا در سازمان ملل متحد، با تک‌قومی خواندن دولت طالبان و انحصار قدرت از سوی این گروه هشدار داد این رویکرد ثبات افغانستان را به

سفیر روسیه در ایران: در مذاکرات وین منافع خودمان را هم در نظر می‌گیریملوان جاگاریان، سفیر روسیه در ایران در خصوص مذاکرات برجامی در وین گفت این کشور منافع خود را نیز در نظر می‌گیرد. - خبرگزاری آناتولی

آتش‌بس موقت برای تخلیه غیرنظامیان در 5 شهر اوکراین از جمله کی‌یف آغاز شدآتش‌بس موقت برای تخلیه غیرنظامیان در 5 شهر اوکراین از جمله کی‌یف آغاز شد

کشف ابزارهای سنگی از انسان مدرن در شمال چین با قدمت ۴۰ هزار سالیک تیم بین‌المللی از باستان‌شناسان به شواهدی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد انسان‌های مدرن حدود ۴۰ هزار سال پیش در شمال چین حضور داشته‌اند. جزئیات بیشتر🔽 کمونیستی هم بودن ؟؟😁😁😁😁

10 مارس ,2022: 10:15 صبح GST

آخرین به روزرسانی:

10 مارس ,2022: 10:36 صبح GST

Share

آدرس کپی شد

ارتش اوکراین، پنج‌شنبه 10 مارس، از بازپس‌گیری و کنترل کامل شهر «درهاچی» در شمال غربی خارکیف در شرق این کشور خبر داد.

منابع نظامی اوکراینی گفتند که ارتش این کشور به تاکتیک‌های دفاعی متحرک و عملیات ضد حمله برای کاهش فشار ارتش روسیه بر شهرهای «چرنیهیو»، «سومی» و «ماریوپل» که در محاصره نیروهای روسی و بمباران شدید هستند، ادامه می‌دهد.

Advertisement

وب‌سایت‌های اوکراینی گزارش دادند که نیروگاه «چرنوبیل» به‌دلیل آسیب‌های وارده در نتیجه حمله روسیه از کار افتاده است.

این وب‌سایت‌ها همچنین از سرنگونی 56 جنگنده روسی و 82 بالگرد از زمان شروع حمله به اوکراین خبر دادند.

سحرگاه پنج‌شنبه، ستاد کل ارتش اوکراین در جلسه توجیهی خود درباره تحولات میدانی تا نیمه شب چهارشنبه به وقت محلی این کشور اعلام کرد که نیروهای روسی به عملیات تهاجمی خود با هدف محاصره کی‌یف ادامه داده است.

ستاد ارتش اوکراین افزود، روسیه همچنین حملاتی به شهرهای مختلف دیگر مانند «ایزیوم»، «پتروفسکی»، «خروشچواخا»، «سومی»، «اوختریکا»، و مناطق «دونتسک» و «زاپروژیا» آغاز کرده است.

در همین حال ائتلاف «کمیته اضطراری حوادث» متشکل از گروه‌های بشردوستانه بریتانیایی روز چهارشنبه هشدار داد که میلیون‎‌‌ها سالمند و از کار افتاده در اوکراین اکنون در معرض «خطر بزرگ» قرار گرفته و نیاز به حمایت و محافظت دارند چرا که سالمندان قادر به فرار از مناطق جنگی نیستند و اگر به مکان‌هایی امن‌تر از مکان‌هایی که در حال حاضر در آن به سر می‌برند، فرار کنند، ممکن است خود را بدون کمک یا مراقبت‌های بهداشتی ببینند.

بر اساس گزارش «انجمن ارائه دهندگان خدمات اروپا برای افراد معلول»، اوکراین 2.7 میلیون معلول دارد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین اعلام کرد که حداقل 35 هزار غیرنظامی روز چهارشنبه از شهرهای اوکراینی که توسط نیروهای روسی محاصره شده بودند، تخلیه شدند.

شامگاه چهارشنبه، شهردار ماریوپل اعلام کرد که در 9 روز محاصره و بمباران 1207 غیرنظامی در این شهر کشته شده‌اند.

روز چهارشنبه، نیروی هوایی روسیه یک بیمارستان کودکان و زایمان در ماریوپل را هدف قرار داد، در حمله‌ای که حداقل 17 نفر زخمی شدند. به گفته منابع اوکراینی این بیمارستان به شدت آسیب دیده است.