اوکراین: آماده مذاکره با روسیه اما مخالف اولتیماتوم هستیم

11/12/1400 05:16:00 ب.ظ

وزیر امور خارجه اوکراین اعلام کرد که آماده مذاکره با روسیه برای توقف جنگ اما مخالف اولتیماتوم هستیم. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امور خارجه اوکراین اعلام کرد که آماده مذاکره با روسیه برای توقف جنگ اما مخالف اولتیماتوم هستیم. - خبرگزاری آناتولی 02.03.

2022 کی‌یف/ خبرگزاری آناتولی ​​​​​​​دیمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین در رسانه‌های اجتماعی پیامی در رابطه با جنگ روسیه و کشورش منتشر کرد. وی با اشاره به برگزاری دور اول مذاکرات بین هیئت‌های روسیه و اوکراین در 28 فوریه، تاکید کرد که در این مذاکرات «گامی به عقب برنداشتیم».

کولبا در این پیام نوشت: مطالبات روس‌ها تغییر نکرده است. اینها خواسته‌های پوتین است که در سخنرانی خود قبل از شروع جنگ بیان کرد. ما آماده مذاکره و دیپلماسی هستیم، اما حاضر نیستیم اولتیماتوم روسیه را بپذیریم. هنوز مشخص نیست که مذاکرات جدید چه زمانی انجام می‌شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اقتصاد- اصفهانی

ونزوئلا، سوریه یا پاکستان؟ ... اقتصاد ایران به کجا می‌رود؟ این پرسش مدت‌هاست ذهن ایرانیان زیادی را درگیر کرده است. ایرانیانی که مدام با رکوردهای تازه قیمت‌ها مواجه می‌شوند و حالا دولت می‌گوید شاید چند صفر اسکناس‌های رایج را حذف کند تا خواندن اعداد راحت‌تر شود! جواد صالحی‌اصفهانی، اقتصاددان، دانش‌آموخته هاروارد و استاد دانشگاه پلی‌تکنیک ویرجینیا در آمریکا معتقد است که اقتصاد ایران گرفتار شرایط غیرعادی شده و در بزنگاهی است که می‌تواند به سمت شرایط خطرناک تغییر مسیر دهد. توصیف او از اقتصاد ایران، اتاق تاریکی است که درِ خروج آن گم شده و هر حرکتی غیرممکن است. این اقتصاددان برجسته به «شرق» می‌گوید که وضعیت اقتصاد، برای ایرانی‌ها یک زندگی غیرعادی و سوررئالیسم را رقم زده است و خروج از این وضعیت به‌سادگی ممکن نیست. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ایران: برای توافق آماده هستیم، اما تا ابد منتظر نمی‌مانیمایران: برای توافق آماده هستیم، اما تا ابد منتظر نمی‌مانیم سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با انتشار پیامی توئیتری درباره روند مذاکرات وین، نوشت: ایران برای توافق آماده است اما تا ابد منتظر نمی‌ماند.

هیات علمی سازمان ملل: جامعه بشری آماده مقابله یا انطباق با تغییرات اقلیمی نیستمهار گرمایش زمین در حد ۱.۵ درجه سانتیگراد ممکن است از ضایعات شدید به محیط طبیعی، جوامع و اقتصاد پیشگیری نکند ولی ابعاد این ضایعات را در حد چشمگیری کاهش خواهد داد.

آمریکا: اگر ایران ناسازگاری نشان دهد، آماده خروج از مذاکرات هستیمسخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه گفت اگر ایران با حسن‌نیت تمایل به مشارکت در مذاکرات نداشته باشد، آمریکا، متحدین و شرکایش «گزینه‌های جایگزین» را پیگیری خواهند کرد. خروج آمریکا بمعنی حذف فیزیکی شخص خامنه‌ای است و برای این گزینه و گزینه‌هایی که حتی‌المقدور موجب تجزیه ایران نشود فکر شده احتمالآ هفته آینده روز سرنوشت ج ا است .روسیه در این شرایط بهیچ وجه مایل نیست برجام شکل بگیرد و همین امر موجب خروج از برجام میشود . بایدن خیلی ساده لوح هستش اگر گول خامنه ای و دار دستش رو بخوره

کرملین: هیئت روسیه امشب منتظر طرف اوکراینی برای مذاکره خواهد بود

درگیری‌های شدید در خارکیف؛ نیروهای روسیه کنترل خرسون را به‌دست گرفتندهمزمان با هفتمین روز حمله نظامی روسیه به اوکراین، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای این کشور به‌صورت کامل کنترل مرکز منطقه‌ای شهر خرسون در جنوب اوکراین

هشدار آمریکا به اسرائیل در مورد انتقال اموال ثروتمندان روس از راه این کشوربا گسترش تهاجم روسیه به اوکراین و در پی برقراری تحریم‌های مالی علیه روسیه، واشینگتن به اسرائیل هشدار داد مراقب نقل و انتقال اموال الیگارش‌های ‌‌‌‌روس-اسرائیلی از راه اسرائیل باشد.