اوکراین خواستار پوزش و پرداخت غرامت از سوی ایران شد | DW | 11.01.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در پی پذیرش مسئولیت سرنگونی هواپیمای اوکراینی از طرف جمهوری اسلامی، کانادا و اوکراین خواهان پاسخگویی ایران شدند. رئیس جمهور اوکراین خواستار پرداخت غرامت از سوی ایران شد. ترودو گفت کانادایی‌ها در تراژدی ملی عزادار هستند.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا و ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهوری اوکراین روز شنبه ۲۱ دی نخستین سران کشورهای خارجی هستند که به پذیرفتن مسئولیت سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراین واکنش نشان دادند و از ایران خواستند پیگیر و شفاف عمل کند.

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا روز جمعه ۲۰ دی اظهار داشته بود: ۱۳۸نفر عازم کانادا بودند که از این تعداد، ۶۳ نفر کانادایی بوده‌اند. او تصریح کرد که سرتاسر کانادا در این درد سهیم‌ هستند.جمهوری اسلامی پس از سه روز پذیرفت که سپاه پاسداران هواپیمای اوکراینی را سرنگون کرده است. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران روز شنبه ۲۱ دی در توییتر اعلام کرد که اشتباه پدافند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی موجب سقوط هواپیمای اوکراینی و جان باختن ۱۷۶ نفر شده است.

بهرام پارسایی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «کمترین انتظار مردم استعفا یا برکناری فوری بالاترین رده‌های مسئول در فاجعه هواپیمای اوکراینی و سپردن آنها به دست عدالت است. اگر این اقدام صورت نگیرد، فردا درخواست استیضاح وزرای مسئول را تقدیم می‌کنم، اگر رئیس و هیات رئیسه مثل عدم اعلام وصول استیضاح‌ها و طرح تک‌نرخی کردن بنزین عمل کنند یا برکناری و مجازات برای خاطیان فاجعه در کار نباشد من به حرمت سوگند یاد کرده در برابر مردم، استعفا می‌دهم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

حالا گور پدر سرافکندگی بین المللی ، خانواده قربانیان هواپیما هم به زور ساکت میکنیم، فقط لطفا ملت همیشه در صحنه دونگ هاشون رو بدن پول هواپیما و هزینه خون کادر پروازی و کشته شده های غیر هموطن و نفوذی رو بدیم. امضا بسیجی بیشعور مررررگ بررر آمررریکا

غرامت که رو شاخشه, ما نفت داریم برای همچین روزایی

تا دیروز نظام خسارت میخواست از اوکراین ،نوشجونتون ،هزار برابر چیزی که میخواستید رو باید پرداخت کنید همراه با ابرو نداشتتون

لطفا کشورهای خسارت دیده رسما اعلام کنند چقدر وچطور خسارت گرفتند

نظام نوکر استعمار ج.ا.، چهل سال است که نابغه ها وجوانان ایران را به قتل میرساند.روسیه/پوتین، سپاه کثیف پاسداران،بسیجیان کثیف،کل نظام ج. .، تحلیلگران تلویزیونهای دوزاری، و خود این تلویزیونها و خبر گزاری هادست بر دست هم درنسل کشی ملت ایران شریک وسهیم هستند وپاسخگو خواهند بود!

غرامت رو از خاوری بگیرید، مقیم کانادا!!

هيچ حيواني به حيواني نمي دارد روا آنچه اين نامردان با جان انسان مي كنند

پرداخت غرامت که چیزی نیست ، بیشتر از اینها باید پرداخت کنن

غرامت که اصلا حله! تحریم‌ها لغو بشن جاعش با کمال میل پرداخت می‌کنه ولی خیلی جالبه که شما به عنوان -مثلا، بلا نسبت، دور از جان- رسانه درخواستی برای توضیح در مورد 'اینهمه دروغ' ندارید، راحت برگشتید سر وظیفه اصلیتون، یعنی بولد کردن امثال تاجزاده، بی‌نهایت پست و وقیحید.

بفرما؛مسئولین کسکش زدن غرامتشم من و شمای بدبخت کارگر و فلاکت دیده باید بدیم۰ علی لرکت الله

استعفا

غلط_کردید_اشتباه_کردید غلط_کردید_اشتباه_زدید

سپاه اعلام کرده امریکا کوچکترین حرکتی بکنه ایرانو با خاک یکی می کنه......🤪🤪🤪😓

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حمله موشکی ایران؛ آیا ایران عامدانه از کشتن نیروهای آمریکایی خودداری کرد؟به تلافی کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس و همراهانش، ایران در ساعات ابتدایی بامداد روز چهارشنبه ۱۳ دی، ده‌ها موشک به پایگاه‌های نظامی ایالات متحده در عراق شلیک کرد که به گفته مقامات آمریکایی تلفاتی نداشته است. توئیت این خبرنگار اسرائیلی چرا مسدود شد؟ چون گفته بود ۲۲۴ نفر بردن بیمارستان تل آویو؟ زندست که ان شاء الله. 😁👇 فکر میشود که عمداً از کشتار اجتناب شده باشد چون تنها امریکائی در آنجا نیستند .‌... بر اینکه کسی کشته نشده دو سه بار کنفرانس و صحبت تلویزونی ترامپ لغو شد اگر هیچ کسی کشته نشده این داستانا چی بود قشنگ معلومه داشتن فکر میکردن چی بگن ضایع نشن
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نگرانی زندانیان خارجی از تنش‌های میان ایران و امریکا: در زندان‌های ایران می‌مانیم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بغداد خواستار خروج نظامیان آمریکایی از عراق شدبغداد خواستار خروج نظامیان آمریکایی از عراق شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| قالیبافان زنجانی ۴ سال است بیمه نشده‌انداين نظام واقعا مردم را اذيت ميكند و هيچ ارزشي براي ايران و ايراني قايل نيست بايد تحريمها به شدت ادامه پيدا كند حمید معصومی نژاد رم😎😂😂 از موشک بارون چ خبر؟! آمار کشته ها چندتا شد؟؟هان؟!نشنیدم چی گفتی!!۲۰۰تا؟!یا ۳۰۰تا؟؟؟آخی عب نداره روتون نمیشه بگید؛انتقام_سخت
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| قالیبافان زنجانی ۴ سال است بیمه نشده‌انداخی دولت ۲۰۰ میلیون یورو به گروه تروریستی سپاه اختصاص میده اما از این قالیباف های هنرمند هیچ حمایتی که نمیکنه و خبری هم از بیمه کردنشون نیست
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

روحانی: ایران از اشتباه فاجعه بار سقوط هواپیما متاسف استحسن روحانی، رئیس جمهور ایران درباره هدف قرار گرفتن هواپیمای اوکراینی در تهران در توییتر خود از آن به عنوان یک فاجعه بزرگ و اشتباه فراموش نشدنی یاد کرد و اعلام کرد تحقیقات برای شناسایی و پیگرد قانونی آن ادامه دارد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »